Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Basketbal v Karlovke
Basketbal v Karlovke
14 April 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Muži Karlovky si v posledných domácich zápasoch sezóny zmerali sily s tímami ŠKP ŽOS Zvolen a MŠK BK Žiar nad Hronom. V sobotu v nervóznej a dramatickej koncovke zdolali o dva body družstvo Zvolena a v nedeľu podľahli mladému ambicióznemu tímu zo Žiaru nad Hronom.

Kadeti zohrali dve mestské derby proti B.S.C. Bratislava a Interu Bratislava. V oboch stretnutiach odchádzali z palubovky ako víťazi a zabezpečili si tak účasť na turnaji Final Four kadetskej ligy.

Mladší žiaci odohrali v sobotu dvojstretnutie v Komárne, kde si poradili s domácimi Klokanmi.

1. liga muži skupina o 9.-16. miesto

MBK Karlovka Bratislava - ŠKP ŽOS Zvolen 88 : 86

(25:12, 40:39, 65:61)

Karlovka: Ciho, J. 19, Krajčír 9, Cirják 9, Pešek 9, Tóth-Vaňo 8 (Michalica 12, Kandravý 10, Krcho 8, Mačura 4, Bartek 0)Tréner: P.Ivanovič

Zvolen: Piták 20, Vrábeľ 14, Miškár 13, Bátovský 8, Súr, (Žambor 14, Rantuch 9, Matejčík 8, Rozim 0) Tréner: T. Vasiľko

ŠTVRTINY: 25:12, 15:27, 25:22, 23:25, FAULY: 22 - 25, 5 FAULOV: Cirják 36. - Piták 34, Miškár 40., TH: 32/21 - 23/20, TROJKY: 3 - 4, 20 divákov, ROZHODOVALI: Bugár, Oravec

Priebeh zápasu: Úvod patril domácim, ktorí si v prvej štvrtine vytvorili dvojciferný náskok. Obraz hry sa nezmenil až do 16. minúty, keď hostia prešli v obrane na celoplošnú obranu, z ktorou mala Karlovka značné problémy. Hostia tak stiahli na konci polčasu náskok domácich na 1 bod. Po zmene strán si už ani jedno z družstiev neutvorilo výrazný náskok a vedenie sa striedalo každým útokom. V nervóznom a dramatickom závere priklonili misky váh na svoju stranu domáci hráči, keď dvomi úspešnými trestnými hodmi Michalicu 8 sekúnd pred koncom išli do vedenia, ktoré už do konca zápasu udržali.

Hlas trénera: Úvod zápasu bol v náš prospech dobre rozohraný, no pribrzdila nás pressingová obrana súpera. Nevedeli sme sa 4 minúty dostať na útočnú polovičku, z čoho ťažili hostia a my sme si premárnili pohodlný náskok. V druhom polčase sme už nevedeli nájsť svoj herný rytmus a trápili sme sa až do konca zápasu. Nebyť súperovho skratu na konci zápasu, neviem či by sme odchádzali z ihriska víťazne. S celkovým výkonom nemôžem byť spokojný, no teší ma dôležitá výhra."

MBK Karlovka Bratislava - MŠK BK Žiar nad Hronom 76 : 84

(15:29, 37:45, 47:74)

Karlovka: Ciho, J. 23, Michalica 11, Krajčír 11, Pešek 7, Kandravý 0 (Cirják 10, Krcho 9, Tóth-Vaňo 3, Bartek 0, Mačura 0) Tréner: P. Ivanovič

Žiar nad Hronom: Jonas 26, Gašparík 19, Jány 14, Bulko 9, Kysela 8 (Štefanec 8, Majerčák 0) Tréner: T. Jány

ŠTVRTINY: 15:29, 22:16, 10:29, 29:10, FAULY: 18 - 17, 5 FAULOV: Bulko 35., TH: 20/15 - 18/14, TROJKY: 5 - 10, 20 divákov, ROZHODOVALI: Bugár, Oravec

Priebeh zápasu: Nedeľňajší duel začali lepšie hostia zo Žiaru nad Hronom, ktorí sa prezentovali vysokou úspešnosťou streľby zo strednej a veľkej vzdialenosti. Prvá štvrtina skončila 14 bodovým rozdielom pre hostí. V druhom dejstve domáci zabrali v obrane a podarilo sa im stiahnuť náskok súpera na 8 bodov. Druhý polčas sa niesol v znamení dvoch odlišných štvrtín, kde v tretej jasne dominovali hostia a vyhrali ju 10:29 a v poslednej štvrtine domáci prevalcovali svojho súpera zónovou obranou a vyhrali ju 29:10. I napriek veľkej snahe Karlovky v poslednej desaťminútovke sa domácim nepodarilo otočiť vývoj zápasu a podľahli Žiaru nad Hronom. Individuálne sa blysol v drese hostí Jonas, ktorý nastrieľal 8 trojbodových košov.

Hlas trénera: Hra súpera nám moc nevyhovuje, čo sa ukázalo aj v prvom zápase na ich palubovke. Nefungovala nám individuálna obrana, z čoho potom pramenili aj chyby v tímovej obrane. 3 štvrtiny zápasu nám chýbala bojovnosť a tímová súdržnosť. Prehra mrzí každého, no mňa potešil výkon v poslednej štvrtine, nielen hráčov na ihrisku, ale aj na lavičke. Posledná desaťminútovka ukázala náš potenciál. Máme teraz posledné dvojkolo na súperových palubovkách a bol by som rád keby sme nadviazali na náš výkon z koncovky posledného zápasu."

