Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Boston dobehol Orlando, Wade opäť prehral v Denveri
Boston dobehol Orlando, Wade opäť prehral v Denveri
05. December 2009 NBA Autor: SITA

Boston vyhral vo štvrtkovom súboji zámorskej NBA v San Antoniu 90:83 a pripísal si šiesty triumf v rade. Celtics sa vo Východnej konferencii dotiahli na prvé Orlando, oba celky majú rovnakú bilanciu pätnásť víťazstiev a štyri prehry. Bostonu sa darí najmä na palubovkách súperov, kde ôsmimi triumfami a jedinou prehrou výborne kompenzujú zatiaľ horšiu domácu bilanciu. "Bol to jeden z tých horších duelov," posťažoval sa po stretnutí rozohrávač domácich Tony Parker. Jeho Spurs premenili len dva zo šestnástich pokusov spoza trojkovej hranice, sedem zo sedemnástich trestných hodov a navyše stratili až osemnásť lôpt. Jediným pozitívom na ich strane bol výkon nováčika DeJuana Blaira, ktorý si osemnástimi bodmi vytvoril osobné maximum a navyše pridal aj jedenásť doskokov.

Na ihrisku súpera uspeli aj basketbalisti Houstonu. Rockets vyhrali v Oaklande nad Golden State 111:109 vďaka dvom presným trestným hodom Aarona Brooksa 2,1 sekundy pred klaksónom. Práve rozohrávač hostí bol s 25 bodmi najlepším strelcom duelu, no až šiesti jeho spoluhráči zaznamenali dvojciferný počet bodov. Brooks sa pri záverečnej akcii rozhodol zakončiť ju podľa seba, útokom jeden na jedného, pričom ho protihráč fauloval. Nezvolil si tak vopred naordinovanú taktiku s clonou. "Nechcel som, aby boli pri mne naraz dvaja protihráči. Keby sme zahrali clonu, určite by sa to stalo. Preto som sa rozhodol pre iný spôsob zakončenia a rozhodca veľmi správne zapískal faul súpera," skonštatoval Brooks.

Dwyane Wade zostáva bez víťazstva v Denveri. Pre jednu z hviezd profiligy a lídra Miami je Denver zakliatym mestom, počas svojej sedemročnej kariéry v NBA tu ešte nikdy nedokázal zvíťaziť. Vo štvrtok podľahli Heat domácim 96:114. "Jednoducho sú v Pepsi Center lepší ako my. Proti Denveru sa môjmu tímu tradične nedarí, ale u nich doma je to ešte o poznanie horšie. Nesedí nám ich štýl hry, majú množstvo výborne atleticky vybavených hráčov a perfektne si posúvajú loptu," pochválil Nuggets Dwyane Wade.

Výsledky - štvrtok:

San Antonio - Boston 83:90

Najviac bodov: Blair 18 (11 doskokov), T. Parker 17, Duncan 16 (15 doskokov) - Garnett 20, R. Allen 15, R. Wallace 13, štvrtiny: 15:25, 24:22, 24:27, 20:16, 18 581 divákov

Golden State - Houston 109:111

Najviac bodov: M. Ellis 24, Morrow 21, Radmanovič 20 - Brooks 25, Landry 22, Ariza 18, štvrtiny: 28:28, 23:30, 38:25, 20:28, 16 432 divákov

Denver - Miami 114:96

Najviac bodov: C. Anthony 22, Afflalo 17, J.R. Smith 16 - Wade 25 (10 doskokov), Beasley 17, J. O'Neal 9, štvrtiny: 25:22, 33:20, 34:26, 22:28, 14 998 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.