Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Kadeti Karlovky na čele tabuľky
Kadeti Karlovky na čele tabuľky
28. Október 2010 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

Muži Karlovky pocítili cez víkend prvýkrát trpkosť prehry v tejto sezóne a v sobotňajšom stretnutí  podľahli na domácej palubovke basketbalistom z Trnavy. V nedeľnom duely s Levickým „Béčkom"  svoje zaváhanie z predošlého dňa napravili a zaslúžene zvíťazili.

Kadeti potvrdili aj uplynulý víkend svoju doterajšiu neporaziteľnosť, keď dokázali zvíťaziť v oboch  zápasoch na súperových palubovkách v Inter hale na Pasienkoch proti Interu a na Domkárskej proti B.S.C.

Najmladším zástupcom Karloveského basketbalu, minibasketbalistom „Béčka", sa aj napriek veľkej chuti a snahe nepodarilo doma zvíťaziť a prehrali s Levicami.

Výsledky z víkendu

Muži 1. liga západ

MBK Karlovka Bratislava - MBK AŠK Slávia Trnava 86:97

(16:23, 36:49, 63:75)

Karlovka: Ciho J. 23, Tóth-Vaňo 20, Ciho M. 19, Pešek 8, Sagula 6 (Rýdzi 3, Mačura 3, Pulman 2, Kandravý 2,). Tréner: M. Berček.

Trnava: Michalík 29, Ilavský 27, Lešický 14, Lipták 13, Žirgay 7, (Fekonja 6, Treflík 2, Synak 1, ). Tréner: L. Štajger.

ŠTVRTINY: 16:23, 20:26, 27:26, 23:24 , FAULY: 23 - 26, 5 faulov: Pešek - Žirgay, Treflík. TH: 40/29 - 25/18,  TROJKY: 5 - 7, 20 divákov, Rozhodovali: Dula, Bara.

Priebeh zápasu: Hoci úvod vyšiel lepšie domácim basketbalistom, prvú štvrtinu nakoniec vyhrali hostia. Záver tejto časti hry vyhrali 14:2. Trnavský basketbalisti udávali tón celého ďalšieho priebehu stretnutia. Domáci, ktorí úž prehrávali v 28 minúte o 22 bodov sa ešte dokázali zmobilizovať a v 35 minúte stiahli náskok hostí na 7 bodov. Následne bodovo zabral kapitán hostí Lipták a opäť upokojil  hostí. Trnava už v závere ďalšiu drámu nepripustila

Hlas trénera: Gratulujem Trnave k víťazstvu. Je úplne zaslúžené. Výborná percentuálna úspešnosť streľby a naša zlá obrana v prvej časti hry udala tón tomuto zápasu. Nepoučili sme sa a  hoci sme vyvinuli snahu na obrat vo výsledku, náskok hostí bol privysoký a proti nám hral čas a ubúdajúce    sily."

MBK Karlovka Bratislava - Astrum Levice „B"  75:57

(12:18, 38:26, 57:44)

Karlovka: Pešek 13, Ciho J. 11, Mačura 8, Tóth-Vaňo 6,  Sagula 6 (Pulman 17, Neumar 8, Rýdzi 3, Švec 3, Brliť 2, Kandravý 2, Krajčír 0). Tréner: M. Berček.

Levice: Stojanov 14, Valach 9, Melotík 8, Drapák 6, Bukovič 0, (Molnár 6, Kazár 4, Biricz 3, Máčaj 3, Bielik 2, Hörömpöli 2, Cifra 0). Tréner: P. Jankovič.

ŠTVRTINY: 12:18, 26:8, 19:18, 18:13 , FAULY: 20 - 21, 5 faulov: 0 - 0. TH: 24/13 - 19/15,  TROJKY: 8 - 2, 10 divákov, Rozhodovali: Dula, Bara.

Priebeh zápasu: Úvod vyšiel lepšie hosťom a vyhrali prvú štvrtinu o 6 bodov. V ďalšej časti hry sa však Karlovka zlepšila v obrane a dovolila dať hosťom len 2 body z hry. Polčas tak zaslúžene vyhrali domáci basketbalisti o 12 bodov. Druhý polčas už bol vyrovnaný a domáci si v ňom udržiavali odstup 15 bodov. V závere stretnutia dali  tréneri aj príležitosť aj hráčom z lavičky ale na rozdiele skóre sa už prakticky nič nezmenilo.