DL kadeti

B.S.C. Bratislava - MBK Karlovka Bratislava   36:64 (11:12, 15:32, 30:46)

B.S.C.: Adamkovič 10, Vida 8, Kabzan a Kováč po 5, Pati- Nagy 4 (Bittner 4, Chaternuch 0, Janták 0). Tréner: P. Zúzik.

Karlovka: Švec 14, Cibák 4, Dostál 3, Senohradský 2, Hlivák 0 (Vago 12, Sagula 10, Novotný 9, Bojkovský 6, Nitriansky 2, Ábel 2, Vozár 0). Tréner: F. Kubala.

ŠTVRTINY: 11:12, 4:20, 15:14, 6:18, FAULY: 19 - 10, 5 faulov: Adamkovič  TH: 4/0-18/7, TROJKY: 2- 1, 20 divákov, Rozhodovali: Szarka, Kemka

Priebeh zápasu: V obojstranne slabom zápase, mali od úvodu herne i kondične navrch basketbalovejší  hostia z Karlovky, ktorí využívali najmä širšiu lavičku a častejšou rotáciou hráčov prinútili team BSC zakončovať na hranici vymedzeného limitu, často zúfalé strely z diaľky.

Hlas trénera: Odohrali sme stretnutie vo vlažnom tempe, bez motivácie, či snahy brániť. Súper hral každý útok svoj „zdržovaný" basketbal a my sme sa mu najmä v prvom polčase značne prispôsobili, hrali sme s minimálnym zapojením rýchleho protiútoku a často až príliš neorganizovane a chaoticky."

BK Inter Bratislava - MBK Karlovka Bratislava    25:88 (11:24, 16:49, 20:65)

Inter: Otčenáš 12, Ivančík 4, Vida 2, Sák 2, Guzikievicz 0 (Barok 5, Vacarelu 0, Demo 0, Parimucha 0, Pigliafreddo 0). Tréner: M. Adamčík.

Karlovka: Švec 15, Hlivák 11, Cibák 8, Sagula 2, Vago 2 (Dostál 12, Senohradský 12, Bojkovský 10, Novotný 8, Vozár 6, Ábel 2, Nitriansky 0). Tréner: F. Kubala, asistent trénera: I. Čonka

ŠTVRTINY: 11:24, 5:25, 4: 16, 5: 23 , FAULY: 10 - 9, TH: 4/3 - 13/6, TROJKY: 2 - 2, 12 divákov, Rozhodovali: Nagyová, Fontanyi

Priebeh zápasu: Toto bratislavské derby medzi Interom a Karlovkou sa uskutočnilo na domácej pôde Karlovky, čo bolo následkom obsadenej Hant Arény, kde hrávajú svoje domáce zápasy práve hráči Interu. Zápas mal od začiatku pomerne jasný priebeh, hráči z Karlovky svojou agresívnou obranou nútili súpera k častým chybám, čo viedlo k početným protiútokom a ľahkým košom. Zápas sa hral v pokojnej atmosfére, na konci ktorého mohli hráči z Karlovky oslavovať istý postup na turnaj Final Four, ktorý sa uskutoční 13.5-15.5.2011 v Spišskej Novej Vsi.

Hlas asistenta trénera: Myslím si, že sme v dnešnom derby  ukázali veľa pozitívnych vecí, pochválil by som najmä dobrú obranu a rýchly prechod do útoku. Sme radi, že do zápasu nastúpilo všetkých 12 hráčov, ktorí boli k dispozícii a všetci dostali minimálne dvojciferný počet minút na to aby ukázali, čo v nich je. Týmto víťazstvom sme si zabezpečili už istú účasť na Final Four, k čomu by som chcel chalanom srdečne pogratulovať."

Mladší žiaci

Klokani  Komárno - MBK Karlovka Bratislava           34:56 (7:17, 6:18,11:11,10:10)

Komárno: Košík 10, Bohák 6, Szabó 6, Baross 5, Vankó 4, Volárik 2, Kajtor 1                                 Karlovka: Furinda 13, Zeithaml 10, Šamo 10, Kadúch 6, Havel 6, Pohančeník 5, Devečka 2, Šimkovic 2, Šrol 2

TH:  16/6 - 8/4, FAULY: 14/8, ROZHODOVALI: Mašan, Brezovský

Klokani  Komárno - MBK Karlovka Bratislava      36:51 (13:10, 5:12,14:15,4:14)

Komárno: Košík 13, Bohák 11, Vankó 4, Szabó 2,Czervenka 2, Volárik 2, Baross 1,Kajtor 1     Karlovka: Furinda 14, Šamo 8, Šrol 6, Havel 5, Vaňo 4, Devečka 4, Šimkovic 2, Pohančeník 2, Németh 2, Kadúch 2, Dudák 2

TH: 16/4 - 13/4, FAULY: 14/11, ROZHODOVALI:Mašan, Brezovský

Slovo tréneraOpäť sa ukázalo že teamová spolupráca viedla k víťazstvu. Priebeh druhého zápasu po prvý polčas nebol jednoduchý pre obe družstvá, kedy bolo skóre vyrovnané. Chlapci ukázali v hre to čo mali natrénované a potešilo to aj oko diváka. Znovu sme mali postarané o domácu atmosféru vďaka úžasnému fan clubu, ktorý nás celé dva zápasy podporoval. Ďalšie zápasy nás čakajú na MS-R vo Svite 13.-15.5.2011. "