Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
21. November 2011 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

Nie práve najúspešnejší víkend má za sebou BK Považská Bystrica. V poslednom dvojkole DL kadetov, skupina západ, cestovali Považania na Hornú Nitru kde oba zápasy prehrali. Žiaci privítali na domácej palubovke Handlovú a pripísali si jedno víťazstvo. Najmladší basketbalisti boli veľmi blízko k prvému víťazstvu, napokon však Banskej Bystrici tesne podľahli.

KADETI

BC PRIEVIDZA mládež - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 102:68 (25:16, 46:34, 78:48)

PB: Samek 25, Belavý 16, M. Michálek 11, Butko 7, Belúch 5, Škulavík 4. Tréner: Peter Roman

V Prievidzi sme držali krok s domácimi len asi 7 minút. Nestíhali sme sa vracať do obrany a súper nás za to trestal ľahkými košmi. Aj v ďalšom priebehu sme bránili veľmi benevolentne čoho výsledkom je najviac inkasovaných bodov v tejto sezóne. Domáce družstvo nás navyše jednoznačne preskákalo aj pod našim košom napriek našej výškovej prevahe. V útoku sme nedodržali dohodnuté veci a snažili sme sa presadiť individuálne.

ŠBK HANDLOVÁ - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 85:63 (30:11, 45:25, 65:42)

PB: Samek 20, Belavý 19, Butko 9, Škulavík 6, Belúch 5, M. Michálek 2, Kvašňovský 2. Tréner: Peter Roman

Ani v tomto zápase sme nezachytili nástup domácich. O zápase bolo rozhodnuté už po prvej štvrtine (30:11), v ktorej sme sa prezentovali ospalým výkonom hlavne v obrane. Naša útočná hra bola zasa málo agresívna a nepresná (0/5 spod koša, 6 strát). V ďalšom priebehu sa rozdiel v skóre pohyboval okolo 20 bodov, naša hra sa zlepšila, ale k súperovi sa nám nepodarilo priblížiť na dostrel.

ŽIACI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK HANDLOVÁ 45:50 (8:10, 21:24, 28:36)

PB: R. Červenec 14, Bisaha 14, J. Wallenfels 4, A. Randa 4, Šulka 3, Durandzia 3, Zaúkolec 2, Zachar 1. Tréner: Peter Torda

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠBK HANDLOVÁ 63:44 (11:14, 33:22, 51:32)

PB: Bisaha 24, Záhora 12, A. Randa 8, R. Červenec 5, Zaúkolec 4, Durandzia 4, Šulka 2, J. Wallenfels 2, Rybárik 2. Tréner: Peter Torda

V prvom zápase sme v prvých troch štvrtinách podali nekoncentrovaný výkon, čoho dôkazom bol aj náš vlastný kôš. Až v poslednej časti hry sme začali hrať svoju hru, na chvíľu sme aj viedli, ale to bol len krátky záblesk a zápas sme nakoniec prehrali. V druhom zápase sme od začiatku išli za víťazstvom, celý zápas sme viedli 15 a viacbodovým rozdielom. Hráči plnili dohodnuté veci a hlavne sme začali hrať rýchlejšie a jednoduchšie.

MLADŠÍ MINIBASKETBALISTI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA

1. Zápas: 20:22 (Hlaváč, Lališ, Sabo, Wallenfels po 4, Gábriš, Hašta po 2)
  2. Zápas: 12:16 (Sabo, Lališ po 4, Kľúčik, S. Wallenfels po 2). Tréner: Miloš Červenák

V prvom zápase sme na začiatku prehrávali o osem bodov. Nedarilo sa nám dať kôš z rýchleho dvojtaktu a aj pri streľbe nám všetko vypadávalo z koša. V tretej štvrtine chalani začali bojovať  lepšie bránili a získavali lopty, čo nám pomohlo sa dotiahnuť  k súperovi. V štvrtej štvrtine sme začali premieňať streľbu a aj dvojtaky, ale bohužiaľ nepodarilo sa nám zápas ukončiť úspešne a súper nás porazil. V druhom zápase chalani nastúpili s veľkým srdcom bojovať a vyhrať, ale počas hry sme si začali vymýšľať  v útoku a zlými prihrávkami sme pomáhali súperovi útočiť na náš kôš. Aj ako v prvom zápase sme nepremieňali streľbu s pod koša čo viedlo k tomu, že sme prehrali.