Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Víkend v podaní BK Petržalka
Víkend v podaní BK Petržalka
03 April 2010 Slovenské súťaže Written by Patrik Polcer

Žiačky išla do Trnavy povzbudiť veľká výprava fanúšikov. Ani dobrý výkon našich dievčat tentokrát nestačil na našich „západných rivalov“. Prehrali sme 61:70 (32:36) a 62:91 (33:46). Zdá sa, že Trnavčanky budú patriť medzi favoritov Final Six. Ako hodnotí uplynulý víkend trénerka Lucia Želeňáková?

S fyzicky vyspelejším súperom sme dokázali držať krok a tempo až do poslednej minúty prvého a rovnako aj prvý polčas druhého zápasu. Výšková prevaha a hmotnostný rozdiel sa prejavili najmä na doskoku a pod košom. Súper v tejto činnosti jednoznačne dominoval. Odhliadnuc od nášho výkonu v druhom polčase 2. zápasu môžem byť s herným prejavom dievčat spokojná. V útoku sme hrali rozumne a zodpovedne. Viaceré hráčky dokázali častokrát disciplinovane splniť naše pokyny. Niektoré bohužiaľ bojovali najmä samé so sebou. Inkasovali sme však až 91 bodov, čo je príliš veľa a v žiadnom prípade si to nemôžeme dovoliť. Na druhej strane ma najmä teší, že „rozumová vyspelosť“ hráčok rastie každým odohratým zápasom. Zápasy si musíme pozrieť a prebrať na videu. Myslím si, že Trnava je družstvo, ktoré dokáže zamiešať medailovými ambíciami viacerých družstiev na majstrovstvách Slovenska. Nám ostáva 6. týždňov na tvrdú prácu. Po sobote zavládol smútok, verím však, že na finálovom turnaji Trnave prehru jednoznačne vrátime. Na záver ďakujem všetkým rodičom a známym za návštevu a povzbudzovanie, boli skvelí.

Kadetky cez víkend vycestovali za súperkami na stredné Slovensko. V sobotu vyhrali nad družstvom UMB Banská Bystrica 56:34 (28:21) a v nedeľu nad Zvolenom 88:57 (48:30).  Priebeh oboch zápasov bol podobný. Po vyrovnaných úvodoch stretnutí naše dievčatá dôslednou obranou nedovolili súperkám viackrát po sebe vystreliť v priebehu 24 sekúnd a rozdiel v skóre začal pomaly narastať v náš prospech. Spokojný bol aj tréner Maťo Pospíšil: "Našim cieľom pred víkendom boli dve víťazstvá, túto úlohu sme splnili. V Bystrici ani vo Zvolene sme súperom nedali možnosť pomyslieť na výhru. Počas zápasov sa však vyskytli aj momenty, s ktorými nemôžem byť spokojný a tie budeme chcieť v záverečných dvoch kolách ligy proti Popradu a Ružomberku odstrániť."

Ligovú prestávku využijú mládežnícke reprezentačné výbery na priateľské stretnutia s Českom, ktoré sa odohrajú v Nymburku. Teší nás, že do družstiev U16 aj U18 boli nominované po 2 hráčky z nášho klubu. Ostatným dievčatám prajeme, aby si pred záverečnými 6 súťažnými víkendami dobre oddýchli a aby po dobrej polievačke aj nejaký ten centimetrík podrástli.