Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Prehra Lakers aj Celtics, na čele súťaže Cavaliers
Prehra Lakers aj Celtics, na čele súťaže Cavaliers
19. Marec 2009 NBA Autor: SITA

BRATISLAVA 18. marca (SITA) - V utorňajších nočných stretnutiach zámorskej basketbalovej NBA prehrali Boston aj Los Angeles Lakers a na čele súťaže už sú osamotení Cleveland Cavaliers. Víťazstvo Philadelphie na palubovke Lakers 94:93 zariadil trojbodovým pokusom s klaksónom Andre Iguodala. Pre 76ers bol triumf nad Bryantom a spol. satisfakciou, keďže v tejto sezóne prehrali už šesťkrát pokusom v posledných piatich sekundách zápasu. Iguodala bol zároveň s 25 bodmi najlepším strelcom duelu. Philadelphia v záverečnej štvrtine prehrávala už o 14 bodov, ale zlepšeným výkonom v posledných minútach dokázala strhnúť víťazstvo na svoju stranu. "Je to pre nás krásny úspech, ani si neviem predstaviť krajší. Triumf nad jedným z najlepších tímov súťaže pokusom v poslednej sekunde je dôkazom našej pevnej vôle,“ povedal po zápase dočasný tréner Philadelphie Tony DiLeo. Lakers spoločnú líderskú pozíciu NBA prenechali Clevelandu, ktorý sa po utorku o prvú priečku nemusí deliť s nikým iným. Podpriemerným výkonom sa v domácom drese prezentovala hviezda Kobe Bryant, tá zaznamenala len 11 bodov. "Dôležité bolo, že sa nám podarilo eliminovať Kobeho. Mal síce v dueli na svojom konte pomerne skoro štyri fauly, preto bol na palubovke trochu kratšie ako zvyčajne, ale to nijako neznižuje našu kvalitnú defenzívnu prácu," uzavrel DiLeo.
Chicago zdolalo Boston 127:121 najmä zásluhou Johna Salmonsa, ktorý nastrieľal 38 bodov a vytvoril si kariérne maximum. "Dnes to bola pre mňa neskutočná zábava. Naozaj som si to užil,“ usmieval sa po zápase Salmons. V drese Celtics sa tradične výborným výkonom prezentoval Paul Pierce, no ani jeho 37 bodov nezastavilo "býkov“ na ceste za ďalším prekvapujúcim triumfom. Chicago sa zásluhou víťazstva posunulo na 8. pozíciu vo Východnej konferencii znamenajúcu postup do play off. "Pred zápasom sme si povedali, že budeme čo najviac útočiť. Som šťastný, že sme uspeli a splnili stanovenú taktiku,“ nechal sa počuť rozohrávač domácich Derrick Rose. K absentujúcemu Kevinovi Garnettovi sa v stredajšom domácom stretnutí proti Miami možno pripojí aj Ray Allen, ktorý si v zápase proti Chicagu zranil lakeť. "Všetko záleží od toho, ako sa budem cítiť pred duelom. Ak to bude v mojich silách, samozrejme, nastúpim,“ komentoval svoj zdravotný stav R. Allen. Narazené koleno možno vyradí z hry aj ďalšieho člena základnej zostavy Celtics Leona Powa.
V utorňajšom šlágri Cleveland zdolal Orlando 97:93 najmä vďaka fantastickému výkonu LeBrona Jamesa, ktorý ku 43 bodom pridal aj 12 doskokov. Pre Magic to bola len druhá prehra pred domácim publikom v tejto sezóne. "Proste som si veril,“ povedal adept na zisk ceny pre najužitočnejšieho hráča súťaže James, ktorý premenil trojbodový pokus z veľkej diaľky aj napriek tomu, že mal voľného spoluhráča a jeho tím prehrával len o jediný bod. "Nie mnoho hráčov by to riskovalo podobným spôsobom. To je rozdiel medzi mnou a ostatnými. Urobil som to a vyplatilo sa,“ dodal James, ktorý nastúpil v zeleno-bielych teniskách na oslavu Dňa svätého Patrika.
Výsledky - utorok:
Cleveland - Orlando 97:93
Najviac bodov: L. James 43 (12 doskokov), M. Williams 21, Varejao 12 - Alston 23, C.Lee 19, Turkoglu 16, štvrtiny: 28:23, 25:27, 19:25, 25:18, 20 562 divákov
Atlanta - Sacramento 119:97
Najviac bodov: Horford 23 (12 doskokov), J. Smith 21 (10 doskokov), J. Johnson 20 - K. Martin 31, Hawes 14, J. Thompson 13, štvrtiny: 26:31, 42:28, 24:27, 27:11, 14 226 divákov
San Antonio - Minnesota 93:86
Najviac bodov: T. Parker 24, Mason 15, Oberto 12 - Love 17 (19 doskokov), Telfair 17, M. Miler 15, štvrtiny: 22:21, 17:14, 29:25, 25:26, 18 797 divákov
Dallas - Detroit 103:101
Najviac bodov: Nowitzki 30, Jason Terry 18, Dampier 16 (13 doskokov) - Prince 28, W. Bynum 19, Stuckey 17, štvrtiny: 29:21, 25:24, 26:21, 23:35, 20 427 divákov
Chicago - Boston 127:121
Najviac bodov: Salmons 38, B. Miller 21 (14 doskokov), T. Thomas 18 - P. Pierce 37, Rondo 26 (10 asistencií), R. Allen 17, štvrtiny: 34:26, 20:29, 35:35, 38:31, 22 107 divákov
Utah - Washington 103:88
Najviac bodov: Korver 15, Boozer 13 (15 doskokov), Okur a Brewer po 13 - N. Young a J. Dixon po 14, Jamison 13 (10 doskokov), štvrtiny: 25:15, 21:21, 30:25, 27:27, 19 911 divákov
Golden State - Los Angeles Clippers 127:120
Najviac bodov: M. Ellis 29, Maggette 21, A. Morrow 20 - B. Davis 29, A. Thornton 25, Z. Randolph 20 (11 doskokov), štvrtiny: 25:27, 34:24, 33:30, 35:39
Los Angeles Lakers - Philadelphia 93:94
Najviac bodov: Gasol 25, Ariza 16, Odom 14 (11 doskokov) - Iguodala 25, L. Williams 18, T.Young 14, štvrtiny: 24:20, 26:30, 23:12, 20:32, 18 997 divákov