Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
16. November 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer
Sedem víťazstiev a jednu prehra – taká je bilancia družstiev BK Považská Bystrica počas uplynulého bíkendu. Juniori a starší žiaci zakončili prvú časť svojich súťaží dvoma víťazstvami a budú netrpezlivo čakať na utorok, kedy bude vyžrebované ďalšie pokračovanie ich súťaží. Starší minibasketbalisti suverénne zvíťazili v Liptovskom Mikuláši a potvrdili tak momentálnu dobrú formu. Jedinú prehru zaznamenali kadeti, ktorí po sobotňajšom vysokom víťazstve podľahli bratislavskej Karlovke.

JUNIORI

Družstvo juniorov nastúpil k poslednému dvojzápasu základnej časti na palubovkách súperov. V piatok sme sa v predohrávanom zápase predstavili na palubovke družstva MBK Liptovský Mikuláš a  v nedeľu na palubovke ŠKP Banská Bystrica. Oba zápasy sme s prehľadom vyhrali a zakončili základnú časť 14 víťazstvom v rade.

MBK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 68:116 (11:32, 33:61, 47:88)

Opäť sme hrali proti súperovi ktorý hral počas celého zápasu zónovú obranu, čo značne ovplyvnilo priebeh zápasu nakoľko počas celého zápasu sme hrali do plnej obrany, ktorá bola značne neortodoxná a ťažko predvídateľná. Mnoho krát sme boli sami prekvapení do akých pozícii nás súper pustí. V zápase sme mali vysokú úspešnosť trojbodovej streľby keď sa nám podarilo skórovať 12x spoza oblúka. Negatívom bola slabšia koncentrácia hráčov z čoho pramenil aj vysoký počet bodov v našom koši.

PB: Petráš 21, Belavý 19, V. Michálek 15, Kováčik 15, Martinček 14, M. Péli 13, Samek 10, Žilinčík 4, Peťovský 3, Mištrík 2 . Tréner: Peter Torda

ŠKP BANSKÁ BYSTRICA - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 56:79 (10:28, 24:40, 41:57)

Posledný zápas sezóny sme odohrali značne v oklieštenej zostave keď na zápas sme mali pripravených len 8 hráčov. Od začiatku zápasu sme mali zápas pod kontrolou. Zápas sme zvládli po obrannej stránke s útokom nie som vôbec spokojný, nedokázali sme využiť výškovú prevahu. Nedodržiavali sme vopred dohodnuté veci.

PB: V. Michálek 24, Petráš 22, Adam Štefek 14, Kováčik 8, Martinček 4, M. Péli 3, Peťovský 2, Mištrík 2. Tréner: Peter Torda

KADETI

Predposledné dvojkolo mala na programe DL Kadetov, skupina západ. Na palubovke ZŠ Rozkvet sme privítali súperov z Bratislavy.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BSC BRATISLAVA 119:23 (40:9, 64:11, 89:21)

PB: Belavý 29, Samek 17, Butko 17, Škulavík 16, M. Michálek 13, Žilinčík 12, Kvašňovský 11, Belúch 4, Majtán. Tréner: Peter Roman

Sobotný duel bol našou jednoznačnou záležitosťou. Súper sa držal prvých 5 minút (14:9), potom sme zaznamenali 48 bodov v rade a upravili na 62:9. V druhom polčase sme ukázali zopár nádherných kombinácií a pobavili tak seba aj prítomných divákov. Stretnutie bolo výbornou možnosťou preopakovať si naše obrany a ich zásady, ako aj rýchly protiútok.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - MBK KARLOVKA BRATISLAVA 65:85 (17:24, 35:45, 53:70)

PB: Belavý 20, Samek 14, Škulavík 13, M. Michálek 5, Belúch 4, Kvašňovský 4, Butko 3, Janiga 2. Tréner: Peter Roman

Od začiatku mal navrch súper, ktorý bol na nás výborne takticky pripravený. V podstate počas celého zápasu hostia viedli. My sme neboli agresívni v obrane, viazla nám komunikácia a zle sme riešili obranné situácie, to nám znemožňovalo získať vedenie, keďže vždy keď sme sa nadychovali k obratu tak priši naše chyby a súper sa znova dostal na koňa. Výrazné chyby prišli hlavne na konci prvej i druhej štvrtiny. Do druhej polovice sme nastúpili so zámerom pokúsiť sa o zvrat v zápase ale po vyfaulovaní sa dvoch kľúčových hráčov v prvej polovici tretej časti sme zápas len dohrávali. Pozitívom zápasu sú odohrané minúty hráčov ročníka 1997 proti ťažkému súperovi.

STARŠÍ ŽIACI

Starší žiaci ukončili základnu šasť ŽL Starších žiakov domácimi zápasmi proti Rožňave a Košiciam.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - BK ŠPD ROŽŇAVA 113:31 (29:10, 67:14, 96:21)

PB: Smatana 21, Valach 21, Belúch 18, M. Michálek 16, Hrebičík 15, Majtán 10, Hromadík 6, Brigant 4, Husár 2. Tréner: Peter Roman

V sobotňajšom zápase dostali veľa priestoru mladší hráči a tí, ktorí toho odohrali doteraz menej. Hráči hrali s veľkou chuťou, dobre bránili, získali veľa lopt a zahrali veľa rýchlych protiútokov. Od začiatku do konca bolo stretnutie jasne v našej réžii a súperovi sme toho veľa nedovolili. V postupnom útoku sme si vyskúšali viaceré variant zakončenia, potešiteľné je, že bodovali všetci hráči.

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - JUNIORBASKET KOŠICE 91:68 (24:21, 44:32, 75:50)

PB: Belúch 24, Janiga 23, M. Michálek 22, Majtán 10, Hrebičík 6, Smatana 4, Brigant 2, Husár, Valach. Tréner: Peter Roman

Posledný zápas prvej časti začal útočným basketbalom v podaní oboch družstiev, tímy predviedli veľa rýchlych akcií, príliš sa nebránilo. Naši hráči si však od druhej štvrtiny dali povedať, predsa len zabrali v obrane a náš náskok začal narastať. Aj tretia štvrtina bola v našej réžii, pokračovali sme v solídnej obrane a rýchlych protiútokoch. Najvyšší rozdiel v skóre bol 28 bodov a tak sa v poslednej časti zápas len dohrával. Je potešiteľné, že sme zápas proti nepríjemnému súperovi zvládli aj v nekompletnej zostave.

STARŠÍ MINIBASKETBALISTI

PB: A. Randa 13, Lovíšek 10, Krčmárik 9, Záhora 8, Vlnieška 6, Koprda 6, Zachar 6, Turanyi 4, Trnčík 4, Janíček 3, S. Hoferica 2, Sika 2, S. Mytník, Marenčin. Tréner: Vladimír Kostka

PB: Janíček 15, Zachar 13, Krčmárik 11, Lovíšek 11, Záhora 10, A. Randa 6, Koprda 5, S. Mytník 4, Vlnieška 2, Trnčík 1, S. Hoferica, Turányi, Sika, Marenčin. Tréner: Vladimír Kostka

Oba zápasy boli od začiatku v našej réžii. Chlapci splnili ciele, t.j. bojovnosť na zápase, nepodcenenie súpera, dodržiavanie postavenia v útoku. S prístupom hráčov na zápas som veľmi spokojný. Dúfam, že nám takáto forma vydrží aj pri ostatných ťažších zápasoch v súťaži.