Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Výsledkový servis MBK Karlovka Bratislava
Výsledkový servis MBK Karlovka Bratislava
04. December 2013 Slovenské súťaže Autor: Marek Ribánsky

"Áčko" kadetov, prvoligoví muži a žiaci si pripísali ďalšie výhry, pričom prvé dva menované tímy zostávajú v lige naďalej neporazené, "Béčko" kadetov a starší minižiaci napriek prehrám svojim súperom statočne vzdorovali.

 

Starší minižiaci

Gabbo Senec - MBK Karlovka  49:20

Gabbo Senec - MBK Karlovka  51:34

 

Žiaci

1. zápas

MBK Karlovka Bratislava – Gabbo Senec  87:52

(14:9, 39:18, 63:44)

Karlovka: Kakaš „C“ 22, Hörmann 22, Balvan 12, Páleník 10, Pukančík 7, Kodaj 4, Vida 4, Bernardovič 2, Bagar 2,Harvan 2.  Tréner: Zambová
Senec: Blaho 11, Bekr 10, Káša 6, Boušek 6, Tichý 4, Debnár 4, Šmihel 4, Vitek 2, Tilinger 2, Konrád 2, Vrbovský 1.  Tréner: Šmihel

ŠTVRTINY: 14:9, 25:9, 24:26, 24:8
FAULY: 11 - 12
TH: 11/18 – 4/10
50 divákov
Rozhodovali: Suja, Sudek ml.

2. zápas

MBK Karlovka Bratislava – Gabbo Senec  88:49

(21:13, 47:24, 69:44)

Karlovka: Kakaš „C“ 25, Páleník 16, Hörmann 16, Kula 8, Kodaj 8, Puknačík 6, Balvan 4, Bernardovič 2, Bagar 2, Vida 1.  Tréner: Zambová
Senec: Blaho 12, Káša 9, Vitek 7, Bouček 6, Šmihel 6, Debnár 4, Bekr 3, Vrbovský 2.  Tréner: Šmihel

ŠTVRTINY: 21:13, 26:11, 22:20, 19:5
FAULY: 11-14
TH: 2/11 – 3/10
50 divákov
Rozhodovali: Suja, Sudek ml.

Komentár k zápasom (Denisa Zambová):
Na zápas sme nastúpili koncentrovane. Prvé dve štvrtiny v obidvoch zápasoch sme plnili taktické pokyny, hlavne v obrane. Chceli sme hrať nátlakovú osobnú obranu. V prvej polovici zápasu nám to vyšlo, potom sme už poľavovali. Takýto typ obrany chceme hrať celý zápas. Musíme teda na tom ešte popracovať. S výkonmi chalanov som spokojná. Snažili sme sa hrať rýchlu hru a riešiť situácie 1:1. Bolo by super, keby sme takúto formu vedeli ukázať aj proti ostatným súperom. Najbližšie nás čaká výjazd do Partizánskeho a ešte sa pripravujeme na Levice pred Vianocami.


Kadeti

BK Inter Bratislava – MBK Karlovka "A"  48:66

(8:22, 24:33, 38:53)

Inter: Bolek 21, Zaťko 7, Drgoň 5, Kubinec 3, Fatul 2 (Biloveský 4, Cesnak, Tekely a Friebert po 2, Ondruš, Špaček a Galanda 0b.) Tréner: Ivan R.
Karlovka A: Doležaj 20, Vitek 17, Ibara 15, Devečka 4, Vukmirovič 2 (Pohančeník 6, Šrol 2, Škula a Major 0b.) Tréner: Čonka I. Asistent trénera: Rebrošová G.

ŠTVRTINY: 8:22, 16:11, 14:20, 10:13
FAULY: 25 - 17
TH: 12/6 – 25/19
TROJKY: 1 - 1
100 divákov
Rozhodovali: Valachovič, Mlynská

BSC Bratislava – MBK Karlovka "A"  25:64

(7:24, 17:32, 20:48)

BSC: Le Hoang 5, Kunovský 4, Grolmus, Lacina 1, Krajčovič Michal 0b. (Mesík 7, Krajčovič Matej, Galvánek a Vizár po 2, Pavlišin, Lupták a Barčák 0b.) Tréner: Orgler P.
Karlovka A: Ibara 14, Šrol 10, Vukmirovič 8, Devečka 6, Major 0b. (Kujan 10, Vitek 6, Pohančeník a Škula po 4, Hudec 2) Tréner: Čonka I. Asistent trénera: Rebrošová G.

