Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Lakers v poslednej štvrtine nedali Jazz šancu
Lakers v poslednej štvrtine nedali Jazz šancu
10. December 2009 NBA Autor: SITA

Výsledok stredajšieho basketbalového stretnutia medzi Los Angeles Lakers a Utah Jazz v zámorskej NBA by mohol viesť k dojmu o jednoznačnom priebehu v prospech domáceho mužstva. V skutočnosti išlo o prevažne vyrovnaný duel, všetko podstatné smerom k vysokému záverečnému rozdielu sa udialo až v poslednej 12-minútovke. Lakers do nej vstupovali s dvojbodovým náskokom, no hostia akoby stratili všetky útočné nápady a rozvahu pri streľbe. Prvý kôš"džezmenov" strelil až Deron Williams po viac ako siedmich minútach a druhý sa podaril až v tej záverečnej C. J. Milesovi. A to bolo okrem dvoch bodov z trestných hodov v podaní hostí všetko. "V poslednej štvrtine nás jednoducho zničili. Musíme sa naučiť, ako zostať na dostrel súperovi v takýchto zápasoch. Nemôžete vyjsť na ihrisko a hrať proti takémuto tímu nejaký pouličný basketbal. Veľmi rýchlo vás zlomí," skonštatoval po zápase tréner Jazz Jerry Sloan. Jeho slová budú mať možnosť hráči na ihrisku potvrdiť proti tomu istému súperovi v sobotu na vlastnom ihrisku. Lakers si po očakávanom ľahkom víťazstve v Minnesote budú chcieť aj pri Veľkom soľnom jazere predĺžiť víťaznú šnúru, ktorá je momentálne na hranici desiatich stretnutí.

Streleckú nemohúcnosť si v stredu odtrpeli aj hráči Clevelandu, ktorí zažili v Houstone jeden z najhorších ofenzívnych zápasov sezóny. Shane Battier bol tým pravým mužom na ustráženie LeBrona Jamesa, celá obranná činnosť Rockets slávila proti Cavaliers úspech a domáce mužstvo nakoniec vyhralo 95:85. "Nikto nedokáže zastaviť LeBrona alebo Shaqa. Nám sa však podarilo postaviť pred nich účinnú hradbu, ktorá zabránila mnohým Jamesovým výpadom na kôš. Vzadu sme si dnes navzájom veľmi účinne pomáhali," poznamenal k hernému prejavu svojho tímu Battier, ktorý zaznamenal 14 bodov, 3 získané lopty a dva bloky. Najväčšími ofenzívnymi zbraňami Rockets boli Aaron Brooks a Trevor Ariza, ktorí dohromady súperovi z Ohia strelili 53 bodov.

Atlanta v stredu opäť potvrdila šírku kádra a vynikajúco fungujúcu ofenzívu. Až 12 hráčov prispelo k záverečnému 118-bodovému účtu Hawks, pričom najsnaživejším bol s 29 bodmi na konte Jamal Crawford. Bulls držali so súperom tempo iba v prvej štvrtine, v polčase prehrávali už o 14 bodov a to najhoršie ich po oddychu ešte len čakalo. "V polčase sme si povedali, že nesmieme poľaviť. Nechceli sme pripustiť, aby sa dostali späť do hry," opísal zámer mužstva Josh Smith. Domáci ho dokázali pretaviť v činy, na konci tretej časti hry vyhrávali už o 30 bodov a o osude stretnutia viac nebolo pochýb. Hráči z lavičky Hawks pritom prestrieľali striedajúcich basketbalistov Bulls v pomere 66:32, keď najpozoruhodnejším výkonom sa zaskvel Maurice Evans s 18 bodmi a nováčik Jeff Teague s ôsmimi bodmi a rovnakým počtom prihrávok.

Nováčikom večera bol však jednoznačne Brandon Jennnings, ktorý suverénne dirigoval hru Milwaukee a svojimi 22 bodmi a šiestimi asistenciami prispel k víťazstvu Bucks 117:95 nad Torontom. Zároveň však fanúšikov svojho klubu, no najmä seba, vystrašil na konci tretej štvrtiny, keď si podvrtol koleno."Dopadol som zvláštne na palubovku a natiahol som si koleno. Zranenia kolena sa bojím, ešte som žiadne nemal, ale podľa skúseností iných viem, že s ním môžete laborovať veľmi dlho," nechal sa počuť 20-ročný rozohrávač, ktorý sa blysol oveľa aktívnejšou hrou ako v predchádzajúcich zápasoch."V prvom rade sme sa snažili zastaviť sériu štyroch prehier. Ja osobne som si povedal, že skúsim hrať v ofenzíve trochu agresívnejšie. V predošlých stretnutiach to bolo totiž veľmi pasívne,"sebakriticky poznamenala 10-tka predsezónneho draftu.

Výsledky - streda:

Atlanta - Chicago 118:83

Najviac bodov: Jamal Crawford 29, Josh Smith a M. Evans po 18 - D. Rose 19, James Johnson 17, Salmons 16, štvrtiny: 22:21, 34:21, 31:15, 31:26, 16 808 divákov

Philadelphia - Detroit 86:90

Najviac bodov: Iguodala 18, Dalembert (11 doskokov) a Brand po 17 - Stuckey 27, Jerebko 17 (10 doskokov), Maxiell 12, štvrtiny: 16:18, 26:24, 21:25, 23:23, 12 136 divákov

Indiana - Portland 91:102

Najviac bodov: Dahntay Jones 19, Hansbrough 13 (11 doskokov), Murphy a Dunleavy po 10 - Roy 29, Aldridge 20, A. Miller 15, štvrtiny: 19:26, 26:26, 30:25, 16:25, 11 487 divákov

New Jersey - Golden State 89:105

Najviac bodov: B. Lopez 21 (10 doskokov), D. Harris 19, C. Lee 15 - Ellis a C. J. Watson po 18, Moore 16, štvrtiny: 27:20, 21:38, 22:23, 19:24, 10 005 divákov

Minnesota - New Orleans 96:97

Najviac bodov: Gomes 21, A. Jefferson 17 (16 doskokov), Flynn 14 - Stojakovič 21, M. Thornton 20, Paul 15 (14 asistencií), štvrtiny: 29:29, 35:24, 19:25, 13:19, 12 056 divákov

Milwaukee - Toronto 117:95

Najviac bodov: Jennings 22, Ilyasova a Ukič po 17 - Bosh 26 (10 doskokov), Jack a Weems po 12, štvrtiny: 29:22, 28:23, 26:29, 34:21, 12 637 divákov

Houston - Cleveland 95:85

Najviac bodov: Brooks 27, Ariza 26, Battier a C. Landry po 14 - L. James 27, Delonte West 14, Varejao 10, štvrtiny: 33:19, 19:20, 16:19, 27:27, 18 200 divákov

San Antonio - Sacramento 118:106

Najviac bodov: R. Jefferson 23, Ginobili 20, T. Parker 18 (11 asistencií) - Casspi 20, T. Evans a Thompson po 19, štvrtiny: 30:24, 33:30, 26:28, 29:24, 17 353 divákov

Los Angeles Lakers - Utah 101:77

Najviac bodov: Bryant 27, P. Gasol 19 (12 doskokov), Artest 16 - D. Williams 17, Okur a C. J. Miles po 14, štvrtiny: 24:24, 24:28, 25:19, 28:6, 18 997 divákov

SITA© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.