Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Bostonu nevyšla odveta za vypadnutie v play-off
Bostonu nevyšla odveta za vypadnutie v play-off
22. November 2009 NBA Autor: SITA

Po šiestich mesiacoch si basketbalisti Bostonu pripomenuli, ako chutila domáca prehra s Orlandom v siedmom zápase semifinále play-off Východnej konferencie NBA. Obaja súperi sa stretli prvý raz od 17. mája a v piatok sa ukázalo, že ani návrat Kevina Garnetta či príchod Rasheeda Wallacea nie sú zárukou úspechu proti finalistovi NBA. Najmä keď majú Magic vo svojich radoch Vincea Cartera. Práve výkon predsezónnej posily z New Jersey rozhodol v taktickej bostonskej bitke s chudobným skóre 78:83. Carter nastrieľal 26 bodov a 10 z nich si nechal na záverečnú štvrtinu. Na kôš Celtics zamieril celkovo 29-krát, čo je jeho maximum nie len tejto, ale takmer troch uplynulých sezón. "Som rád, že ich tam pár spadlo. Toto bol ten typ zápasu, ktorý nechcete za žiadnych okolností prehrať. O takýchto výzvach to celé je. Skvelý pocit vidieť, že sme schopní sa do nich pustiť a vytrvať až do konca,povedal Carter. Orlando predĺžilo sériu bez prehry na 4 zápasy, zatiaľ čo Boston prehral už štvrtý raz v ročníku a tretíkrát pred vlastnými priaznivcami - vždy to bolo v piatok.

Pozíciu lídra Východnej konferencie aj celej NBA si tesným domácim triumfom 105:103 nad Houstonom upevnila Atlanta. Josh Smith síce aj pre problémy s faulmi v celom zápase zaznamenal iba 9 bodov, ale stal sa hrdinom záverečných sekúnd. Za stavu 103:103 mali Hawks na zakončenie už iba 5 sekúnd, k strele sa odhodlal Mike Bibby, ale lopta od obruče a dosky smerovala do rúk hostí, keď priletel z polovice vymedzeného podkošového územia Smith a oboma rukami ju zasmečoval. Hostia reklamovali porušenie pravidiel, ale spomalený záznam ukázal, že všetko bolo v poriadku. "Mal som chuť zbúrať všetky reklamné panely. Keď Mike strieľal, bol som pripravený. Chcel som, aby trafil, ale rátal som s možnosťou, že minie, prezradil Smith. "Každý vie, ako vysoko dokáže lietať, ale toto bolo niečo úžasné,zložil poklonu súperovi pivot Rockets Luis Scola. Hawks naposledy vyhrali úvodných 7 domácich zápasov základnej časti v sezóne 1997/98, na jej konci mali na konte 50 víťazstiev.

Indiana nedostala šancu zahrať si proti Clevelandu bez LeBrona Jamesa, ktorý si v stredu vo Washingtone narazil pri smeči zápästie, a prehrala 95:105. Polemiky o zdravotnom stave vyburcovali najužitočnejšieho hráča minulej sezóny k najlepšiemu streleckému výkonu celého piatkového večera v NBA. James zaťažil konto Pacers 40 bodmi, 10 z nich zaznamenal v záverečných siedmich minútach duelu. "Keď máte hráča s takým talentom, niekedy je najlepšou vecou, ktorú môže tréner pre ofenzívu svojho tímu spraviť, jednoducho nechať ho, nech si robí, čo chce,“ komentoval "fenomén Jameskouč hostí Mike Brown, ktorý štvrtý zápas v rade nemohol počítať so Shaquillom O´Nealom.

