Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Mizéria Nets má už rekordné rozmery
Mizéria Nets má už rekordné rozmery
03. December 2009 NBA Autor: SITA

Basketbalisti New Jersey prehrali v zámorskej NBA aj svoj 18. zápas v rade a dostali sa tak na rekordnú pozíciu v histórii súťaže v počte neúspešných duelov v úvode ročníka. Nets sa prepadli do rekordnej mizérie v druhej štvrtine domáceho súboja proti Dallasu, keď inkasovali nelichotivých 49 bodov. O víťazovi tak v IZOD Center bolo v podstate rozhodnuté, domáci sa zmohli v poslednej štvrtine už iba na deväťbodovú korekciu pádu pred konečným dopadom na dno. Dočasný tréner Tom Barrise podobne ako po nedeľňajšom vyrovnaní rekordu upriamil pozornosť na absolútne zdevastovanú morálku tímu, ktorého členovia nosia každodennú ťarchu množstva prehier na svojich pleciach. "Toto nie je nejaká dvojzápasová séria nezdarov. Hráme štyri zápasy týždenne a ťahá sa to s nami už dlho. Každý deň to počúvame z každej strany a človeku sa to už po takom čase dostane hlboko pod kožu," podotkol Barisse, ktorý tak vysvetlil neschopnosť mužstva akokoľvek výraznejšie sa popasovať o zvrátenie nepriaznivého stavu po polovici duelu. Zdá sa pritom, že z dvoch polovíc ihriska robí celku z New Jersey väčšie problémy tá pod vlastným košom. Mavericks využívali ponúknuté pozície na streľbu a stali sa prvým mužstvom od 4. apríla 2006, ktorému sa podarilo v NBA premeniť na body v prvom polčase viac ako 80 percent striel. Ďalšia šanca na zvrat čaká Nets v piatok opäť pred svojimi netrpezlivými divákmi proti Charlotte.

V Clevelande okrem víťazstva nad Phoenixom oslavovali aj rekord v podaní Zydrunasa Ilgauskasa, ktorý sa stal rekordérom klubu v počte odohratých duelov. V stredu nastúpil na svoj 724. zápas v drese Cavaliers a prekonal tak zápis terajšieho generálneho manažéra klubu Dannyho Ferryho (celkovo v NBA 1989-2003, z toho v Clevelande v rokoch 1990-2000), s ktorým sa stihol stretnúť vo svojej kariére v mužstve aj priamo na palubovke. Tridsaťštyriročný lotyšský rodák však nezažíva v klube svoje najlepšie obdobie, po príchode Shaquilla O`Neala sa dostal na druhú koľaj. Veterán O`Neal nastrieľal svojmu bývalému klubu z Arizony 12 bodov a doskočil 9 lôpt. Suns po úvodnej sérii 17 stobodových výkonov už druhýkrát magickú hranicu neprekonali, v stredu im takýto ofenzívny uragán viac ako pripomenuli hráči Atlanty. Hawks sa dokázali vyrovnať s absenciou jedného z najlepších strelcov súťaže, bez Joa Johnsona nasúkali do koša Raptors skvelých 146 bodov, pričom Toronto sa zmohlo "iba" na 115. Až deviati hráči mužstva z Georgie si zapísali do štatistík dvojcifernú položku a Atlanta zažila najlepší ofenzívny výsledok za ostatných 16 rokov. Naposledy si to podobne odniesla Philadelphia, ktorá v roku 1993 dostala od Hawks 149 bodov. "Dnes to bol jeden z večerov, keď jednoducho nemôžete netrafiť do koša. Bola to zábava," pousmial sa Al Horford, ktorý výborné strelecké štatistiky domáceho mužstva v stredu viedol s 24 bodmi. Atlanta sa tak po dvoch prehrách s menej ako 90 strelenými bodmi dokázala zmobilizovať proti druhému najhoršie brániacemu klubu s priemerom 109,1 inkasovaného bodu na zápas. Hráčom Raptors zároveň uštedrila krutú piatu prehru v rade.

