Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
TÝŽDEŇ V BK POVAŽSKÁ BYSTRICA
28 November 2011 Mládežnícke súťaže Written by Patrik Polcer

Posledný novembrový víkend bol termínom začiatku Dorasteneckej ligy juniorov a žiackej ligy, v ktorých účinkujú aj naše tímy. Obe družstvá cestovali na palubovky súperov kde neboli príliš úspešné. Juniori zaknihovali dve prehry na východe Slovenska a starší žiaci získali na južnom Slovensku jedno víťazstvo. Žiaci tentokrát iba s hráčmi ročníka 1999 nestačili na Banskú Bystricu, zato starší minibasketbalisti rovnakého súpera dvakrát zdolali.

JUNIORI

TYDAM UPJŠ KOŠICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 80:66 (19:19, 26:35, 50:49)

PB: Mištrík 15, Petráš 13, Kováčik 12, Belavý 8, Martinček 5, Mikuláš 4, Adam Štefek 4, Moravík 3, M. Péli 2. Tréner: Peter Torda

Celý prvý polčas sme dodržiavali vopred dohodnuté pokyny čoho výsledkom bol 9 bodový polčasový rozdiel v náš prospech. Po prestávke naším laxným prístupom sme súperovi dovolili otočiť priebehu, keď po našich chybách a nezmyselných fauloch (36 v zápase) súper hádzal v druhom polčase 28 trestných hodov. Nízke percento streľby (27%) nám nedovolilo ani len rozmýšľať o víťazstve.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 78:56 (17:22, 44:31, 63:46)

PB: Mištrík 20, Petráš 17, Martinček 6, Mikuláš 5, Adam Štefek 3, Moravík 2, Peťovský 2, Žilinčík 1. Tréner: Peter Torda

Do 15. minúty sme si vybudovali 9 bodový náskok, o ktorý sme do polčasu prišli keď sme úsek od 15. do 20 min. prehrali 21:1. Opäť  sa prejavili všetky naše problémy - straty lôpt (26), nízke percento streľby ako aj
koncentrácia počas celých 40 min. stretnutia. Oba zápasy nám v plnej nahote ukázali že 14 víťazstiev v základnej časti nezaručuje to, že všetko pôjde samo a pokiaľ si neuvedomíme že zápas ako aj tréning je potrebné stále absolvovať maximálne koncentrovaný, všetky ďalšie zápasy sa môžu vyvíjať rovnako.

STARŠÍ ŽIACI

KLOKANI KOMÁRNO - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 43:95 (16:16, 22:36, 27:66)

PB. Belúch 27, Janiga 21, M. Michálek 16, Valach 10, Drbul 9, Majtán 7, Hrebičík 5, Smatana, Husár. Tréner: Peter Roman

Úvod stretnutia bol z našej strany nervózny, v útoku sme sa nedokázali presadiť a ani naša obrana nemala dostatočnú agresivitu. Až po oddychovom čase sme pridali a začali poriadne brániť. V druhej štvrtine súper bodoval prevažne z trestných hodov a my sme začali zvyšovať náskok. Druhý polčas už bol v našej réžii, chytili sme sa v útoku a bodovali sme z rýchlych protiútokov i v postupnom útoku.  Nevyhli sme sa však zbytočným chybám v obrane, ktoré nám ukazujú na čom musíme v nasledujúcom období pracovať.

BASKETBAL LEVICE - IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 88:50 (24:12, 44:23, 67:35)

PB: Janiga 19, M. Michálek 18, Belúch 8, Drbul 5, Valach, Hrebičík, Smatana, Husár, Majtán. Tréner: Peter Roman

Od začiatku mali zápas pod kontrolou domáci, ktorí mali značnú fyzickú prevahu, ktorú aj patrične využívali. Snažili sme sa ich zlomiť celoplošnou obranou ale nedokázali sme vyvinúť potrebný tlak. Postupne sa prejavovala dominania domácich, ktorí navyšovali svoj náskok. V druhom polčase nám došli sily a nemali sme schopnosti odolávať agresívnemu štýlu domácich. Našim chlapcom nemožno uprieť veľkú snahu, ale znova sme urobili veľa zbytočných chýb vyplývajúcich z nepozornosti a nedokázali sme čeliť až agresívnej hre domácich.

ŽIACI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 10:65 (4:29)

PB: Bisaha 6, Zaúkolec 4. Tréner: Andrej Péli

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 20:85 (9:35)

PB: M. Kunovský 6, Zaúkolec 5, Bisaha 4, Rybárik 2, R. Červenec 1. Tréner: Andrej Péli

Družstvo žiakov BK IMC Považská Bystrica nastúpilo v sobotu, na domácej palubovke, proti súperovi z Banskej Bystrice. Tím hostí bol starší a značne fyzicky vyspelejší. Najmä tento fakt sa výrazne podpísal pod výsledky oboch stretnutí. Napriek fyzickému handicapu predviedlo naše družstvo veľmi sympatický, bojovný výkon. Bez ohľadu na súpera musíme do budúcna zlepšiť zápasovú koncentráciu.

STARŠÍ MINIBASKETBALISTI

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 47:27 (13:14, 17:16, 30:25)

PB: Koprda 9, Záhora 7, Krčmárik 6, A. Randa 6, Janíček 4, Pauliny 4, Turanyi 2, Sika 2, S. Mytník 2, Marenčin 2, Zachar 2, Trnčík 1, Lovíšek, S. Hoferica, Ďurica. Tréner: Vladimír Kostka

IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA - ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 47:26 (1:10,13:12,22:22)

PB: A. Randa 15, Zachar 6, Lovíšek 4, Koprda 4, S. Mytník 4, Trnčík 3, Krčmárik 2, S. Hoferica 2, Záhora 2, Sika 2, Marenčin 2, Janíček 1, Pauliny, Ďurica, Turanyi. Tréner: Vladimír Kostka

Hrali sme proti silnému súperovi z Ban.Bystrice, s vysokými hráčmi, s jednoznačne najperspektívnejšími typmi chlapcov spomedzi všetkých družstiev na strednom Slovensku. Oba zápasy mali vyrovnaný priebeh do konca 3. štvrtiny. Za pochvalu stojí zabojovanie chlapcov v 4. štvrtine, ktorá nám vyhrala oba zápasy.
Klady - dobrá obrana, rýchla hra dopredu, zapájanie všetkých chlapcov v útoku, už naša hra nestojí iba na 3-4 jednotlivcoch, lavička sa rozširuje.
Zápory - podcenenie súpera na začiatku 2. zápasu.