Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 28. kolo - sobota - súhrn
Extraliga mužov - 28. kolo - sobota - súhrn
14 March 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

BRATISLAVA 7. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola basketbalovej extraligy mužov (nadstavbová časť):
Skupina o 1. - 6. miesto:
04 AC LB Spišská Nová Ves - AB Cosmetics Pezinok 80:74 (21:20, 23:17, 17:22, 19:15)
Najviac bodov: Avalič 25, Nuber 14, Pešta 13 - Williams 31, Snopko 11, Lukjanec 8
TH: 23/18 - 18/14, fauly: 18 - 20, trojky: 8 - 10, rozhodovali: J. Janáč, Szibilla, Luxová, 1000 divákov
Súboj Spišiakov s lídrom tabuľky priniesol dynamický a kvalitný basketbal. Domáci sa od úvodu rýchlymi a presnými akciami chceli bodovo odpútať, no súper mal vo svojom strede skvelého strelca Williamsa. Hostitelia šli do kabín so 7-bodovým náskokom. Ten však Pezinok bodovou smršťou so Snopkovým rukopisom zlikvidoval a na začiatku poslednej časti sa prakticky začínalo odznovu (61:59). Perfektný zápas dospel do dramatickej koncovky, ktorú zvládli lepšie domáci a úradujúceho majstra zdolali napokon o 6 bodov.
Astrum Levice - HBK Prievidza 81:70 (19:23, 15:7, 29:24, 18:16)
Najviac bodov: Miloševič 25, Klár 12, Klein 11 - Szalay 16, La Rosa, Boor a Pavlenda po 11
TH: 36/28 - 40/28, fauly: 27 - 28, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Sudek, Kúkelčík a Karniš, 1900 divákov
Úvodná štvrtina patrila hosťom, ktorí viedli počas celej prvej časti a vyhrali ju rozdielom štyroch bodov. Zlepšená hra domácich v obrannej činnosti následne priniesla obrat. Po prvom polčase sa domáci ujali štvorbodového vedenia. Po zmene strán sa obojstranne pritvrdilo. Množstvo faulov, ktoré boli trestané trestnými hodmi prinieslo zvýšenie skóre. Po tretej štvrtine viedli domáci o deväť bodov (63:54). Pokus hostí o zvrat v poslednej štvrtine už nebol úspešný.
ŠKP Banská Bystrica - BK AX SPU Nitra 76:80 (20:23, 15:25, 17:15, 24:17)
Najviac bodov: Škara 21, Merritt 20, Kačáni 10 - Hill 30, Pohánka 17, Lawrence 13
TH: 17/11 - 17/13, fauly: 18 - 23, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Hančík, 800 divákov
Hostia z Nitry od úvodu udávali tempo zápasu, neustále viedli, čo sa ukázalo na výsledkoch prvých dvoch štvrtín. Pri nástupe do druhého polčasu domáci spresnili hru a začali náskok znižovať. V 36. min to bolo už len o bod - 72:73. V 39. min dal Pohánka trojkou hosťom istotu, pretože Bystričania už neuváženou streľbou nestačili upraviť konečný výsledok.
Skupina o 7. - 12. miesto:
MBK Handlová - Inter Bratislava 102:86 (34:17, 19:20, 20:21, 29:28)
Najviac bodov: Bičvič 29, Vojtek 20, Štefánik 19 - Cramer 26, Polakovič 23, Míčka 17
TH: 7/7 - 38/28, fauly: 30 - 16, trojky: 9 - 2, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Hrabuvčin, 500 divákov
Handlová rozhodla o svojom víťazstve vynikajúcim výkonom v prvej štvrtine. V ďalších častiach hry si domáci umne udržiavali náskok, aj keď hostia z Bratislavy niekoľkokrát dokázali znížiť na rozdiel 11 bodov. Záver domáci zvládli a nedovolili interistom zdramatizovať toto pre oboch dôležité stretnutie.
BK Dolný Kubín - MBK Rieker Komárno 78:90 (16:23, 19:25, 22:25, 21:17)
Najviac bodov: Savovič 21, Štefanac 17, Futo 15 - Majoroš 25, Šulovič 20, Seman 13
TH: 28/22 - 16/9, fauly: 17 - 26, trojky: 7 - 12, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Cetl, 560 divákov
Dolnokubínčania dokázali držať s favorizovaným súperom krok do druhej štvrtiny, potom si strelecky disponovaní hostia vytvorili rozhodujúci náskok. Napriek snahe domácich sa Komárnu podarilo zvíťaziť a odviezť si potrebné body.