Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Víkendový telegram z Karlovky
Víkendový telegram z Karlovky
19. November 2010 Slovenské súťaže Autor: Patrik Polcer
            V uplynulý víkend v Karlovke bolo na programe viacero prestížnych basketbalových duelov.  Hrali sa viaceré derby. Najúspešnejší boli kadeti a  mladší žiaci, ktorí dokázali zvíťaziť v oboch prípadoch. Menej sa darilo starším žiakom, tí si podelili s Interom po jednom víťazstve. Juniorom a mužom víkend moc nevyšiel, keď obe družstvá odchádzali z palubovky, v roli porazeného.

1.liga muži západ

ŠKP Filozof Bratislava - MBK Karlovka Bratislava 72 : 57

(19:21, 34:36, 54:46)

ŠKP: Ivan 18,Truchlík 15,Harceg 11,Kirchner 4,Dolinský 0,(Straško 20, Dorko 2,Slávik 2). Tréner: T. Kovaľ.

MBK Karlovka: Ciho J.15, Pulman 14, Pešek 10, Sagula 4,Cirják 2,( Krcho 10,Neumar 2,Bartek 0,  Rýdzi 0,). Tréner: M. Berček..

ŠTVRTINY: 19:21, 15:15, 20:10, 18:11 , FAULY: 21 - 18, 5 faulov: 0 - 0.TH: 17/12 - 7/4,  TROJKY: 6 - 3, 30 divákov, Rozhodovali: Lacko, Sirocký.

Priebeh zápasu:

Prvý polčas bol vyrovnaný ale nakoniec ho hostia vyhrali o 2 body. Domácim vyšla skvelá 3 časť, keď otočili stretnutie a rozumnou hrou si náskok udržali až do záveru. Hostia zlyhali najmä strelecky a tak sa z cenného víťazstva tešilo ŠKP

Hlas trénera:Nedokázali sme, najmä po zmene strán hrať našu hru. Domáci nás predčili svojou skúsenosťou a nám úplne odišla streľba. Zakončovali sme z nepripravených pozícii a domáci dokonale využili našu „hluchú 5 minútovku ."

Juniori oblasť

C.H.B.T. Trenčín - MBK Karlovka Bratislava 81 : 72

(12:27, 33:37, 62:59)

Trenčín: Bobák 31, Yilmaz 22, Faix 10, Zelník 4, Karšaj 2 (Capák 6, Taufer, M. 4, Maschtovsky 2)

MBK Karlovka: Hebort 28, Murín 16, Šovčík 11, Braun 8, Pamphile 3 (Vachuna 6, Trnovský 0, Cengel 0)

ŠTVRTINY: 12:27, 21:10, 29:22, 19:13  FAULY: 25 - 28, 5 faulov Bobák - Murín, Vachuna

TH: 26/11 - 25/11, TROJKY 0 - 0, 15 divákov, Rozhodovali Beňo, Lacko st.

Komentár k zápasu: Do zápasu lepšie vstúpila Karlovka, keď prvú štvrtinu vyhrala o 15 bodov. Hostia hneď v úvode druhej štvrtiny začali mať problémy s osobnými chybami a museli striedať, čo sa odrazilo na obraze hry a do šatní v polke zápasu viedla Karlovka už len rozdielom 4 bodov. Po prestávke pokračovali domáci v bojovnom výkone a doťahovali sa na hostí. Na konci tretej štvrtiny sa zranil hosťujúci kapitán R. Hebort a Karlovka tak prišla o dovtedy najlepšieho hráča na ihrisku. To už Trenčania mali zápas pod kontrolou a keď v 37. minúte prišla Karlovka o rozohrávača (5 faulov), o víťazovi bolo rozhodnuté a domáci zaslúžene vyhrali a pripísali si v prvé víťazstvo v lige.

B.S.C. Bratislava „B" - MBK Karlovka  97 : 38

(26:5, 51:14, 75:26)

B.S.C.: Falath 27, Hummler 24, Hasaj 20, Ecker 7, Mosný 13 (Jančovič 6)

MBK Karlovka: Murín 17, Pamphile 10, Šovčík 8, Trnovský 1, Vachuna 0 (Cengel 2)

ŠTVRTINY: 26:5, 25:9, 24:12, 24:12), FAULY: 11 - 7, TH: 11/7 - 10/6, TROJKY 2 - 4, 10 divákov,  Rozhodovali: Beňo, Lacko st.

