Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Výsledky z „dušičkového" víkendu v Karlovke
Výsledky z „dušičkového" víkendu v Karlovke
04 November 2010 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

V uplynulý „dušičkový" víkend  boli v Karlovke na programe viaceré basketbalové stretnutia.

Kadeti v predohrávke privítali v stredu 27.10.2010 družstvo Strojár Malacky keď predčili svojho súpera po všetkých stránkach a jednoznačne zvíťazili rozdielom 98 bodov.

Starší žiaci odohrali na domácej palubovke dvojstretnutie s tímom BC ORCA Piešťany.

Družstvo mladších žiakov si zmeralo sily v dvoch sobotných zápasoch s tímom BA Nitra.

Kadeti 1. liga západ

MBK Karlovca Bratislava  - Strojár Malacky 125:27

(33:8, 66:18, 98:18,)

MBK Karlovka: Švec 21, Slezák 20, Bojkovský 18, Dostál 14, Cibák 4 (Senohradský 23, Pamphile 10, Hlivák 6, Vozár 6, Sudek 3, Novotný 0, Cengel 0). Tréner: F. Kubala, Asistent trénera: P. Ivanovič

Strojár Malacky: Škoda 11, Boďo 8, Baláž 6, Izakovič 0, Valovič 0 (Hrnčiar 2, Vukmirovič 0)

ŠTVRTINY: 33:8, 33:10, 32: 0, 27: 9 , FAULY: 16 - 20, 5 faulov: 11. Valovič. TH: 22/13 - 16/5 , TROJKY : 2 - 0,  7 divákov, Rozhodovali: Komačka, Fontányi

Priebeh zápasu: V stredajšej predohrávke už prvé momenty zápasu naznačili dominantnosť Karlovky. Domáci vychádzali po celých 40 minút z dobre organizovanej obrany, z čoho následne využívali jednoduché skórovanie z rýchlych protiútokov. Karlovka prakticky nepustila hráčov súpera ničomu a skóre každou minútou narastalo, až sa zastavilo na konečných 125:27.

Slovo asistenta trénera: Tento zápas sme využili hlavne na nácvik nového obranného systému a sledovali sme plnenie taktických pokynov, čo  nám v celku vychádzalo. Každý si z chuti zahral a postupne sa nám podarilo zapojiť do hry kompletnú lavičku, kde opäť nechýbali aj starší žiaci, ktorí takto naberajú skúsenosti v staršej kategórii."

Starší žiaci oblasť

MBK Karlovka Bratislava - BK ORCA Piešťany    108:35

(28:11, 29:10, 27:6, 25:9)

MBK Karlovka: Senohradský 29,Fiala 20, Richardson 15, Doležaj 13, Harton 10, Sudek 7, Kadúch 6, Ibara a Tučník po 4, Hedera 0, Tréner: R. Parízek

BK ORCA Piešťany: Deňko 9, Bisaha 7, Juriš 6, Tribeľ a Podhradský po 4, Vavrinec 3, Vavro 2, Novák 1, Peerik, Bekő a Tapušik po 0

TH:14/37- 10/20 fauly: 18 - 25 trojky: 0 - 0 rozhodovali: Suja a Višniarová

15 divákov

MBK Karlovka Bratislava - BK ORCA Piešťany  120:35

(37:10, 28:12,29:6,27:7)

MBK Karlovka: Senohradský 45, Fiala 18, Richardson a Kadúch po 14, Doležaj 10, Sudek 7, Harton a Ibara po 6, Tučník a Hedera po 0, Tréner: R. Parízek

BK ORCA Piešťany: Podhradský 14, Bisaha 6, Juriš 5, Triebeľ a Daňko po 4, Novák a Vavrinec po 2, Tapušik, Peerik, Bekő a Vavro po 0

