Basketland Camp 2013 PDF Print

Aj v roku 2013 Basketland n.f. v spolupráci s basketbalovým klubom MBK Karlovka a vďaka podpore mládežníckych trénerov organizuje ôsme ročníky letných basketbalových táborov pre deti do 17 rokov v dvoch osvedčených lokalitách: Levice, Bratislava – Karlova Ves a Liptovský Mikuláš - Kvačany. Basketland campy majú formu týždenných alebo denných táborov a sú určené všetkým mladým hráčom, ktorí chcú aj počas letných prázdnin pracovať na správnej basketbalovej technike, naučiť sa nové zručnosti, získať kultúrne, teamové a športové zážitky. Pre kemperov pripravujeme okrem rôznorodých tréningov aj individuálne súťaže, videoprojekcie, výlety, návštevy kúpalísk, voľno-časové aktivity, teoretické tréningy, či besedy s basketbalovými osobnosťami.

Kemperi sú rozdelení do skupín podľa pohlavia, veku a basketbalových zručností. O každý Basketland team sa stará počas celého campu jeden asistent a v tréningovom procese sa striedajú viacerí hlavní tréneri. Takýto model umožňuje, aby kemperi spoznali viacero tréningových metód, prístupov a trénovali s viacerými kvalitnými trénermi a hráčmi.

Cieľom je naučiť a upevniť u kemperov správne prevedenie základných basketbalových techník, prípadne opraviť chyby, motivovať a inšpirovať mladých hráčov na neľahkej ceste stať sa dobrým basketbalistom, budovať ducha fair play, tímovosť, ale aj bojovnosť a samostatnosť.

Doteraz sa na Basketland campoch zúčastnilo cez 1 800 mladých hráčov a vyše 170 trénerov a profesionálnych hráčov. Teší nás, že mnohí sa na  Basketland campy pravidelne v lete vracajú.


Počas siedmych rokov fungovania sa na Basketland campoch predstavili

 

  • Reprezentanti: Rado Rančík, Martin Rančík, Anton Gavel, Štefan Svitek, Martin Míčka, Július Beťko, ...
  • Extraligoví hráči: Andrej Lukjanec (AB Cosmetics Pezinok), Dušan Snopko (AB Cosmetics Pezinok), Branislav Brliť (AB Cosmetics Pezinok), Peter Ivanovič (Nový Jičín), Richard Kucsa ( BK AŠK Inter Bratislava), Tomáš Holešovský (BK Ústí nad Labem), Ondrej Haviar (MBK Handlova), Slávka Frniaková (MBK Ružomberok), Jozef Bučák (Váhostav Žilina), Zuzka Babariková (Inpek IKF Nitra), Branislav Kockász (ŠKP Banská Bystrica), Horváthová Erika (BKM Piešťany), Katarína Krčmárová (Bk Slovan Bratislava), Michaela Malinková (Bk Slovan Bratislava), Alexandra Riecka ( BK Šamorín ), Marta Páleníková (Frisco IMOS Brno)...
  • Tréneri: Štefan Svitek, Ján Krajňák, Ľubomír Doušek, Ľubomír Urban, Peter Orgler, Bob Soma, Martin Pospíšil, Pavol Soóš, Petra Soóšová, Daniel Čurka, Peter Torda, Peter Roman, Ľubor Tománek, Jozef Ištók, Jozef Lovík, Branislav Bažány, Beata Renertová, Táňa Gallová, Michaela Hanesová, František Kubala, Marek Bulík, Richard Ďuriš, Rick Brooks,  a ďalší...
  • Kondiční tréneri: Eugen Laczo, Marián Vanderka, Roman Dubovský, Antoine Metz
 


spankbang