Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > F. Kubala: "Súper nás predčil v prechodovej fáze i v doskakovaní."
F. Kubala: "Súper nás predčil v prechodovej fáze i v doskakovaní."
29 July 2011 Reprezentácie Written by Patrik Polcer

ŠVAJČIARSKO U16- SLOVENSKO U16   74:43

(24:9, 44:24, 63:32)

ŠVAJČIARSKO U16: Bächler 20, Mandic 7, Cotture 6, Tolusso a Grűninger po 4 (Raemy 10, Verga 9, Le Sann a Bianchi po 6, Mehic 2, Herminjard a Bozic 0 ) Tréner: Z. Popovič

SLOVENSKO U16: Baluch 10, Nemčok a Belavý po 9, Ábel 5, Sagula 2 (Vago 4, Cservenka a Jánošík po 2, Cibák, Samek, Hlivák a Bojkovský 0) Tréner: F. Kubala

ŠTVRTINY 24:9, 20:15, 19:8, 11:11  FAULY: 10-14, TH:17/7-10/2, TROJKY 5-5 , 100 divákov, Rozhodovali: Dikovski, Ganiev, Stoica

Priebeh zápasu:

V úvodných minútach bola hra vyrovnaná, ale po zvýšenej agresivite sa Švajčiari dostali do vedenia. Po oddychovom čase sa hra vyrovnala, napriek tomu sa skončila prvá štvrtina jednoznačne v prospech družstva Helvétov 24:9. V druhej štvrtine sa Slovákom na začiatku podarilo znížiť, keď v troch po sebe idúcich útokoch skórovali vždy za 3 body. Avšak slabšia kondícia sa prejavila, a polčas bol jasne v prospech Švajčiarov. Napriek veľkej snahe Slovákov sa zázrak v druhom polčase nekonal a zápas dospel do víťazného konca v prospech domácich.

Hlas trénera:

"Súper nás predčil v  prechodovej fáze i v doskakovaní. Najmä naturalizovaní hráči súpera nám robili problémy svojou aktivitou vo vnútornom priestore i rýchlym prechodom do útoku. Náš team zažil školu z agresivity a efektivity basketbalu, ktorá mu bude poučení do ďalších súbojov."

Hlas Borisa Belavého:

Zo začiatku sme so Švajčiarmi držali krok, ale po pár minútach sme začali zaostávať tempu súpera. Začali sme kopiť chyby a neplnili sme si základné úlohy. V druhej štvrtine nám padlo zopár striel a boli sme naspäť v stretnutí. Súper nám ale svojou agresivitou robil problémy počas celého zápasu. Myslím si, že sme na ihrisku nechali bojovnosť, ale súper bol  objektívne lepší. V piatok zabojujeme o víťazstvo nad nepríjemnými Arménmi. "