Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Monta Ellis žiaril - nastrieľal 45 bodov
Monta Ellis žiaril - nastrieľal 45 bodov
01. December 2009 NBA Autor: SITA

Minulý týždeň nastrieľal pri prehre Golden State v San Antoniu rozohrávač Monta Ellis 42 bodov, no na úspech jeho tímu to nestačilo. V pondelok v domácom súboji pridal tvorca hry Warriors ešte o tri body viac a hosťujúca Indiana nemala nárok. Golden State vyhralo 126:107 a výkon ich kapitána potešil fanúšikov i trénerov. Ellis premenil pätnásť z dvadsiatich siedmich pokusov z hry, štrnásť zo šestnástich trestných hodov a k bodovému nástrelu pridal aj päť získaných a rovnaký počet doskočených lôpt. "Moja manželka ma dnes požiadala, aby som nastrieľal 50 bodov. Keď som sa vyfauloval a pozrel na ňu, zdvihla palec a naznačila mi, že je spokojná. Štyridsaťpäť bodov a víťazstvo k tomu jej stačilo," povedal so smiechom Monta Ellis.

Utah potvrdil domácu silu triumfom nad Memphisom 120:93, pričom zaznamenal najväčší počet bodov v doterajšom priebehu ročníka. Žiarili najmä rozohrávač Deron Williams, Ronnie Brewer, ktorého delil len jeden bod od osobného maxima, a Carlos Boozer. Posledný menovaný prispel k výhre Jazz 24 bodmi, 15 doskokmi a 7 asistenciami a o triple-double ho s najväčšou pravdepodobnosťou obral iba fakt, že väčšinu poslednej štvrtiny už strávil iba na lavičke. "Ukázali sme našu kvalitu. Sme veľmi talentované mužstvo plné výborných hráčov. Nevidím žiaden dôvod, pre ktorý by sme až do konca sezóny nemali hrať ako v posledných troch stretnutiach," nešetril chválou na svojich spoluhráčov Brewer.

V súboji dvoch tímov z Centrálnej divízie potvrdili tohtoročnú lepšiu formu hráči Milwaukee. Poradili si s Chicagom 99:97, keď najvýraznejšou mierou prispel k víťazstvu navrátilec do zostavy Andrew Bogut. Jednotka draftu spred štyroch rokov sa zaskvela 22 bodmi a 15 doskokmi. V závere navyše pridala dva veľmi dôležité bloky. "Oni nám ukradli víťazstvo v prvom súboji v Chicagu a podobnú šancu mali aj teraz. No basketbaloví bohovia stáli tentoraz na našej strane," povedal po piatej prehre Bulls v rade Bogut.

Aj v poslednom pondelkovom súboji sa tešili z výhry o dva body domáci basketbalisti. Dallas zdolal Philadelphiu 104:102 napriek návratu Eltona Branda, ktorý si pripísal double-double. O víťazný kôš sa 1,4 sekundy pred koncom postaral kľúčový náhradník Mavericks Jason Terry. "Bola to skvelá strela. Toto víťazstvo je cenné napriek tomu, že sme počas zápasu prišli o väčší náskok a nechali súpera vyrovnať. Potešil ma spôsob, akým sme zvládli koncovku a rozhodli o našom triumfe," skonštatoval kouč "Mavs" Rick Carlisle.

Výsledky - pondelok:

Utah - Memphis 120:93

Najviac bodov: R. Brewer 25, Boozer 24 (15 doskokov), D. Williams 22 - Mayo 20, Marcus Williams a S. Young po 17, štvrtiny: 31:22, 30:26, 34:22, 25:23, 18 469 divákov

Milwaukee - Chicago 99:97

Najviac bodov: Bogut 22 (15 doskokov), C. Bell 16, Jennings a Delfino po 15 - Salmons 23, Deng 22 (14 doskokov), D. Rose 19, štvrtiny: 22:17, 26:27, 29:28, 22:25, 13 684 divákov

Golden State - Indiana 126:107

Najviac bodov: M. Ellis 45, Watson a Morrow po 18 - Granger a Dunleavy po 22, Dahntay Jones 21, štvrtiny: 25:33, 26:24, 34:26, 41:24, 16 574 divákov

Dallas - Philadelphia 104:102

Najviac bodov: Nowitzki 28, Kidd 22 (11 asistencií), Gooden 15 (10 doskokov) - W. Green 23, Brand 21 (10 doskokov)

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.