Hlas trénera: Z výsledkom ako aj s prevedenou hrou som spokojný. Až na začiatok zápasu, sme dobre bránili a pokryli sme súperových extraligových hráčov. Som rád, že bodovo sa presadili takmer všetci hráči z nášho družstva. Bol to výborný a hlavne  kolektívny výkon celého družstva tak v obrane ako aj v útoku"

Kadeti 1. liga západ

BK INTER BRATISLAVA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA  35:74

(11:16, 22:29, 33:57)

BK INTER: Otčenáš 17, Hančik 10, Guzikievicz 3, Vacarelu 1, Barok 0 (Kubica 2, Klačko 2, Vida 0, Šmotlák 0, Ivan 0, Parimucha 0). Tréner: M. Adamčík.

MBK KARLOVKA: Švec 14, Cibák 12, Slezák 12, Bojkovský 10, Dostál 5 (Senohradský 8, Sagula 5,  Novotný 4, Hlivák 2, Vozár 2, Sudek 0, Richardson 0). Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 11:16, 11:13, 11: 28, 2: 17 , FAULY: 24 - 20, 5 faulov: 12. Barok. TH: 23/10 - 26/11 , TROJKY : 2 - 1,  75 divákov, Rozhodovali: Ryšavý, Loj

Priebeh zápasu: V prvom polčase bola hra oboch teamov poznačená mnohými nepresnosťami, stratami a častým faulovaním, preto skóre narastalo na oboch stranách pomaly. Hráči Interu umne vytváral tlak na loptu, hrali trpezlivo a presadzovali sa na útočnom doskoku a hrou jeden na jeden. Druhý polčas sa už viedol v plnej réžii hostí, ktorí pridali v obrannej i prechodovej fáze a kontrolovali priebeh zápasu až do záverečného klaksónu.

Hlas trénera: Po priam alarmujúcom prvom polčase, kedy sme stratili až 18 lôpt, zahodili viacero čistých pozícií na skórovanie a absentovala nám v hre rozvaha a teamová obrana, sme sa v druhom polčase dostali zvýšeným nasadením a disciplínou v obrane do tempa a prevýšili súpera. Teší nás, že skórovanie sa rozdelilo medzi desať hráčov, i to, že sme už v prvom polčase zapojili do hra aj trio starších žiakov."

BSC BRATISLAVA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA  40:83

(11:28, 24:49, 33:68)

BSC: Kabzan 13, Halagačka 9, Patinagy 6, Adamkovič 5, Vida 5 (Belovič 2, Kováč 0, Janták 0, Bittner 0, Kňažik 0). Tréner: P. Zúzik

MBK KARLOVKA: Sagula 18, Bojkovský 12, Slezák 11, Švec 6, Novotný 2 (Cibák 13, Senohradský 9, Hlivák 8, Dostál 4,  Vozár 0, Cengel 0, Richardson 0). Tréner: F. Kubala, Asistent: Peter Ivanovič

ŠTVRTINY: 11:28, 13:21, 9: 19, 7: 15 , FAULY: 23 - 12, 5 faulov: 9. Adamkovič. TH: 8/6 - 25/9 , TROJKY : 2 - 2,  27 divákov, Rozhodovali: Čepan, Sirotský

Priebeh zápasu: Hostia vstúpili do zápasu koncentrovane a od začiatku udávali tempo hry. BSC často menilo obranné systémy, no Karlovke sa darilo väčšinou dobre zareagovať na zmenu a nepripustili domácich k väčšej aktivite. Na polčasovú prestávku odchádzali hostia s 25 bodovým náskokom. Po zmene strán sa obraz hry viac menej nezmenil, skóre narastalo, hostia kontrolovali zápas a  postupne zapojili do hry celú ľavičku.

Hlas asistenta trénera: Nastúpili sme do zápasu s vysokým nasadením, dobre sme bránili,   reagovali na súperove zmeny v obrane a využívali sme rýchly prechod do útoku . V druhom polčase sme mali snahu o nácvik nových obranných systémov, čo nám však našou chvíľkovou  nekoncentrovanosťou moc nevychádzalo . Teší nás, že Mišo Sagula sa po dlhodobej pauze zapríčinenej zdravotnými problémami dostáva do herného tempa."

Rozhodovali: Nagyová, Brezovský, 10 divákov

Hlas trénera: Aj napriek vysokému rozdielu som videl individuálne zlepšenie v niektorých herných činnostiach, miestami sa chalanom podarilo ukázať aj pekné basketbalové kombinácie, bojovnosť a snaha zvíťaziť im nechýbala. Avšak stále nám ostáva ešte veľa práce na odstránenie nedostatkov. O dva týždne nás čakajú zápasy proti Komárnu, ktorý je momentálne na prvom mieste. Urobíme všetko pre to aby sa nám podarilo odstrániť aspoň tie  chyby, ktoré sa často objavovali v zápasoch proti Leviciam."