ŠTVRTINY: 7:24, 10:8, 3:16, 5:16
FAULY: 18 - 15
TH: 14/5 – 31/10
TROJKY: 0 - 4
15 divákov
Rozhodovali: Sirocký, Višniarová

Komentár trénera k zápasom (Ivo Čonka):
V sobotnom derby zápase na Interi sme predviedli excelentný vstup do stretnutia, keď sme si dokázali vybudovať dvojciferný náskok. Bránili sme na vysokej úrovni, nútili domácich k ťažkým strelám a to viedlo k ľahkým košom na druhej strane. Súper po prvej štvrtine zmenil osobnú obranu na zónovú, čo nás neprekvapilo a jednoduchým basketbalom sme sa snažili prekonať aj tento typ obrany. V druhom polčase sme si umnou hrou držali pohodlný náskok a zaslúžene sme dotiahli zápas do víťazného konca, k čomu by som chalanom chcel srdečne poblahoželať. V nedeľu sa hral zápas v pokojnom tempe, domáci predviedli veľmi sympatický výkon počas celého duelu. My sme dali priestor hráčom z lavičky, nech ukážu svoje sily. Niektorí ma sklamali, iní naopak potešili a ukázali, že si zaslúžia miesto v zostave v najbližších zápasoch. V tomto zápase ma potešila hlavne obrana, keď sme súperovi dovolili nastrieľať len 25 bodov. Chcel by som poďakovať naším fanúšikom, ktorí nám v Hant aréne na Interi pripravili skvelú atmosféru a svojim neustálym povzbudzovaním nám nemalou mierou dopomohli k dôležitému víťazstvu. Takisto tomu bolo aj v nedeľu na Domkárskej, za čo im znova patrí vďaka. Touto formou by som rád všetkých pozval na domáci zápas proti Komárnu, ktorý sa odohrá v stredu 11.12.2013 o 17:00 na ZŠ Majerníkova. Verím, že hráči predvedú stúpajúcu formu a potešia fanúšikov predvedeným výkonom.

Komentár Eduard Šrola (Karlovka A) k zápasu s Interom:
Zápas s Interom sa nám celkovo dosť vydaril. Podľa mňa sme si výhru určite zaslúžili viac ako Inter a to sme aj ukázali. Napriek tomu, že to bol ťažký súper, vedeli sme si s ním poradiť. Vytvorili sme si množstvo skvelých situácii, ktoré sme premenili, niekoľko rýchlych protiútokov, ale vo všeobecnosti si myslím, že nám to vyhrala hlavne obrana. Bránili sme na nohách a nezľakli sme sa súpera napriek tomu, že sme boli pod značným stresom. Určite nám k víťazstvu dopomohol aj náš prístup na zápase, koncentrácia a dobrá nasadenosť. Myslím si, že dnešný zápas bol pre nás dobrou skúsenosťou a verím, že sa nám bude takto dariť aj naďalej.


BSC Bratislava - MBK Karlovka "B"  72:47

BK Inter Bratislava - MBK Karlovka "B"  85:59


1. Liga muži

MBK Lokomotíva Sereď - MBK Karlovka  65:110

Komentár trénera (František Kubala):
"V prvom polčase sme vo krásne vynovenej hale v Seredi predvádzali basketbal bez defenzívy, keď sme dovolili hráčom Serede príliš veľa otvorených striel, druhých šancí i ľahkých zakončení z rýchlych protiútokov. Po polčasovom dohovore, sme nastúpili zo snahou sústrediť sa na základné obranné činnosti. Ich dôslednejším plnením, sme sa dostali k dvojcifernému rozdielu v skóre, na ktorý už súper nedokázal reagovať a postupne kondične odišiel. Sme radi, že sme napriek zdravotným neduhom zvládli tento "povinný" zápas a ušetrili sily na diametrálne kvalitnejšieho nedeľného súpera v Trnave a rozohrali aj asistenta trénera Peťa Ivanoviča, ktorý opäť raz ukázal mladým hráčom, ako sa dá s rozumom hrať basketbal."