Komentár k zápasu: Do zápasu s B.S.C. nastupovala Karlovlka v oklieštenej zostave bez kapitána a od začiatku sa trápila ako v obrane, kde si nevedela dať rady s podkošovou silou súpera, tak i v útoku, keď sa nevedeli hráči presadiť proti výškovej prevahe B.S.C.. Skóre každou minútou narastalo a zastavilo sa na konečných 97:38. Treba však pochváliť hráčov Karlovky, že aj napriek nepriaznivému vývoju zápasu, neskladali „zbrane" a bojovali až do konca stretnutia.

DL kadeti západ

Basketbal Levice- MBK Karlovka Bratislava 51:56

(12:13, 21:18, 40:34)

Levice: Marchyn 0, Homola 22, Molnár 17, Brecska 8, Adamik 3 (Stransky, Ferencz 1 )Tréner: M. Marchyn.

MBK Karlovka: Cibák 0, Bojkovský 13, Slezák 4, Švec 30, Novotný 2 (Sagula, 1, Senohradský 0, Hlivák 5, Dostál 1). Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 12:13, 9:5, 19:16, 11:22 , FAULY: 23 - 18, 5 faulov: Adamik

TH: 6/16 - 13/25 , TROJKY: 3 - 2,  divákov 80, Rozhodovali: Kurpáš, Bartoš

Komentár k zápasu: Nižší počet prítomných hráčov na tomto zápase nám nedovolil zapojiť do rotácie obvyklý počet 10-12 hráčov, čo sa v prejavilo v nižšom nasadení v prechodovej fáze i problémami s faulami u vysokých hráčov, najmä v prvom polčase. Súpera sme nechali diktovať tempo zápasu, keď disciplinovanou hrou, oddychoval v útoku a zakončoval svoje útoky po 20 sekunde vymedzeného času, výborne doskakoval pod oboma košmi a oproti predchádzajúcemu zápasu sa prezentoval aj zlepšenou odstúpenou osobnou obranou. Síce sme si vytvorili dostatočný počet výborných streleckých pozícií, nedokázali sme ich premeniť, a snažili sme sa skórovať najmä z vonku, čo ale neprinášalo úspech.
Po výmene strán, výpadku tabule a gradácii atmosféry v Dome Športu, sa obraz hry nezmenil a domáci si neustále udržiavali mierne vedenie o pár košov. Napokon sa nám v poslednej štvrtine podarilo zlepšiť doskok, zjednodušili a zefektívnili sme organizáciu hry a zlepšili prechod do protiútoku, vďaka čomu sme obrátili stav a si vybudovali 4-8 bodové vedenie, ktoré sme si udržali do konca zápasu. Domácim hráčom Levíc patrí pochvala, za bojovný a disciplinovaný výkon, ktorým sa prezentovali počas celého zápasu.

MBK Rieker Komárno- MBK Karlovka Bratislava 37:96

(6:21, 11:39, 20:69)

Komárno: Jurčina 0, Podmajerský 6, Petrovský 4, Slezák 7, Czervenka 2(Jankovič 1, Čerňanský 7, Lorincz 0, Fazekas 6, Szenczi 2, Kurthy2) Tréner: N. Kablár.

MBK Karlovka: Sagula 14, Bojkovský 13, Senohradský 10, Cibák 11, Novotný 15 (Hlivák 17, Dostál 9, Richardson 2, Cengel 4, Sudek 1) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY: 6:21, 5:18, 9:30, 17:27 , FAULY: 25 - 15, 5 faulov: Jalikovic

TH: 8/18 - 21/31, TROJKY: 2 - 2,  divákov 60, Rozhodovali: Dudeková, Čeppan

Komentár k zápasu: Už prvá štvrtina stretnutia naznačila, ako sa bude zápas vyvíjať. Hostia častým striedaním obranných systémov nepustili domácich do žiadnej veľkej útočnej aktivity, ťažili z dobrého doskoku a následných rýchlych protiútokov. Na domácich bola badať vyčerpanosť, keďže väčšina hráčov mala už dva zápasy v nohách z predošlého dňa. Karlovka predčila súpera po fyzickej i hernej stránke, využila v zápase celú lavičku na udržanie tempa a zapojila do hry trio starších žiakov, ktorí tak naberajú skúsenosti do ďalších sezón.

