Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 29. kolo - sobota - súhrn
Extraliga mužov - 29. kolo - sobota - súhrn
14 March 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

BRATISLAVA 14. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 29. kola basketbalovej extraligy mužov (nadstavbová časť):
Skupina o 1. - 6. miesto:
HBK Prievidza - AB Cosmetics Pezinok 79:92 (19:25, 21:27, 15:17, 24:23)
Najviac bodov: Immink 21, Bosák 17, Szalay 16 - Whisby 17, Williams, Lukjanec a Niparavičius po 15
TH: 32/21 - 32/26, fauly: 25 - 26, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Sudek, Zubák a Tomašovič, 2000 divákov
Hosťom patril úvod duelu, v 4. min viedli 14:8 a v 12. min 28:20. Na polčasovú prestávku odchádzali Pezinčania s 12 bodovým náskokom. Aj po zmene strán zvyšovali hostia svoj náskok. V 28. min už vyhrávali 16 bodov a v 34. min najvyšším 17-bodovým rozdielom (76:59). Hoci domáci sa usilovali ešte zdramatizovať kvalitný súboj, podarilo sa im len dvakrát znížiť na rozdiel štyroch bodov (38. min 78:82). Skúsení hostia dotiahli stretnutie do víťazného konca.
ŠKP Banská Bystrica - 04 AC LB Spišská Nová Ves 65:70 (21:17, 15:22, 11:11, 18:20)
Najviac bodov: Hovaňák 19, Škara 18, Kačáni 8 - Lozančič 19, Avalič a Madaj po 15
TH: 15/11 - 32/18, fauly: 25 - 21, trojky: 2 - 4, rozhodovali: Hlinka, Fuska a Lamoš, 800 divákov
Bolo to tvrdé a vyrovnané stretnutie. Hostia išli do vedenia v 16. min a na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 39:36. Po zmene strán sa družstvá striedali vo vedení. Spišiaci dobrou obrannou hrou nepustili domácich do výraznejšieho náskoku. V závere sedembodovou šnúrou upravili výsledok stretnutia vo svoj prospech.
BK AX SPU Nitra - Astrum Levice 87:64 (22:15, 23:5, 21:21, 21:23)
Najviac bodov: Hill 21, Tomek 17, Lawrence 15 - Miloševič 17, Klein 13, Živický 8
TH: 25/15 - 21/13, fauly: 20 - 24, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Lukáč, Szibilla a Šramko, 750 divákov
Domáci potvrdilii úlohu favorita a už v prvom polčase, v ktorom si vypracovali 25-bodový náskok (45:20), prakticky rozhodli o zisku dvoch bodov. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale Nitrania vývoj duelu kontrolovali a vďaka víťazstvu 87:64 si upevnili vedenie na čele tabuľky.
Skupina o 7. - 12. miesto - 29. kolo:
Skupina o 7. - 12. miesto:
Inter Bratislava - Slávia TU Košice 97:61 (22:22, 24:20, 26:10, 25:9)
Najviac bodov: Polakovič 37, Cramer 33, Stojanovič 12 - Lutter 19, Krajewski a Stakenas po 8
TH: 21/14 - 9/6, fauly:18 - 18, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Pipíška, Kurpaš, Macura, 500 divákov
Bol to duel rozdielnych polčasov. V prvom síce získal Inter v 17. min desaťbodový náskok (41:31), ale Košičania z neho skresali a na konci tejto časti zápasu prehrávali len o 4 body (42:46). Po zmene strán sa stretnutie nečakane vyvíjalo jednoznačne v prospech Interu, v radoch ktorého strelecky koncertovali Polakovič a Cramer. Inter získal až 39-bodový náskok v 36. min (93:54).
MBK Handlová - BK Dolný Kubín 82:73 (33:19, 14:15, 18:22, 17:17)
Najviac bodov: Bičvič 22, Vojtek 18, Štefánik 13 - Savovič 21, Futo 14, Žilík 12
TH: 15/10 - 25/17, fauly: 24 - 18, trojky: 10 - 8, rozhodovali: Šarišský, Margala a Matejčík, 500 divákov
Domáci rozhodli o svojom víťazstve najmä vynikajúcou prvou štvrtinou (33:19). Dolný Kubín potom zlepšil obranu, hra sa vyrovnala, basketbalisti MBK znervózneli a ťažko sa presadzovali. Bojovní hostia nakoniec nedokázali otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech. Handlovčania v závere umne udržali získaný náskok.