Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Muži Karlovky v oboch derby neúspešne.
Muži Karlovky v oboch derby neúspešne.
11. November 2010 Slovenské súťaže Autor: Patrik Polcer

Muži Karlovky mali uplynulý víkend na programe hneď dva prestížne duely. V sobotu na domácej palubovke privítali minuloročného víťaza 1.ligy mužov Iskru Petržalka, kde vo veľmi vyrovnanom stretnutí nakoniec podľahli svojmu súperovi o 4 body. V nedeľu ich čakal zápas s „béčkom" Interu, bohužiaľ ani tento zápas nebol jedným z víťazných a Karlovka prehrala vysoko o 37 bodov.
            Juniori odohrali cez víkend doma v oblastnej súťaži dvojstretnutie s B.S.C. Bratislava „B" a družstvom C.H.B.T. Trenčín. Oba zápasy boli plne v réžii družstva Karlovky a juniori zvíťazili obe stretnutia vysokým rozdielom.
            Najmladší zástupcovia MBK Karlovka privítali doma súperov z Komárna a Interu Bratislava . „Áčko" v oboch zápasoch vyhralo nad Interom Bratislava a „béčko" podľahlo v oboch prípadoch Klokanom z Komárna.

Muži 1. liga západ

MBK Karlovka Bratislava - Iskra Petržalka  83:87

(20:19, 39:52, 64:66)

MBK Karlovka: Pešek 22, Tóth-Vaňo 17, Ciho J. 10, Mačura 2, Sagula 0 (Pulman 14,       Michalica 14, Neumar 4, Rýdzi 0, Kandravý 0,). Tréner: M. Berček.

Petržalka: Živický 14, Pavlovič 11, Škutil 7, Nosál 6, Ješko 5, (Michnica 22, Práznovský 12, Sloboda 8, Zuzik 2). Tréner: J. Dopiera.

ŠTVRTINY: 20:19, 19:33, 25:14, 19:21 , FAULY: 23 - 29, 5 faulov: Ciho J - Pavlovič.    TH: 38/25 - 21/15,  TROJKY: 8 - 6, 50 divákov, Rozhodovali: Ryšavý, Sirocký.

Priebeh zápasu: Po vyrovnanej I. štvrtine sa hostia zlepšenou obranou a rýchlymi protiútokmi dostali do vedenia a polčas vyhrali o 13 bodov. Prestávka prospela domácim a v ďalšej časti stiahli náskok hostí na 2 body. V záverečnom dejstve hostia odskočili na 9 bodov a hoci sa domáci priblížili na rozdiel 1 bodu na zvrat už nemali dostatok síl .

Hlas trénera: Bol to presný opak zápasu, ktorí sme odohrali na Petržalke. Prespali sme v obrane II .štvrtinu a dovolili dať hosťom až 33 bodov. Hoci sme vyvinuli veľkú snahu o zvrat v stretnutí, tak Petržalka si záver postrážila a nám neostáva nič iné len im k víťazstvu zagratulovať "

MBK Karlovka Bratislava - BK Inter Bratislava "B"  67:104

(21:20, 36:42, 54:74)

MBK Karlovka: Ciho J.17,Pešek 12,Tóth-Vaňo 10,Sagula 4,Mačura 3,(Michalica 9,          Kandravý 6,Cirjak 4, Krcho 2, Rýdzi 0,). Tréner: M. Berček.

Inter: Lüley 23,Kuffa 21,Borsig 14,Antal 8,Rosival 3,(Mäsiar 13,Kutarňa 11,Bayer 6,Hauskrecht 4,Nálepa 1). Tréner: M. Adamčík.

ŠTVRTINY: 21:20, 15:23, 18:31, 13:30 , FAULY: 29 - 21, 5 faulov: Pešek - Antal.            TH: 25/14 - 35/21,  TROJKY: 1 - 13, 20 divákov, Rozhodovali: Ryšavý, Sirocký.

Priebeh zápasu: Po úvodnej vyrovnanej štvrtine začali iniciatívu preberať hostia. Do polčasu si vypracovali 7 bodový náskok. Po zmene strán sa domáci na nič nezmohli a tak skvele hrajúci mladíci z Interu dominovali na ihrisku tak v obrane ako aj v útoku a zaslúžene vyhrali. V záverečnej štvrtine si tak mohli užívať svoju exhibíciu.

Hlas trénera: Včerajší zápas nás stál veľa síl a dnes sme za to platili. Inter výborne bránil a dal nám lekciu z efektivity, veď sme dostali až 13 trojbodových košov. Gratulujem súperovi jeho víťazstvo bolo úplne zaslúžené. Dúfam že sa z tohto zápasu poučíme a vyvarujeme sa zbytočných chýb v ďalších stretnutiach."

Juniori oblasť

MBK Karlovka Bratislava - B.S.C. Bratislava  90 : 44

(22:6, 45:18, 31:69)

MBK Karlovka: Hebort 13, Murín 13, Slezák 9, Bojkovský 6, Braun 4, (Švec 24, Šovčík 7, Dostál 7, Novotný 7) Tréner: P. Ivanovič

B.S.C. Bratislava: Kováč 9, Hasaj 8, Mosný 7, Pecler 6, Ecker 2, (Kapoun 6, Adamkovič 4, Orban 2) Tréner. P. Prokopčák

Fauly 15 - 26, TH 34/14 - 9/4, Trojky 0 - 0, Divákov 10, Rozhodovali: Čeppan, Szarka

Priebeh zápasu: Domáci nastúpili do zápasu s veľkým nasadením v obrane a už v prvej štvrtine si urobili dvojciferný náskok, ktorý do polčasu narástol na 27 bodov. Hráči Karlovky ani v druhom polčase nepustili svojho súpera do väčšej útočnej aktivity, pozorne bránili, následne premieňali rýchle protiútoky a doviedli zápas do víťazného konca.