Starší žiaci

AŠK Inter Bratislava - MBK Karlovka Bratislava    53:70

(25:21,6:18,12:15,10:16)

MBK Karlovka: Senohradský 20, Richardson 14, Ibara 9, Doležaj 7,Sudek 5, Motrot a Harton po 4, Kadúch 2, Hedera a Čederle po 0, Tréner: Z. Kudelová

Inter: Pigliarfredo 15, Čornák 11, Kuzmiak 8, Novota, Hupka a Snihur po 6, Toth 4, Ivančík, Sedláček a Kelemen po 2, Antoš a Demo po 0

TH:3/10 - 17/40, FAULY: 30 - 12 , TROJKY: 0 - 2, Rozhodovali: Rajničová a Minda

46 divákov

Slovo trénera: Po nekoncentrovanej prvej štvrtine sa chlapci konečne dostali do zápasu. Perlou zápasu bola premenené trojka od polovici ihriska v záverečných sekundách prvej štvrtiny od Jozefa Senohradského.  Pekné momenty a rýchle protiútoky striedali stratené lopty a koncentrácia, ale tvrdou drinou a individuálnymi výkonmi Senohradského a Richardsona sme zápas v ešte v prvom polčase otočili na svoju stranu a udržiavali náskok do konca zápasu. Musím ale pochváliť celý kolektív za výkon nielen na ihrisku ale aj na lavičke."

AŠK Inter Bratislava - MBK Karlovka Bratislava     64:57

(22:9,16:17,13:16,13:15)

MBK Karlovka: Senohradský 25,Doležaj 9, Richardson 7,Harton 6, Sudek 4, Ibara 3, Motrot,Čederle a Kadúch po 0, Tréner: Z. Kudelová

Inter: Novota 17, Kuzmiak 16, Snihur 9, Pingliarfredo 7, Toth 5, Kelemen a Demo po 4,   Hupka 2, Ivančík a Sedláček po 0

TH: 12/24 - 5/17, FAULY20 - 15, TROJKY: 0 - 3 Rozhodovali: Minda a Gybeľová

31 divákov

Slovo trénera: Po úspešnom prvom zápase sme sa v druhom dueli dostali do herného kŕču. Napriek trom vyhratým štvrtinám sme doplatili na nekoncentrovanú prvú štvrtinu a spoliehali sme sa na výkon z prvého stretnutia. Opäť raz sa potvrdilo pravidlo, že trestné hody vyhrávajú zápasy."

Mladší žiaci

AŠK INTER BRATISLAVA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA    57:61

(10:16, 14:10, 16:16, 17:19)

MBK Karlovka: Kadúch 23, Šamo 18, Šimkovic 6, Ohajda a Furinda po 3, Devečka, Pohančenik, Majerčík a Šrol po 2

Inter: Drgon 12, Mešťan 11, Tekely 9, Skalička 8, Ondruš 7, Cesnak 6, Glebocki a Klamo po 2

TH: 9/20 - 21/50, TROJKY: 0/0, FAULY: 33/17, Rozhodovali: Rajničová, Gybeľová

AŠK INTER BRATISLAVA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA    24:52

(8:20, 6:10, 4:6, 6:16)

MBK Karlovka: Šamo 10, Kadúch 8, Hedera a Furinda po 7, Pohančenik 6, Devečka, Zeithaml a Šrol po 4, Šimkovic 2

INTER: Ondruš 6, Galanda a Drgon po 4, Tomik, Tekely, Chudý, Cesnak a Svoboda po 2

TH: 0/0 - 6/23, TROJKY: 0/0, FAULY: 18/5, Rozhodovali: Rajničová, Gybeľová

Slovo asistenta trénera: „Prvý zápas sa vyvíjal ako na hojdačke. Po celý priebeh zápasu nebolo jasné, ktoré družstvo dostane prívlastok „víťazné". Najmä veľké rezervy v obrane nás stáli veľa síl, ale v dramatickom závere nás výborne podporili diváci na čele s družstvom našich starších žiakov, dokázali sme sa zomknúť, využiť darované trestné hody od súpera a dotiahnuť zápas do víťazného konca. V druhom zápase sme už išli do hry s väčším sebavedomím a s tým, že sme už vedeli čo treba hrať. Súper pôsobil odovzdaným dojmom a zápas sme mali jasne pod kontrolou, o čom svedčí aj fakt, že sme súperovi neumožnili hádzať ani jeden trestný hod."