Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Ukončenie sezóny v podaní BK Petržalka
Ukončenie sezóny v podaní BK Petržalka
17. Máj 2010 Slovenské súťaže Autor: Patrik Polcer

bk_petrzalka logoFinálovým turnajom žiačok „Final SIX" sa skončila pre pre náš klub ďalšia úspešná sezóna. Striebornú bodku za ňou urobili zverenkyne tandemu Lucia Želeňáková a Braňo Brliť. k obhajobe vlaňajšieho striebra viedlo päť postupných krokov:

1. BK Petržalka : Slávia Trnava 65:68 (25:35) - nešťastná prehra košom v poslednej sekunde družstvo zomkla dohromady
2. BK Petržalka : Dannax Košice 69:51 (39:32) - dôležitá výhra nielen nad súperom, ale aj nad sebou, keď to nepadalo
3. BK Petržalka : Cassovia Košice 54:64 (28:29) - majstrovská Cassovia strhla víťazstvo na svoju stranu až v posledných 5 minútach
4. BK Petržalka : UMB Banská Bystrica 89:52 (45:23) - pred rokom sme v boji o medailu nad týmto súperom zvíťazili o 6 bodov...
5. BK Petržalka : MBK Ružomberok 83:47 (48:20) - pred rokom sme nad týmto súperom vyhrali tiež o 6 bodov...

Podobne, ako majstrovská Cassovia, aj naše hráčky získali 3 miesta v all stars tímoch. Do „A" tímu vybrali tréneri Moniku Páleníkovú a do „B" tímu Lindu Procházkovú a Kristínu Hromekovú.

Čo napadlo trénerku Luciu Želeňákovú pri preberaní strieborných medailí? „Bola to ťažká sezóna. Družstvo bolo kvôli zraneniam a pendlujúcim hráčkam u starších žiačok kompletne spolu len posledný týždeň. Nepodarilo sa nám odohrať ani väčšie množstvo kvalitných zápasov, pretože na západe okrem Trnavy jednoducho rovnocenné družstvo nie je. Preto si veľmi vážim morálnu silu kolektívu, ktorý sa vedel vysporiadať zo všetkými negatívami a v pravý čas zapol na 110%. Chcem sa tiež poďakovať úžasným rodičom, ktorý boli našim šiestym hráčom. Bez ich podpory počas celej sezóny by sa nám obhajoba strieborných medailí určite nepodarila".

 

Mladšie mini majú už síce po ligovej súťaži, ale v sobotu dosiahli prvé medzinárodné víťazstvo. V priateľskom dvojzápase privítali doma družstvo SVS Post Flying Foxes z Viedne. Lietajúce líšky z Viedne hrali prekvapujúco výborný basketbal, takže naše dievčatá sa ani nenazdali a prvý zápas prehrali 26:42 (14:16). V druhom zápase dievčatá spolu s rodičmi vytvorili pravú basketbalovú atmosféru, výbornou obranou eliminovali najlepšie strelkyne súpera a zaslúžene si vybojovali prvé „medzinárodné" víťazstvo 37:36 (14:19). Keď budú dievčatá pokračovať v usilovnom trénovaní, o pár rokov môžu napodobniť svoje staršie kamarátky, terajšie medailistky z majstrovstiev Slovenska.

 

Na záver stručná rekapitulácia sezóny:

- Juniorky - 4. miesto miesto na majstrovsvách Slovenska, 3. miesto v „Slovenskom pohári"

- Kadetky - 5. miesto na majstrovsvách Slovenska, 4. miesto v „Slovenskom pohári"

- Staršie žiačky - majsterky, držiteľky „Slovenského pohára", 3.miesto na turnaji „šampiónov U14" 2009 v Moskve

- Žiačky - 2. miesto na majstrovsvách Slovenska

- Mladšie žiačky - 7. miesto v skupine západ

- Mladšie mini - 4. miesto v skupine západ

 

Do videnia v sezóne 2010/2011!

 

MP

 

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang