Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Súhrn víkendových výsledkov družstiev MBK Karlovky
Súhrn víkendových výsledkov družstiev MBK Karlovky
17. Október 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer
Uplynuli víkend bol pre hráčov MBK Karlovky naozaj veľmi náročný. Obzvlášť družstvo kadetov odohralo dva veľmi dobre zápasy. Avšak na veľmi dobre hrajúcu Považskú Bystricu nestačili. Všetko to vrátili v nedeľu v mestskom derby Interu. Starší žiaci si v predohrávke zmerali sily proti Trnave a súpera porazili vysokým rozdielom 53 bodov. Mladší žiaci taktiež v mestskom súboji privítali na domácej pôde Inter. Chalanom sa podarilo zvíťaziť a dostali sa na druhé miesto v celkovej tabuľke.

Muži 1. Liga

8.10.2011

MBK Karlovka Bratislava – AŠK Slávia Trnava 71:86

(19:14, 33:33, 48:61)

MBK Karlovka Bratislava: Ciho M. 14, Toth Vaňo 12, Pešek 4, Ciho J. 9, Sagula 3 (Krajčír 12, Brliť 7, Mačura 10, Krcho 0, Neumar 0) Tréner: J.Ciho

AŠK Slávia Trnava: Mlynek 23, Sečen 15, Trefík 10, Petráš 11, Lukšík 9 (Lipták 15, Symak 3, Václav 0, Koštial 0, Fekete 0) Tréner: L.Steiger

ŠTVRTINY: 19:10, 14:19, 15:28, 23:25, FAULY: 19 - 24, TH: 17 – 12, 20 – 12, TROJKY:5 - 6, DIVÁKOV:50

ROZHODOVALI: Kurpaš, Loj

Slovo asistenta trénera Jozefa Toth Vaňa:

„ Priebeh zápasu bol vyrovnaný, okrem úvodu 3.tretiny, v ktorej si hostia vytvorili rozhodujúci 13-násť bodový náskok, ktorý udržali do konca stretnutia. „

09.10.2011

MBK Karlovka Bratislava – MBK Lokomotíva Sereď 94:69

(25:17, 46:33, 66:52)

MBK Karlovka Bratislava: Toth-Vaňo 26, J.Ciho 21, M. Ciho 11, Neumar 9, Pešek 5 (Krajčír 11, Krcho 5, Mačura 6, Brliť 5) Tréner: J.Ciho

Sereď: Novomestský 17, Ujlacký 15, Zarovskij 6, Kojš 6, Sečen 9 (A. Rucz 5, M.Rucz 5,Václavík 6,Čomaj 0) tréner: R.Kamenský

ŠTVRTINY: 25:17, 21:16, 20:19, 28:17, FAULY: 22 - 26, TH: 40-30, 22 – 13, TROJKY: 0 - 3, DIVÁKOV: 25

„ Domáci zachytili úvod stretnutia, keď vyhrávali 8:0. Úvodný náskok sme udržali a zápas dotiahli do víťazného konca. Výrazne k tomu k prispeli mladí hráči Krajčír, Brliť a Krcho.“

Kadeti

8.10.2011

MBK KARLOVKA BRATISLAVA – IMC SLOVAKIA P.BYSTRICA 71:78

(14:17, 31:35, 55:56)

MBK KARLOVKA: Abrhám 10, Nitriansky 10, Richardson 0, Senohradský 16, Cibák 11 (Hlivák 22, Cengel 2, Harton 0, Nittnaus 0) Tréner: F. Kubala, Asistent: I.Čonka

IMC SLOVAKIA PB: Žilinčík 17, Samek 16, Michálek 2, Škulavík 13, Belúch 4, Butko 15, Belavý 11, Janiga 0, Kračňovský 0 Tréner: P. Roman

ŠTVRTINY: 14:17, 17:18, 25:20, 15:23 FAULY: 19 – 13, TH: 11/5 – 23/11 , TROJKY : 4 – 3, 25 divákov, Rozhodovali: Sirocký, Sýkorová

Komentár trénera ( František Kubala):

„Zápas, ktorí sme hrali na neutrálnej pôde v ŠH na Domkárskej ulici, patril doteraz k najlepším v dorasteneckej lige kadetov. Hostia s Považskej Bystrice hrali pre nich typický rýchly, ale disciplinovaný a dobre organizovaný basketbal. Najmä naši mladší hráči mali z úvodu problém sa aklimatizovať s tempom a agresívnejšou hrou súpera a tak sme celý prvý polčas iba doťahovali mierny náskok súpera. V druhej časti hry sa hra vyrovnala, vedenie sa častejšie striedalo na oboch stranách, avšak v koncovke mali navrch opäť hostia a zaslúžene zvíťazili. Za predvedený teamový výkon sa ale nemusíme hanbiť, práve naopak môže byť prísľubom do ďalších stretnutí s kvalitným teamom IMC Považská Bystrica.“

9.10.2011

MBK KARLOVKA BRATISLAVA – INTER BRATISLAVA 77:61

(25:15, 51:34, 64:45)

MBK KARLOVKA: Senohradský 22, Abrhám 22, Hlivák 21, Nitriansky 2, Cibák 8, (Cengel 0, Harton 0, Nittnaus 0, Richardson 2, Kadúch 0, Ibara 0). Tréner: F. Kubala Asistent: I. Čonka

INTER BRATISLAVA: Ivan 2, Kubica 0, Hančík 17, Guzikiewicz 10, Pigliarfreddo 12, Vacarelu 8, Ivančík 6, Vida 4, Šmotlák 2, Demo 0, Hupka 0, Novota 0) Tréner: R. Ďuriš, Asistent: R. Parízek

Priebeh zápasu:

Obe družstvá nastúpili do tohto derby zápasu koncentrovane, hra bola vyrovnaná, až na jej konci sa dostala Karlovka do mierneho náskoku. Avšak začiatok druhej štvrtiny patril Interu, ktorý v priebehu 1:30 min. rýchlou šnúrou 8:0 znížil len na rozdiel dvoch bodov. Po oddychovom čase domácich začala Karlovka lepšie brániť a dokázala aj v útočnej fáze hrať pokojnejšie, čim si vybudovala rozhodujúci dvojciferný náskok už do polčasu. Po zmene strán sa zápas prakticky len dohrával, obe strany si mali možnosť vyskúšať rôzne taktické varianty, či už v obrane alebo v útoku.