Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
06. November 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer
Bohatý program mali naše družstvá počas uplynulého víkendu, veď na palubovkách sa predstavili až štyri tímy. Najmladší minibasketbalisti síce oba zápasy prehrali ale znova ukázali veľkú bojovnosť a chuť zlepšovať sa. Mladší žiaci naznačili aj v Prievidzi svoj výkonnostný progres, hoci do výsledkov sa to neprejavilo. Naše družstvá v slovenských súťažiach boli úspešné spolovice. Starší žiaci zaznamenali dve prehry - tá v Spišskej sa čakala, ale prehra vo Svite je prekvapením, zato juniori doma potvrdili svoje kvality a oboch súperov zdolali vysokým rozdielom. Súťažou tak aj naďalej prechádzajú bez jedinej prehry.

JUNIORI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK KEŽMAROK 112:54 (16:10, 51:18, 88:30)

PB: Martinček 20, V. Michálek 18, Belavý 16, Žilinčík 11, Štefek 10, Moravík 8, P. Kunovský 6, Samek 6, Péli 6, Kováčik 5, Peťovský 3, Mištrík 2. Tréner: Peter Torda

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BKM SVIT 113:45 (30:6, 50:20, 91:24)

PB: Belavý 22, Petráš 16, Kováčik 12, Martinček 11, Štefek 10,  V. Michálek 8, Peťovský 8, Moravík 6, Mištrík 6, Péli 6, Samek 4, Žilinčík 4. Tréner: Peter Torda

Družstvo juniorov nastúpilo k ďalšiemu dvojkolu na domácej palubovke proti družstvám BK Kežmarok a BKM Svit. V oboch zápasoch dostali príležitosť všetci hráči nakoľko oba zápasy boli jasne v našej réžii. Aj keď k zápasu proti Kežmarku mám ako tréner veľké výhrady k prístupu hráčov k danému zápasu. Zápas proti Svitu bol od začiatku v našej réžii čoho dôkazom bola aj 3.štvrtina zápasu, v ktorej sme súpera prevalcovali 41:4.

STARŠÍ ŽIACI

BKM POPRAD SVIT - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 75:52 (21:18, 41:32, 57:40)

V úvode sme mali mierne navrch, ľahko sme skórovali, rovnako ľahko sme však dovolili skórovať aj súperovi. Naša obrana bola plná chýb, chýbalo tradičné nasadenie. Domáci sa dostali do vedenia a svoj náskok postupne zvyšovali. My sme sa nevedeli presadiť proti zatiahnutej domácej obrane, naša útočná hra bola pomalá, nedisciplinovaná a individualistická. Tento výkon patril k našim najhorším v doterajšom priebehu sezóny.

PB: M. Michálek 18, Janiga 9, Belúch 9, Husár 6, Hrebičík 5, Valach 4, M Červenec 1, Brigant, Smatana, Majtán. Tréner: Peter Roman

AC 04 LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 88:51 (33:7, 49:26, 68:45)

V nedeľnom zápase sme podali lepší výkon. Súper si síce v prvej štvrtine vypracoval vysoký náskok keď potrestal každé naše zaváhanie, ale vďalšom priebehu sme sa zlepšili a druhú štvrtinu sme tesne vyhrali. Konečne sme sa osmelili v útoku a predviedli sme niekoľko pekných kombinácií, stále sme však robili chyby v obrane. V poslednej časti súper náskok ešte zvýšil keď sme prestriedali.

PB: Janiga 16, Belúch 12, M. Michálek 11, Smatana 6, Hrebičík 4, M. Červenec 2, Brigant, Valach, Husár, Majtán. Tréner: Peter Roman

MLADŠÍ ŽIACI

BC Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica 48:31 (7:6, 27:14, 40:20)

PB: Zachar 11, Krčmárik 5, Bisaha 5, Aleš Randa 5, R. Červenec 3, M. Kunovský 2, Chudý, Velič, Zaúkolec, Durandzia, Patrik Randa, Rybárik Tréner: Peter Torda

BC Prievidza - IMC Slovakia Považská Bystrica 54:40 (12:9, 27:19, 43:30)

PB: Bisaha 17, Aleš Randa 6, R. Červenec 5, Velič 4, Zachar 4, Durandzia 1, Patrik Randa1, Zaúkolec, Rybárik, M. Kunovský, Chudý. Tréner: Peter Torda

Družstvo mladších žiakov nastúpilo na palubovke jedného z favoritov súťaže BC Prievidza. V oboch zápasoch sme boli súperovi vyrovnaným súperom a podarilo sa nám v porovnaní s minulým rokom odohrať vydarené stretnutia, čo uznal aj tréner domácich a pochválil hráčov za zlepšenie sa hlavne v obrannej fáze. Pozitívom zápasov bolo zistenie, že sme už aj v niektorých fázach zápasu dokázali uplatniť zásady z tréningového procesu. V oboch zápasoch dostalo príležitosť všetkých 12 hráčov.

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 2:109

PB: Hlaváč 1, Lališ 1. Tréner: Miloš Červenák

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK VICTORIA ŽILINA 4:106

PB: Šeliga 2, Lališ 2. Tréner: Miloš Červenák

V sobotu 5. 11. 2011 sa v telocvični ZŠ Rozkvet uskutočnil zápas medzi IMC Považská Bystrica a MBK VICTORIA Žilina. Chlapci sa nevedeli dočkať ďalšieho zápasu, aj napriek vysokej prehre chalani bojovali až do konca zápasu.  Prehra spočívala z toho, že sme dostávali rýchle koše spod koša po vyhadzovaní z autu a ďalších začiatočníckych chýb, ktoré pramenia z krátkeho tréningového procesu.

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang