Domov > Novinky > Basket portál > Regionálne súťaže > Favoriti postúpili, Regent môže rozhodnúť vo štvrtok
Favoriti postúpili, Regent môže rozhodnúť vo štvrtok
19 May 2015 Regionálne súťaže Written by Michal Duchovič

Tri série ukončené, u poslednej môže byť hotovo po štvrtkovom dueli. Taká je bilancia druhých štvrťfinálových duelov Bratislavskej mestskej basketbalovej ligy. Najjednoduchšie s postupom to mali hráči Pezinka, ktorí zvíťazili rozdielom triedy na palubovke Malaciek – 87:46. Tretia štvrtina výraznou mierou pomohla Realu, aby udržal vedenie proti Consultare a ukončil tak ich nádeje na predĺženie série. PIMPS síce v záverečnej 10-minútovke zrovnali proti KP Multichuys skóre stretnutia, ale pevnejšie nervy v predĺžení mali hostia a rozdielom jediného koša poslali domáci celok na dovolenku. Rozohrala sa aj séria medzi prvým Regentom a BK AM, domáci favorit zvíťazil v druhej štvrtine o 15 bodov a tento náskok si udržoval až do záverečného hvizdu. Regent bude mať šancu už vo štvrtok zaplniť trojicu známych tímov, ktoré už postúpili na Final Four.

PIMPS – KP Multichyus 76:78 po predĺžení (13:20, 16:20, 17:16, 24:14 – 6:8), konečný stav série – 0:2

Body – PIMPS: Neubauer 19, Kutný 16, Majerčák 13, Dobron 12, Tragor 9, Cerina 4, Čižmár 3, Fluhaut

Body – KP Multichuys: Ciho 28, Halás 21, Pešek M. 14, Pešek J. 9, Bartek, Boledovič a Mačura po 2, Mižák a Soviš

TH: 22/14 – 38/18, Trojky: 4 – 2, Fauly: 26 – 22, Rozhodovali: Hančík a Dujava

Povedali k stretnutiu:

Jozef Mižák (tréner KP Multichuys): „Na zápas sme nastupovali s úmyslom ukončiť sériu. Vedeli sme, že to bude náročné, veď aj prvý zápas nám ukázal, že musíme byť dôslední v obrane a nedovoliť strelcom PIMPS sa rozstrieľať. Družstvo PIMPS disponuje obrovskou útočnou silou. V jeho radoch hrajú hráči, ktorí dávajú priemerne 15 a viac bodov na zápas a majú aj najlepšieho trojkára v súťaži. Od úvodných minút to bol boj o každú loptu. Nám sa vďaka agresívnej obrane podarilo odpútať od súpera na 6 – 7 bodov už v prvej štvrtine. To nás upokojilo a hrali sme v pohode. Aj v druhej štvrtine sme pokračovali v dobrom výkone a aj túto sme vyhrali o 4 body. V polčase sme viedli už o 11 bodov (29:40) a vyzeralo to dobre. Pred treťou štvrtinou sme si povedali, že musíme pokračovať v našej hre a nedovoliť súperovi sa dotiahnuť. To sa nám aj spočiatku darilo. Zlom nastal tri sekundy pred koncom štvrtiny, keď zlým riešením hernej situácie sme dostali s „klaksónom“ trojku a namiesto vedenia o 13 bodov to bolo len o 10. Táto trojka naštartovala obrat v zápase. Domáci začali hrať agresívnejšie a my sme sa zrazu začali báť o výsledok. V piatej minúte záverečnej časti išli domáci do mierneho vedenia. Našťastie sme sa stále držali v zápase – rozdiel v skóre bol minimálny. Dokonca sme mali aj na dosah rozhodnutie v riadnom hracom čase. Pri nerozhodnom stave ostávalo do konca 24 sekúnd, rozohrali sme akciu a prišla aj strela z dobrej pozície, no lopta skončila iba na obruči a išlo sa do predĺženia. V predĺžení sa vedenie prelievalo z jednej strany na druhú. Tri sekundy pred koncom sa nám podarilo skórovať spod koša. Domáci po timeoute rozohrali svoju poslednú akciu, ktorá však neskončila košom a tak sme sa mohli radovať z vydretého víťazstva. Predĺženie je aj o šťastí. Dali sme kôš v správnej chvíli, čo súper nedokázal. Žiaľ nebyť pokazenej štvrtej 10-minútovky k predĺženiu by nebolo prišlo, no takéto víťazstvá naštartujú celé družstvo. Celú sériu sme vyhrali kvôli dobrej agresívnej hre v obrane, kde najmä doma sme z hry vypojili útok PIMPS. Klobúk dole pred súperom, pretože tento rok poskladali naozaj veľmi kvalitné družstvo. Obrovská vďaka patrí celému družstvu za bojovnosť počas celej série. Jedna séria skončila a už sa musíme začať pripravovať na vyvrcholenie sezóny, na Final Four.“

Consultare – Real 63:74 (13:19, 19:20, 12:23, 19:12), konečný stav série – 0:2

Body – Consultare: Mušuta 22, Šrobár 12, Kyrinovič 9, Kandravý 6, Lajčák a Sagula po 5, Hrebík a Košťál po 2, Ružek

Body – Real: Golej 25, Halahija I. 12, Novotný 10, Halahija P. a Valenta po 8, Verdun 6, Franciscy 3, Kurilla 2

TH: 24/14 – 21/13, Trojky: 7 – 3, Fauly: 19 – 19, Rozhodovali: Šramko a Hančík

Róbert Sasvári (tréner Consultare): „Vďaka koncentrovanej obrane a solídnej úspešnosti streľby z poľa sme so súperom do polčasovej prestávky hrali vyrovnanú partiu, dokonca sme boli aj vo vedení. Obdobne ako v zápase číslo jedna sme však v tretej štvrtine absolútne vybuchli v ofenzíve, čo zrejme zlomilo tento zápas a rozhodlo o postupe Realu. K nášmu ofenzívnemu výpadku sa tiež pridala skutočnosť, že súper od polčasu zvýšil svoju úspešnosť streľby, čo nás dostalo pod psychický tlak, s ktorým sme sa nezvládli vyrovnať. V závere sme sa síce pokúsili zápas zdramatizovať, no k obratu sme zavelili až príliš neskoro a na dotiahnutie manka nám už neostal čas. Chalanom z Realu gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa šťastia vo Final Four. Real nás v tejto sérii predčil najmä organizáciou hry počas oboch zápasov. Nejednalo sa iba o organizáciu ofenzívnej hry, ale taktiež organizáciu defenzívy. Veľmi nepríjemnou pre nás bola zónová obrana, ktorú mal súper kvalitne nacvičenú. Z tejto zónovej obrany vyplynulo vysoké množstvo striel z poľa, ktoré sme, bohužiaľ, dostatočne efektívne nepremieňali. Naopak, súperovi sa v druhých polčasoch oboch zápasov podarilo strieľať z poľa s vysokou úspešnosťou. Najmä v druhom zápase nám navyše spôsobilo problémy odstavovanie Ivana Halahiju, ktorý svojou výškou pod obomi košmi dominoval, i keď naši podkošoví hráči odviedli maximum, aby sa im ho podarilo do čo najväčšej miery eliminovať.“

Michal Kurilla (tréner Realu): „V prvom rade by som chcel poďakovať súperovi za bojovnosť a za to, že nám posledný zápas nedarovali a bojovali až do konca, za to im patrí veľká česť. Druhý zápas bol pre nás ťažší ako prvý, jednak to bolo tým, že to bol posledný zápas, ktorý nás delil od Final Four a na druhej strane sme prišli v menšom počte. Ako som spomínal po prvom zápase, čakali sme ťažší zápas hlavne kvôli telocvični, kde náš najlepší trojkár mal problémy s trojkami kvôli nižšiemu stropu. Zo začiatku sme si spravili väčší náskok, ktorí sme už len udržovali, no ku koncu sa nám to trocha vymklo z rúk a súper náskok stiahol, no dokázali sme si ho udržať a dotiahnuť vyhratý zápas do konca. Sériu sme vyhrali vďaka kolektívnemu duchu a tímovej hre, nakoľko sme veľmi dobrý kolektív, vieme sa v každej situácii podržať. Myslím, že za tri roky, čo pôsobíme v súťaži sme prešli veľkou zmenou smerom dopredu a zaslúžili sme si postúpiť.“

Regent – BK AM 78:67 (17:19, 29:14, 15:18, 17:16), stav série – 1:0

Body – Regent: Ďuriš a Straško po 17, Odnoga 13, Szabó 12, Erneker a Gregor po 8, Neumar 3, Dolinský, Suchár a Šuba

Body – BK AM: Michnica 25, Galád 15, Antal J. 11, Kunický 5, Antal M. 3, Antal V., Dinaj, Luley a Slobodník po 2, Chocholák a Matter

TH: 47/26 – 20/13, Trojky: 6 – 2, Fauly: 20 – 30, Rozhodovali: Kuzmiak a Fontányi

Peter Bielik (tréner Regentu): „Z nášho pohľadu to bolo krásne a napínavé stretnutie, v ktorom sme zdolali silného súpera s množstvom kvalitných hráčov. Sme tak trocha ako naši hokejisti - čím kvalitnejší súper, tým lepší výkon z našej strany. Po trocha nervóznom úvode, keď sme prehrávali 1:10 nám vyšli striedania. Výborne zahral Rudy Neumar a najmä Robo Szabó, ktorý dal našej hre potrebnú energiu a body. Fantasticky však zabrali všetci hráči základnej päťky, pod vedením kapitána Tomáša Ernekera a stredného rozohrávača Riša Ďuriša. Súper nedisponuje takými kvalitnými a dôraznými hráčmi pod košom, akých máme my v Martinovi Straškovi a Rišovi Odnogovi. Zápas sa tak zrejme zlomil v náš prospech už v druhej štvrtine, ktorú sme vyhrali 29:14. Nezvykneme sa sústrediť na súperov,tých všetkých veľmi dobre poznáme a nemajú nás čím prekvapiť. Výkon AM stojí a padá na momentálnej forme Martina Michnicu. Zameriame sa na našu hru a na ďalší zápas sa už všetci veľmi tešíme.“

Malacky – Pezinok 46:87 (11:25, 16:16, 14:26, 5:20), konečný stav série – 0:2

Body – Malacky: Uher 14, Pištelák Denis 11, Pagáč 7, Varinský a Zetocha po 6, Medrický 2, Andrla, Bartek, Kujan, Pištelák Dávid, Škoda

Body – Pezinok: Mlynek 28, Pulman 18, Hanúsek 12, Galgoci a Horínek po 8, Bednár 6, Suchoň 5, Rýdzi 2

TH: 16/6 – 15/10, Trojky: 2 – 5, Fauly: 16 – 11, Rozhodovali: Hančík a Pešta

Juraj Pagáč (zástupca trénera Malaciek): „Opäť lepší nástup Pezinku, tentoraz ale neskončili v prvej štvrtine, ale pokračovali v budovaní bodového rozdielu od začiatku až po koniec zápasu. Lepší boli v nasadení, intenzite a ich podkošová hra nás absolútne prevalcovala. Dovolím si povedať, že v MBL majú najlepšie podkošové duo celej súťaže z Pezinka – Mlynek/Hanúek. Prístup s akým sme obe stretnutia odohrali bol ako keby to bolo dopredu rozhodnuté.“

Tri celky majú už oficiálne po sezóne, čo však vravia na ročník ako taký?

Juraj Pagáč (zástupca trénera Malaciek): „Sezóna sa skončila, jej hodnotenie náš tím ešte len čaká. Z pohľadu ligovej tabuľky sme oproti minulému roku poskočili o dve miesta na konečnú šiestu priečku, čo sa dá považovať za pozitívum, všetci ale vieme, že iba od umiestnenia sa nedá hodnotiť celá sezóna. Bolo veľa vecí, ktoré nás cez sezónu sprevádzali a nepáčili sa mi, ale to je už na interné hodnotenie. Čo sa týka priebehu ligy a vedenia súťaže, tak nemám čo vytknúť, po rozpačitom minulom roku, keď celkom nefungoval web a nevedeli sme konkrétne, na koho sa obrátiť, to tento rok šľapalo ako hodinky. Podľa mňa si za takýto hladký priebeh sezóny zaslúžia minimálne Ďakujem tí, ktorí sa na tom aktívne podieľali a teda Jožko a Michal Mižákovci z Multichuys, aj s pomocou rodiny pre súťaž pripravili fungujúci, prehľadný web, štatistiky, správy, aktuality a Maťo Čeppan z Wave clubu, ktorý fungoval ako delegát rozhodcov a vždy, keď som potreboval pomôcť, tak mi pomohol.“

Róbert Sasvári (tréner Consultare): „Vytýčeným cieľom nášho družstva bola účasť na finálovom turnaji, spokojní sme však napokon aj s účasťou v play-off. Počas celého roka nás totiž trápili zranenia viacerých našich opôr, čo sme sa však snažili vykompenzovať bojovnosťou. Za veľmi pozitívne považujeme, že sme ani raz nezaváhali s tímami zo spodnej polovice tabuľky a zároveň sme dokázali poraziť tri tímy z hornej polovice. Do ďalšej sezóny ostáva našou ambíciou Final four, pri čom by sme chceli zlepšiť najmä našu súhru a organizáciu hry. Veríme, že počas leta sa niektorí naši zranení hráči uzdravia a v ďalších sezónach sa nám zranenia budú vyhýbať. Čo sa týka ligy ako celku, radi by sme touto cestou poďakovali chalanom, ktorí zabezpečujú chod ligy. S príchodom nových tímov a mladých hráčov sa opäť potvrdilo, že kvalita tejto súťaže z roka na rok stúpa. Už teraz sa tešíme na športové zápolenia v sezóne 2015/2016.“