Hlas trénera: Zápas sa vyvíjal podľa našich predstáv. Hráči dodržiavali v útoku taktické pokyny , ktoré sme si určili pred zápasom. V obrannej fáze musíme ešte pridať, robili sme výborný tlak na hráča s loptou, no stávalo sa nám, že sme zaspali v obrane hráča bez lopty. Predviedli sme dobrý kolektívny výkon, plný pekných akcií a zakončení a zaslúžene sme vyhrali."

MBK Karlovka Bratislava : C.H.B.T. Trenčín 106:42

(38:10, 70:15, 88:34)

MBK Karlovka: Murín 23, Bojkovský 17, Slezák 15, Hebort 13, Braun 4, (Švec 10, Dostál 9, Novotný 8, Šovčík 5, Váry 2) Tréner: P. Ivanovič

C.H.B.T. Trenčín: Kršjak 9, Zelník 7, Faix 6, Čvanda 2, Tilmer 10, (J. Taufer 4, M. Taufer 2, Hrušovský 2) Tréner: J. Kadlečík

Fauly 8 - 12, TH 19/10, trojky 0 - 0, Divákov 12, Rozhodovali: Nagyová, Fontányi

Priebeh zápasu: Aj druhý zápas juniorov,  bol v plnej réžii domácej Karlovky. Najmä v druhej štvrtine, keď vysunutou obranou nepustili hostí takmer k žiadnej útočnej aktivite a dovolili Trenčínu nastrieľať iba 5 bodov. V tretej štvrtine domáci hráči poľavili v hernom tempe a túto časť hry prehrali rozdielom 18:19. Posledná štvrtina zápasu už patrila Karlovke, ktorá zaslúžene zvíťazila.

Hlas trénera: Aj keď sme vyhrali vysokým rozdielom, vôbec som nebol spokojný s treťou štvrtinou, kde sme s vedomím vysokého náskoku, vstúpili na ihrisko bez koncentrácie, čo sa ukázalo aj na výsledku tejto časti hry a prehrali sme ju o 1 bod. Oproti prvému zápasu som videl zlepšenie v obrannej fáze hlavne v prvom polčase, kde sme ubránili súpera na 15 bodov. O týždeň  nás čakajú obaja súperi na Trenčianskej palubovke, tak dúfam, že budeme opäť úspešní.

Starší mini

MBK Karlovka Bratislava „B" -  BO Klokani Komárno 2 : 64

(1:16, 2:32, 2:47)

MBK Karlovka: Kriho 1, Bilčík 1, Tréner: P. Polcer

Komárno:  Boros 18, Volárik 12, Tréner: M. Jantošík

Fauly: 4 - 5, 5 divákov, Rozhodovali: Janták, Sirotský.

MBK Karlovka „B" - Klokani Komárno 4 : 59

(0:18, 2:38, 4:47)

MBK Karlovka:  Sasvári 2, Hupka 2, Tréner: P. Polcer

Komárno: Boros 13, Baross D. 10, Tréner: M. Jantošík

Fauly: 5 - 3,  5 divákov, Rozhodovali: Janták, Sirotský.

Hlas trénera: Do zápasov sme nastúpili oslabený o dvoch hráčov, ktorí zo zdravotných dôvodov nezasiahli do bojov proti jednému z najsilnejších súperov našej ligy. Aj v okresanom zložení chalani bojovali do poslednej minúty a opäť predviedli zlepšenie oproti predchádzajúcim zápasom. V hre sa objavovali náznaky jednoduchých kombinácií avšak musíme viac zapracovať na obrane a individuálnych činnostiach. Najbližší zápas hráme o 4 týždne doma proti Interu. "

MBK Karlovka Bratislava "A" - Inter Bratislava  51:32

MBK Karlovka: Skyva 4, Klačko 6, Dulin 11, Hormann 4, Šturdík 6, Kadúch 10,Ázacis 4,Havel 4,Bernadovič 2, Tréner: M. Mikušová

MBK Karlovka Bratislava "A" - Inter Bratislava  53:18

MBK Karlovka: Dulin 25, Hormann 2, Bernadovič 2, Kadúch 16, Slobodník 4, Šturdík 3, Ázacis 2, Tréner: M. Mikušová

Hlas trénera: Chlapci po dlhej dobe začali bojovať, v hre sa vyskytli aj prvky teamovej spolupráce na čom sme tak dlho pracovali, zápas sme síce vyhrali ale zranil sa nám jeden z najlepších hráčov Dominik Havel v 2 minúte druhej štvrtiny prvého polčasu, ďalší hráči nám ochoreli pred zápasov čo sa nám niekedy odrazilo vo výkone družstva počas zápasu. Nato, že chlapci nehrajú v tomto zložení moc dlho, bola som celkovo spokojná s predvedeného výkonu celého družstva."