TH: 15/27 - 0/4 fauly 8 - 20 trojky: 1 - 1 rozhodovali: Suja a Višniarová

21 divákov

Slovo trénera: Chcem veľmi poďakovať celému kolektívu za prístup k týmto dvom zápasom od prvej až do poslednej (80.) minúty.  Bolo vidno, že chalani sú „žhaví" na zápasy. Nastúpili koncentrovane a plnili pokyny na ktorých sme sa vopred dohodli. Už prvý kôš sme dosiahli po 3 sekundách, keď Jozef Senohradský vyhral úvodný rozskok, prihral Martinovi Sudekovi, ten dlhou prihrávkou našiel pod košom voľného Adama „Jimmyho" Richardsona, ktorý začal sériu 13-tich bodov. S dobrou obranou sme Piešťancom znemožnili hrať ich hru a skóre neustále narastalo.  Samozrejme, že sme sa nevyhli ani chybám. Úspešnosť trestných hodov 14/37 je katastrofálna. Taktiež sme často súperovi  dovolili jednoduchý prechod do útoku, kde sme aj zbytočne faulovali. Ani v druhom zápase sme v koncentrácii nepoľavili. Chalani podali výborný výkon, ako aj v obrane tak aj v útoku. Dokonca aj oko diváka si prišlo na svoje. Krásne akcie predvádzali počas celého zápasu začo nás diváci odmenili veľkým potleskom. Už o dva týždne nás čaká jeden z najťažších so súperov AŠK Inter Bratislava. Tešíme sa na Vás."

Mladší žiaci oblasť

MBK Karlovka Bratislava - BA Nitra     79:13

(18:3, 20:4, 24:0, 17:6)

MBK Karlovka : Šamo 26, Vitek 18, Furinda 10, Kadúch 8, Šrol 6, Havel 4, Ohajda a Pohančenik po 2, Devečka 1, Dudák, Dulín, Ďurech, Majerčík, Murín, Šimkovic a Zeithaml 0, Tréner: M. Mikušová, Asist.: M. Ribánsky

BA Nitra: Beňuš 8, Fazekaš a Tomanka po 2, Jurkin 1, Krepáč, Rigoci, Šimek, Garaj, Gajdoš, Lampert, Fabián, Fülöp, Mihálik, Halázs 0

TH: 3/12 - 1/6, TROJKY: 0/0, FAULY: 16/10, ROZHODOVALI: Rajničová, Hudec

MBK Karlovka Bratislava - BA Nitra           54:25

(6:6, 19:2, 14:4, 15:13)

MBK Karlovka: Vitek 21, Šamo 16, Havel, Kadúch a Ohajda po 4, Devečka a Šrol po 2, Furinda 1, Dudák, Dulín, Ďurech, Majerčík, Murín, Pohančenik, Šimkovic a Zeithaml 0, Tréner: M. Mikušová, Asist.: M. Ribánsky

BA Nitra: Beňuš 12, Jurkin 4, Mihálik, Krepáč, Rigoci a Fülöp 2, Fazekaš 1, Šimek, Tomanka, Garaj, Gajdoš, Lampert, Fabián, Halázs 0

TH: 4/15 - 1/6, TROJKY: 0/0, FAULY: 13/13, ROZHODOVALI: Hudec, Rajničová

Slovo asistenta trénera: „V piatkovej predohrávke sme odohrali 2 rozdielne zápasy. V prvom zápase sme od nášho prvého skórovania na palubovke dominovali a súpera sme až do záverečného hvizdu takmer do ničoho nepustili. Do druhého zápasu sme nastúpili veľmi nervózne, z čoho pramenil vyrovnaný stav po 1. štvrtine. V druhej štvrtine sme sa síce prebrali z útlmu a vybudovali si dostatočný náskok, no nervozita z nás aj tak neopadla. Kvôli nízkej efektivite streľby spod koša, nezmyselným a  nepresným prihrávkam, častými dierami v obrane, ktoré súper využíval o niečo efektívnejšie ako v predchádzajúcom zápase, sme nedokázali výsledok natiahnuť na výraznejší rozdiel."