Dallasu chýbajú traja hráči základnej zostavy, a tak musel svoje umenie v zápase so stále sa zlepšujúcim Sacramentom predviesť nie len tradičný líder Dirk Nowitzki, ale aj najlepší striedajúci hráč uplynulého ročníka NBA Jason Terry. Mavericks opäť bravúrne zvládli koncovku a po dvoch víťazstvách v predĺžení (v Milwaukee a so San Antoniom) zdolali Kings 104:102. Kvalitná lavička k nemu prispela 52 bodmi, Terry 12 zo svojich 20 nastrieľal v poslednej 12-minútovke. "Od začiatku boli hráči z lavičky mimoriadne dôrazní. Všetko to začal Jason Terry, keď prvý raz vybehol na ihrisko. Myslím si, že sme priniesli veľa energie a to je dôležitá súčasť hry,“ povedal jeden zo striedajúcich Kris Humphries, ktorý tiež prispel 15 bodmi.

K prekvapeniam piatkového programu patria prehry Miami v Toronte, Porlandu na ihrisku Golden State a Denveru v Los Angeles s Clippers. Nováčik Brandon Jennings priviedol Milwaukee proti Charlotte k siedmemu víťazstvu v sezóne. Memphis vo Philadelphii zmazal nulu na konte úspechov mimo svojej haly. Rozlet konečne zdravého kádra Washingtonu pribrzdil talentovaný tím Oklahoma City okolo Kevina Duranta, ktorý sa rehabilitoval za svoj podpriemený výkon z Orlanda.

Výsledy - piatok:

Indiana - Cleveland 95:105

Najviac bodov: Granger 19, D. Jones 17, Rush 16 - James 40, Mo Williams 18, HIckson 15, štvrtiny: 38:38, 23:28, 21:11, 13:28, 18 165 divákov.

Toronto - Miami 120:113

Najviac bodov: Bosh 29 (12 doskokov), Bargnani 24 (10 doskokov), Türkoglu 19 - Wade a Chalmers po 30, Beasley 21 (12 doskokov), štvrtiny: 26:24, 43:25, 20:34, 31:30, 19 800 divákov.

Oklahoma City - Washington 127:108

Najviac bodov: Durant 35, Westbrook 26, J. Harden 25 - C. Butler 24, Arenas 23, Jamison 22 (12 doskokov), štvrtiny: 32:29, 30:26, 33:31, 32:22, 18 203 divákov.

Dallas - Sacramento 104:102

Najviac bodov: Nowitzki a Terry po 20, Kidd (11 asistencií) a Humphries po 15 - T. Evans 29 (10 asistencií), Udrih 20, J. Thompson 18, štvrtiny: 22:24, 25:18, 21:23, 36:37, 19 871 divákov.

Los Angeles Clippers - Denver 106:99

Najviac bodov: R. Butler 27, A. Thornton 18, Kaman 13 - C. Anthony 37, Hilário 18 (12 doskokov), Kenyon Martin 14, štvrtiny: 21:26, 35:20, 32:27, 18:26, 18 155 divákov.

Philadelphia - Memphis 97:102

Najviac bodov: L. Williams 31, Brand 22, Iguodala 15 - Gay 33 (10 doskokov), Z. Randolph 21 (11 doskokov), M. Gasol 19, štvrtiny: 22:28, 28:21, 21:29, 26:24, 14 269 divákov.

Atlanta - Houston 105:103

Najviac bodov: Marvin Williams 29, J. Crawford 21, Joe Johnson 19 - Landry 18, Scola 17 (10 doskokov), Ariza 16, štvrtiny: 28:26, 27:25, 22:21, 28:31, 16 674 divákov.

Boston - Orlando 78:83

Najviac bodov: Pierce 21, Allen 15, Garnett 13 (11 doskokov) - Carter 26, R. Lewis16 (10 doskokov), Pietrus 14, štvrtiny: 13:29, 27:14, 19:23, 19:17, 18 624 divákov.

Milwaukee - Charlotte 95:88

Najviac bodov: Jennings 29, K. Thomas 16, Ilyasova 13 - G. Wallace (10 doskokov) a S. Jackson po 22, F. Murray 17, štvrtiny:30:25, 23:16, 23:19, 19:28, 15 578 divákov.

Golden State – Portland 108:94

Najviac bodov: Ellis 34, A. Morrow 23, A. Randolph 15 (11 doskokov) - Fernández 19, B. Roy 17, Oden 16, štvrtiny: 29:37, 27:15, 27:23, 25:19, 18 630 divákov.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.