Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Nováčik sa revanšoval Slovanu
Nováčik sa revanšoval Slovanu
30. November 2009 Slovenské súťaže Autor: Denník Šport

EXTRALIGA BASKETBALISTIEK – 14. KOLO:

Majster i vicemajster pokorili stobodovú hranicu

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

Dobrí anjeli sa museli zaobísť bez chorého trénera Štefana Sviteka, takže tím viedol jeho asistent Ján Krajňák. Do zostavy sa však po zdravotných problémoch vrátila Daniela Číkošová.

Banskobystričankám vyšiel revanš za duel 5. kola, keď na palubovke Slovana prehrali po predĺžení 79:82, no namietali, že o víťazstvo 72:70 v riadnom hracom čase prišli vinou časomeračov a rozhodcov.

DOBRÍ ANJELI – NITRA 105:52

(26:15, 50:26, 75:38)

KOŠICE: Lawlessová 24, Kupčíková 18, Hricková 12, Dupreeová 10, Čarnoká 4 (McCoughtryová 16, Kováčová 7, Číkošová 6, Frőhlichová 6, Kiššová 2). Družstvo viedol: J. Krajniak.

INPEK UKF: Chlebovcová 14, Oravcová 9, Mračnová 9, Hnidzíková 6, Krč-Turbová 2 (Kalafutová 8, Babaríková 2, Libičová 2, Valachová 0). Tréner: Ž. Vukičevič.

TH: 26/18 - 15/13. FAULY: 15 – 22, 5 faulov: 38. Hnidzíková, 39. Krč-Turbová. TROJKY: 5 - 3. 400. Karniš, Turčin. ŠTVRTINY: 26:15, 24:11, 25:12, 30:14.

Ešte v 4. min bol stav 7:4, ale o dve minúty neskôr po sedembodovej šnúre domácich už 14:4. Aj v ďalších minútach dominovali úradujúce slovenské majsterky. Do druhej štvrtiny nastúpila za Dobrých anjelov po vleklých zdravotných problémoch Daniela Číkošová, ktorá sa v zápase prezentovala dvomi trojkami. V poslednej minúte zápasu po dvojbodobom koši strelecky disponovanej Lawlessovej sa Košičanky prehupli cez trojcifernú hranicu (101:52), no a v úplnom závere ešte zvýšili svoj beztak vysoký náskok na rozdiel 53 bodov.

RUŽOMBEROK – CASSOVIA 108:38

(35:8, 54:14, 81:29)

MBK: Podešvová 26, Grešnerová 20, Chapdelainová 7, Murphyová 4, Šimkuľáková 2 (Černáková 22, Lukačovičová 11, Felixová 8, Novocká 6, Urbanová 2). Tréner: A. Panis.

KOŠICE: Pavlovičová 9, Fabiánová 8, Žingorová 7, Timková 4, Kolkusová 4 (Göblová 3, Valicová 2, Slatkovská 1). Tréner: A. Farkašovský.

TH: 35/27 – 17/13. FAULY: 18 – 23. TROJKY: 3 – 3. 320. Ženiš, Lamoš. ŠTVRTINY: 35:8, 19:6, 27:15, 27:9.

Ružomberčanky vstúpili do zápasu impozantným spôsobom. Za necelé štyri minúty viedli 12:0, keď 11 bodov zaznamenala Podešvová. Od začiatku to bola hra ružomberskej mačky s košickou myšičkou. Domáce dievčatá sa na ihrisku skvele bavili a slabučkú Cassoviu dorážali najmä rýchlosťou a basketbalovým umom. Jedna šnúra Liptáčok striedala druhú. V hre bola už iba výška konečného skóre a divákmi žiadaná stovka. Tá padla v 37. min po šestkách Černákovej. V drese MBK absolvovala extraligovú premiéru 17-ročná Barbora Urbanová.

PREŠOV – STEEL SLOVAKIA 67:56

(17:8, 32:25, 56:39)

PU BEMACO: Risperová 23, Wirthová 18, Hospodárová 12, Čižmárová 4, Karavajevová 3 (Zentková 7, Mackulínová 0, Potočňáková 0). Tréner: J. Rešetár.

