Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > MBK Karlovka Bratislava - víťaz 1. ligy mužov
MBK Karlovka Bratislava - víťaz 1. ligy mužov
30. Apríl 2014 Slovenské súťaže Autor: Marek Ribánsky

Basketbalisti Karlovky, už istý víťaz súťaže, odohrali záver nadstavbovej časti ligy na palubovkách súperov v Žiline a Košiciach. Na posledné zápasy vycestovali s nulou na konte prehier, keď v doterajšom priebehu zvíťazili vo všetkých stretnutiach.

 

ACADEMIC ŽU Žilina - MBK Karlovka Bratislava 78:89
(11:18, 33:45, 52:69)

ACADEMIC: Rožánek 19, Stránsky 17, Piták 13, Merešš 11, Hájek 6, Moravčík 5, Petkov 4, Paraik 3, Haviar 0.  Tréner: Bučák
MBK Karlovka: Kožár 17, Ďurana 16, Žilík 13, Mrázik 12, Krajčír 11, Kucsa 8, Martinček 5, Bečarik a Krcho po 3, Michálek 1, Fulka a Hlivák Dom. 0.  Tréner: F. Kubala, As. trénera: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 11:18, 22:27, 19:24, 26:20
FAULY: 25 - 28, 5 faulov: Moravčík /Žilina/
TH: 19/26 - 13/22
TROJKY: 3 - 8
Rozhodovali: Holländer, Sirocký, Čeppan

 

Slávia TU Košice - MBK Karlovka Bratislava 95:87
(23:23, 50:45, 68:72)

Slávia TU: Kiss 27, Jaray 26, Potočár 17, Lechman 16, Škvarek 9, Medvecký, Dzúr, Novák a Matys 0.  Tréner: Gacík, As. trénera: Hrabovský
MBK Karlovka: Kožár 19, Ďurana 18, Žilík a Kucsa po 13, Bečarik 11, Martinček 7, Mrázik 4, Krajčír 2.  Tréner: F. Kubala As. trénera: P. Ivanovič

ŠTVRTINY: 23:23, 27:22, 18:27, 27:15
FAULY: 17 - 25, 5 faulov: Krajčír, Kožár /obaja Karlovka/
TH: 16/24 - 15/16
TROJKY: 13 - 8
Rozhodovali: Karniš, Kiss, Životský

 

Komentár trénera MBK Karlovka (František Kubala):

Žilina:
V úvode zápasu sme mali problém v útočnej fáze streliť kôš z akejkoľvek výhodnej pozície, ale našťastie sme kvalitne pracovali v defenzíve a tak bol v piatej minúte stav basketbalovo netypický 0:2.Postupne sme sa chytili aj v útoku a darilo sa nám kontrolovať dvojciferný rozdiel v skóre, ktorý narástol, až na 20 bodov. Rotáciou zostavy i stratou koncentrácie v obrannej hre sme v závere dovolili súperovi znížiť záverečný rozdiel skóre na 11 bodov.

Košice:
Košice, ako už istý vicemajster I. ligy, ťahali domácu šnúru neporaziteľnosti od začiatku súťaže. Náš tím v prvej lige zatiaľ nenašiel premožiteľa na žiadnej palubovke. Už pred zápasom bolo zrejmé, že jedna z týchto pozitívnych víťazných sérií bude ukončená. Všetci sme dúfali, že to bude tá košická... Zápas ponúkol na prvoligovú súťaž atraktívny útočný basketbal, v ktorom pravdepodobne rozhodla vysoká úspešnosť streľby spoza trojkového oblúka, keď náš tím inkasoval až 13 "trojek" z rúk košičanov. V zápase sme doplatili na absenciu kľúčových pivotov, keď pre zranenie nenastúpil kľúčový podkošový hráč Hoferica a zápas nedohrali pre zranenie ani Mrázik a pre 5. osobných chýb Krajčír. Karloveským hráčom sa aj napriek tomu, že hrali v improvizovanej zostave, nedala uprieť snaha pobiť sa o poslednú výhru do poslednej minúty zápasu, nechali na ihrisku kus srdca, ale tento krát nám v závere chýbala potrebná rozvaha a najvyťaženejším hráčov i fyzické sily.

Napriek záverečnej porážke, by sme chceli poďakovať všetkým hráčom, fanúšikom, členom realizačného tímu i vedeniu klubu, ktorí nám pomohli k úspešnej sezóne, víťazstvu a dominancii v I. lige a zabezpečili pre náš stále mladý mládežnícky basketbalový klub miestenku do najvyššej extraligovej súťaže.

 
Basketland Novinky

Galéria

 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria
 • Galéria


spankbang