Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Víťazom prestížneho juniorského turnaja LM CUP 2011 BKM Svit
Víťazom prestížneho juniorského turnaja LM CUP 2011 BKM Svit
04 September 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

V dňoch 1.-2.septembra sa konal v Liptovskom Mikuláši jeden z najkvalitnejších juniorských turnajov v rámci prípravy na blížiacu sa sezónu. Okrem domáceho MBK sa na turnaji predstavili  družstvá BKM Svit, ŠKP Banská Bystrica, IMC Považská Bystrica, BSC Bratislava a MBK Karlovka.

Prvý deň boli naplánované zápasy v dvoch skupinách . Po skupinových zápasoch sa do semifinále prebojovali  bez prehry domáci Mikulášťania a Považania, z druhých miest si účasť v semifinále zaistili družstvá Svitu a Banskej Bystrice. Na tretích miestach v skupinách skončili bratislavské družstvá BSC a Karlovka, ktoré sa stretli v zápase o 5.miesto.

Oba semifinálové súboje mali vcelku jednoznačný priebeh a určili zloženie dvojíc v súbojoch o celkové umiestnenie. V zápase o 5.miesto bolo úspešnejším družstvo Karlovky, ktoré kontrolovalo priebeh zápasu po celú hraciu dobu. Zápas o 3.miesto medzi domácimi a ŠKP Banská Bystrica bol súbojom sklamaných semifinalistov, čo poznačilo úroveň nevýrazného prvého polčasu. V druhom Mikulášťania zabrali a hlavne výbornou treťou štvrtinou (32:9)odsunuli svojho súpera mimo stupne víťazov.

Vyvrcholením bolo finále LM CUP 2011, do ktorého sa prebojovali družstvá IMC Považská Bystrica a BKM Svit. Zápas mal veľmi zaujímavý priebeh, keď družstvo Svitu už v prvých minútach prekvapilo svojho súpera veľmi agresívnou obranou, bojovnosťou a úspešnou streľbou najmä z rýchlych protiútokov. Po prvej štvrtine Svit vyhrával 31:16. Do polčasu sa ale Považanom podarilo skorigovať rozdiel v skóre na 10 bodov. Celý druhý polčas bol plný veľmi pekných basketbalových momentov, kde sa zaskvel najmä hráč Svitu Lukáč Frankovič, ktorý veľmi dobre dirigoval svoje družstvo a dopomohol mu k víťazstvu 31 bodmi. Družstvo Svitu sa tak stalo víťazom prestížneho turnaja .

Tréner víťazného družstva BKM Svit-Poprad, Ján Drobný:  „Sme veľmi spokojní s naším vystúpením na tomto kvalitne obsadenom turnaji. Vďaka výbornej konkurencii to bol veľmi dobrý test pred blížiacim sa začiatkom súťaže.  Ku kvalite turnaja prispeli svojimi výkonmi aj rozhodcovia.

Tréner Považskej Bystrice, Peter Torda: Turnaj bol pre nás dobrou príležitosťou zistiť, v akom štádiu prípravy sa nachádzame. Boli to prvé zápasy po letnej príprave a zároveň aj dobrá príležitosť zistiť silu súperov pred blížiacim sa začiatkom juniorskej ligy. Ďakujem domácim organizátorom za pozvanie a aj za veľmi dobre zvládnutú organizáciu turnaja.

Tréner domácich MBK Liptovský Mikuláš, Jaroslav Ondrášik: „Môžem vyjadriť spokojnosť s vystúpením a umiestnením mojich hráčov na tomto turnaji. Napriek absencii 2 hráčov základnej zostavy sme dokázali vybojovať bronzovú priečku. Turnaj hodnotím ako výbornú možnosť preveriť si družstvo pred vstupom do sezóny. Čaká nás však ešte veľa tvrdej práce..."

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč domácich  Martin Droppa, ktorý nastrieľal 90 bodov v 4 stretnutiach. Najlepším hráčom finále sa stal Lukáš Frankovič. Ceny najlepším odovzdával spolu s manažérom MBK Liptovský Mikuláš Martinom Králikom aj primátor mesta Liptovský Mikuláš MUDr. Alexander Slafkovksý.

Martin Králik zhodnotil priebeh celého turnaja: „Sme veľmi radi, že sme na našej palubovke mohli privítať toľko kvalitných súperov. Pred blížiacou sa sezónou to bola pre trénerov jedna z mála možností turnajovej konfrontácie. Turnaj poodhalil rozloženie síl v oboch skupinách základnej časti juniorskej súťaže, keď hlavne o postup z východnej skupiny bude tvrdý boj.