BASKET KOŠICE: Lásková 22, Kandráčová 7, Slimáková 6, Tarasovová 4, Pindrochová 3 (Kovaľová 12, Laszlóová 2). Tréner: V. Karnay.

TH: 15/10 – 10/6. FAULY: 15 – 23, 5 faulov: 39. Tarasovová. TROJKY: 5 – 6. 400. Kúkelčík, Kurpaš. ŠTVRTINY: 17:8, 15:17, 24:14, 11:17).

V zaujímavom a dramatickom stretnutí rozhodli prešovské basketbalistky o svojej výhre v tretej štvrtine. V úvodnej štvrtine si domáce hráčky vytvorili 9-bodový náskok, ktorý však v priebehu druhej štvrtiny stratili – v 18. min prehrávali 21:25. V jej závere sa však vysokoškoláčky presadili rýchlymi protiútokmi a opäť otočili skóre vo svoj prospech. V tretej štvrtine domáci tím peknými útočnými akciami rozleptal súpera. Aj v záverečnej štvrtine si domáce hráčky udržiavali náskok a zaslúžene sa tešili z víťazstva.

ROŽŇAVA - POPRAD 61:57

(18:11, 32:28, 43:46)

MBK AGROTRADE: Sujová 21, Duckerová 13, Pinkneyová 9, Beňušková 4, Deckerová 2 (Bártová 10, Strikasová 2). Tréner: J. Ištok.

ŽBK WHIRLPOOL: Lalovičová 18, Serbáková 9, Tetemondová 8, Brezániová 4, A. Baburová 2 (Kmeťová 13, D. Baburová 3, Barényiová 0). Tréner: I. Skočovski.

TH: 24/20 – 21/9. FAULY: 24 – 26, 5 faulov: 36. Pinkneyová – 34. Serbáková, 36. Tetemondová. TROJKY: 2 – 2. 250. Lukáč, Donát. ŠTVRTINY: 18:11, 14:17, 11:18, 18:11

Súboj o šieste miesto začali lepšie hostky, ktoré viedli 3:0, avšak domáce po koši Bártovej šli v 4. min do vedenia 6:3 a postupne zvyšovali svoj náskok. V druhej štvrtine hostky po šnúre 7:0 a koši Kmeťovej vyrovnali na 22:22, ale na konci polčasu odchádzali do kabín spokojnejšie domáce (32:28). Po obrátke sa Rožňavčanky začali trápiť a pustili hostky do vedenia, avšak v 38. min po trojke Bártovej a následných úspešných trestných hodoch Beňuškovej rozhodli o svojom víťazstve.

BANSKÁ BYSTRICA – SLOVAN 90:85 pp

(18:16, 36:39, 64:53, 76:76)

UMB 08: Belanská 25/7 trojok, Šimová 21, Matejčíková 9, Števove 0, Ozdincová 0 (Letková 15, Melezinková 12, Domiterová 8). Tréner: J. Kovinčič.

BRATISLAVA: Talajková 15, Malinková 15, Križmová 13, Ciulisová 12, Mlynarovičová 6 (Horonyová 17/5, Parízková 5, Matická 2). Tréner: L. Kozmon.

TH: 22/14 – 17/14. FAULY: 17 – 20, 5 faulov: 44. Talajková. TROJKY: 12 – 9. 250. Hlinka, Mlynský. ŠTVRTINY: 18:16, 18:23, 28:14, 12:23. PREDĹŽENIE: 14:9.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hostkám, no už na konci prvej štvrtiny domáce 10-bodovou šnúrou otočili a prvú štvrtinu vyhrali. Celú druhú štvrtinu tempo hry udávali hráčky Slovana. V tretej časti domáce zlepšili obranu i streľbu a štvrtinu vyhrali 14-bodovým rozdielom. V štvrtej desaťminútovke sa zdalo, že domáce zápas dovedú do víťazného konca, ale Bratislavčanky zásluhou Križmovej vyrovnali a vynútili si predĺženie. V ňom boli úspešnejšie domáce basketbalistky, najmä zásluhou premenených trojok Belanskej.