Domov > Novinky > Basket portál > NBA > D´Antoniho New York prestrieľal Phoenix
D´Antoniho New York prestrieľal Phoenix
02. December 2009 NBA Autor: SITA

Tréner New York Knicks Mike D´Antoni našiel recept na svojich bývalých zverencov z Phoenixu a na svete bolo najväčšie prekvapenie utorkového programu basketbalovej NBA. Suns prišli do Madison Square Garden s vizitkou najlepšieho tímu súťaže, ale vôbec ju nepotvrdili a od prvých minút diktovali tempo domáci. Danilo Gallinari (27 bodov a 10 doskokov) a jeho spoluhráči strieľali s obrovskou chuťou, po polčase svietilo na ich strane skóre nové sezónne maximum 71 bodov a presnú stovku stihli naplniť ešte do konca tretej štvrtiny. Arizonský tím naopak prvý raz v ročníku zostal pod touto hranicou, prehral hladko 99:126 a stálo ho to post lídra Západnej konferencie aj celej BNA. "Hrozný výkon. Som znechutený. Jednoducho katastrofa, musíme na ňu rýchlo zabudnúť a myslieť na zajtrajšok,"komentoval rozohrávač Suns Steve Nash. Pre D’Antoniho, ktorý vo Phoenixe skončil po play-off 2008, to bolo sté stretnutie na lavičke Knicks a iba 36. víťazstvo s newyorským mužstvom intenzívne prežíval:"Nedokázal som tlmiť emócie. Záverečných päť minút som nevedel, ako to v sebe udržať."

V Charlotte sa po sľubnom úvode sezóny začalo hovoriť o historickom postupe do play-off, ale smelé ambície rázne schladil Boston a aj druhý raz v tomto ročníku Bobcats zdolal – 108:90. V súboji dvoch tímov so štvorzápasovou sériou bez prehry bol pre Charlotte najväčšou hrozbou autor 27 bodov Ray Allen, ktorý premenil päť zo šiestich trojkových pokusov. "Natrel som obruč detským olejom, aby to tam ľahšie padalo. Vedel som, že sa potrebujem osmeliť, začať strieľať a neotáľať s loptou okolo koša," usmieval sa po zápase Allen. Naopak, domáci líder Gerald Wallace sa ešte v prvom polčase dostal do problémov s faulami a obrana Celtics ho udržala na 5 bodoch, čo je jeho sezónne minimum.

Antawn Jamison opäť potvrdil, že sa mu v Toronte darí a nevyspytateľný Washington pripravil Raptors štvrtú prehru v rade. Krídelník Wizards, ktorého v roku 1998 zo 4. miesta draftovalo práve Toronto, v sobotu proti Charlotte predviedol svoj najhorší výkon v sezóne, ale na jedinej kanadskej palubovke v NBA mal v ostatných dvoch zápasoch priemer 24,2 bodu a dokázal ho ešte vylepšiť. Nastrieľal 30 bodov a doskočil 12 lôpt a keď zabral aj Gilbert Arenas (22 bodov), hostia zvíťazili 106:102.

Denver nepotreboval streleckú explóziu Carmela Anthonyho (25 bodov), aby sa spamätal zo šokujúcej domácej prehry s Minnesotou. Vysoké víťazstvo 135:107 nad Golden State bolo viac ako inokedy kolektívnym dielom Nuggets. Do listiny strelcov sa zapísalo minimálne 4 bodmi všetkých 12 hráčov Denveru, ktorí zasiahli do hry. Warriors síce v tomto smere veľmi nezaostali, ale tentoraz doplatili na to, že na lavičke mali iba troch náhradníkov. Navyše absolútne zlyhali v doskakovaní (33:57).

Sériu dvoch prehier ukončilo Miami víťazstvom 107:100 v Portlande, Trail Blazers naopak prvý raz v sezóne ťahali za kratší koniec v troch zápasoch v rade. V utorok im chýbal zranený krídelník LaMarcus Aldridge, Achillovou pätou domácich však bola predovšetkým mizerná úspešnosť streľby z poľa 39,1 percenta v porovnaní s 53,3 % na strane Heat.

Los Angeles Lakers nenechali v stretnutí s New Orleans nič na náhodu, už po prvých dvoch štvrtinách vyhrávali o 20 bodov a bez problémov si pripísali 7. víťazstvo v sérii (110:99). Vďaka nemu vystriedali Phoenix na čele Západnej konferencie. Hornets stále doplácajú na zranenie svojho najlepšieho hráča Chrisa Paula a v Staples Center im navyše chýbal ostrostrelec Peja Stojakovič.

Utorok - výsledky:

Toronto - Washington 102:106

Najviac bodov: Bosh 22 (14 doskokov), Bargnani (11 doskokov) a Calderón po 20 - Jamison 30 (12 doskokov), Arenas 22, Butler 19, štvrtiny: 24:25, 30:30, 23:17, 25:34, 15 776 divákov.

New York - Phoenix 126:99

Najviac bodov: Gallinari 27 (10 doskokov), Lee 24, Harrington 22 - Nash 20, Stoudemire, J. Richardson a Tucker po 14, štvrtiny: 39:28, 32:30, 29:18, 26:23, 19 763 divákov.

Portland - Miami 100:107

Najviac bodov: B. Roy 25, A. Miller 18, Juwan Howard 14 - Beasley 27, Wade 22 (12 asistencií), Q. Richardson 20, štvrtiny: 28:32, 22:28, 22:28, 28:19, 20 417 divákov.

Charlotte - Boston 90:108

Najviac bodov: Mohammed 16, Felton 14, Diaw 13 - Allen 27, Perkins 21 (12 doskokov), Garnett 16, štvrtiny: 18:29, 21:33, 27:26, 24:20, 15 129 divákov.

Denver - Golden State 135:107

Najviac bodov: Anthony 25, Billups 22, Nené 18 (12 doskokov), Morrow 27, Radmanovič 17, Ellis 15, štvrtiny: 25:28, 44:27, 38:29, 28:23, 14 570 divákov.

Los Angeles Lakers - New Orleans 110:99

Najviac bodov: Collison 20, Okafor 17 (12 doskokov), Songaila 12 - A. Bynum 21, Bryant 18, Artest 16, štvrtiny: 31:27, 31:15, 28:27, 20:30, 18 997 divákov.

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.