Vo Washingtone bol najdôležitejším hráčom zápasu 33-ročný rozohrávač Earl Boykins, ktorý 11 zo svojich 13 bodov strelil v posledných desiatich minútach duelu a pre Wizards tak zariadil výhru 104:102. Potešil najmä svojho trénera Flipa Saundersa, ktorý viedol mužstvo vo svojom 1000. zápase v NBA. Prvým tímom v súťaži, ktoré dosiahlo 15. víťazstvo sezóny, sa stalo Orlando Magic. V jeho drese sa po úvodnej 10-zápasovej suspendácii dostal do vynikajúceho tempa Rashard Lewis, ktorý mužstvu pomohol k výhre nad New Yorkom 20 bodmi a 11 doskokmi.

Strelcom večera sa stal Danny Granger s 33 bodmi, Indiana ale v Sacramente nezvíťazila aj pričinením nováčika Tyrekeho Evansa, ktorý potvrdil svoje ocenenie pre najlepšieho nováčika mesiaca november na Východe 26 bodmi. Granger sa o svoju pozíciu v stredu podelil s Kevinom Durantom, ktorý v skvelej forme priviedol Thunder k triumfu nad Philadelphiou. Tá ťahá sériu ôsmich prehier v rade a očakávaný návrat Allena Iversona potrebuje ako soľ.

Výsledky - streda:

Washington - Milwaukee 104:102

Najviac bodov: Arenas 22, N. Young 21, Jamison a C. Butler po 15 - Ridnour a Warrick po 20, Jennings 17, štvrtiny: 26:22, 24:32, 29:26, 25:22, 12 272 divákov

Orlando - New York 118:104

Najviac bodov: Lewis 20 (11 doskokov), D. Howard 19 (10 doskokov), Pietrus a Bass po 17 - W. Chandler 24, Gallinari 20, Douglas 17, štvrtiny: 31:23, 20:16, 41:31, 26:34, 17 461 divákov

Cleveland - Phoenix 107:90

Najviac bodov: Ilgauskas 14, Hickson 13, S. O`Neal (10 doskokov) a L. James po 12 - Frye 22, Nash, Stoudemire (12 doskokov) a Dragič po 14, štvrtiny: 33:14, 24:15, 22:29, 28:32, 20 562 divákov

Atlanta - Toronto 146:115

Najviac bodov: Horford 24, Josh Smith a Jamal Crawford po 16 - DeRozan 21, Belinelli 19, Bargnani a Türkoglu po 13, štvrtiny: 33:26, 42:28, 39:30, 32:31, 12 272 divákov

New Jersey - Dallas 101:117

Najviac bodov: Douglas-Roberts 24, D. Harris 17, B. Lopez 16 - Nowitzki 24, Dampier (11 doskokov) a J. Terry po 18, štvrtiny: 28:28, 22:49, 28:28, 23:12, 11 689 divákov

Oklahoma City - Philadelphia 117:106

Najviac bodov: Durant 33, J. Green 19, N. Collison 18 - Iguodala 28, T. Young 20, Holiday 15, štvrtiny: 29:33, 25:22, 34:27, 29:24, 17 332 divákov

Chicago - Detroit 92:85

Najviac bodov: Salmons 22, D. Rose 19, B. Miller 16 - B. Gordon 18, Stuckey 17, W. Bynum a K. Brown po 10, štvrtiny: 24:10, 24:28, 26:19, 18:28, 21 523 divákov

Minnesota - Memphis 95:97

Najviac bodov: Gomes 20, Sessions 16, Wilkins 14 - Conley, Gay a Z. Randolph (10 doskokov) po 20, štvrtiny: 28:22, 27:25, 18:30, 22:20, 11 408 divákov

Sacramento - Indiana 110:105

Najviac bodov: T. Evans 26, Thompson 22, Hawes 21 - Granger 33, S. Jones 16, E. Watson 15, štvrtiny: 30:33, 30:24, 28:24, 22:24, 10 021 divákov

Los Angeles Clippers - Houston 85:102

Najviac bodov: Baron Davis 20, A. Thornton 19, R. Butler a Kaman po 10 - Brooks 22, Budinger 19, Ariza 16, štvrtiny: 26:27, 26:25, 20:24, 13:26, 13 836 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.