MBK AŠK Slávia Trnava - MBK Karlovka  69:79

Komentár trénera (František Kubala):

"Mali sme výborný vstup do zápasu, kedy sme dokázali skórovať z dobre vypracovaných pozícií, dominovali sme v prechodovej fáze i pod oboma košmi. Postupnou rotáciou hráčov z lavičky, sme sa dopúšťali viacerých chýb, po ktorých sme inkasovali ľahké koše a najmä v druhej štvrtine nám prestala fungovať aj obranná fáza hry. V tejto časti hry sme posadili súpera na koňa a dovolili mu zrovnať polčasový rezultát. V druhom polčase sme videli obojstranne na I. ligu kvalitný basketbal. Nám sa podarilo bodovo odskočiť vďaka vyváženému zapojeniu viacerých našich hráčov do hry i do skórovania a eliminovaním kľúčových strelcov Trnavy.  Súper sa snažil umne meniť tempo hry striedaním zónových i pressingových obrán, ale zvrat v stretnutí mu nepomohli zmeniť ani nové posily zo Serede, Bratislavy, či Pezinka. Tešili sme sa na súboj skúsenosti a mladosti. V oboch tímoch je viacero hráčov, ktorí už čo-to v prvej lige odohrali, ale aj viacero mladých juniorských reprezentantov do 18, či 20 rokov. Škoda, že tí na strane Trnavy ( Predný, Vago ) iba zohrievali lavičku a do zápasu nezasiahli.  Chcem poďakovať našim hráčom, že napriek výrazne zúženej a  omladenej zostave spôsobnej viacerými zdravotnými komplikáciami podali koncentrovaný, bojovný a tímový výkon, ktorým sme zdolali nebezpečnú Trnavu na ich palubovke."

Komentár trénera k zápasom (Ivo Čonka):
„V sobotnom derby zápase na Interi sme predviedli excelentný vstup do stretnutia, keď sme si dokázali vybudovať dvojciferný náskok. Bránili sme na vysokej úrovni, nútili domácich k ťažkým strelám a to viedlo k ľahkým košom na druhej strane. Súper po prvej štvrtine zmenil osobnú obranu na zónovú, čo nás neprekvapilo a jednoduchým basketbalom sme sa snažili prekonať aj tento typ obrany. V druhom polčase sme si umnou hrou držali pohodlný náskok a zaslúžene sme dotiahli zápas do víťazného konca, k čomu by som chalanom chcel srdečne poblahoželať. V nedeľu sa hral zápas v pokojnom tempe, domáci predviedli veľmi sympatický výkon počas celého duelu. My sme dali priestor hráčom z lavičky, nech ukážu svoje sily. Niektorí ma sklamali, iní naopak potešili a ukázali, že si zaslúžia miesto v zostave v najbližších zápasoch. V tomto zápase ma potešila hlavne obrana, keď sme súperovi dovolili nastrieľať len 25 bodov. Chcel by som poďakovať naším fanúšikom, ktorí nám v Hant aréne na Interi pripravili skvelú atmosféru a svojim neustálym povzbudzovaním nám nemalou mierou dopomohli k dôležitému víťazstvu. Takisto tomu bolo aj v nedeľu na Domkárskej, za čo im znova patrí vďaka. Touto formou by som rád všetkých pozval na domáci zápas proti Komárnu, ktorý sa odohrá v stredu 11.12.2013 o 17:00 na ZŠ Majerníkova. Verím, že hráči predvedú stúpajúcu formu a potešia fanúšikov predvedeným výkonom.“

Komentár Eduard Šrola (Karlovka A) k zápasu s Interom:
„Zápas s Interom sa nám celkovo dosť vydaril. Podľa mňa sme si výhru určite zaslúžili viac ako Inter a to sme aj ukázali. Napriek tomu, že to bol ťažký súper, vedeli sme si s ním poradiť. Vytvorili sme si množstvo skvelých situácii, ktoré sme premenili, niekoľko rýchlych protiútokov, ale vo všeobecnosti si myslím, že nám to vyhrala hlavne obrana. Bránili sme na nohách a nezľakli sme sa súpera napriek tomu, že sme boli pod značným stresom. Určite nám k víťazstvu dopomohol aj náš prístup na zápase, koncentrácia a dobrá nasadenosť. Myslím si, že dnešný zápas bol pre nás dobrou skúsenosťou a verím, že sa nám bude takto dariť aj naďalej.“
 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang