Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - 30. kolo - streda - súhrn
Extraliga mužov - 30. kolo - streda - súhrn
19. Marec 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

BRATISLAVA 18. marca (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 30. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov (nadstavbová časť):
Skupina o 1. - 6. miesto:
04 AC LB Spišská Nová Ves - HBK Prievidza 68:60 (16:13, 17:20, 23:8, 12:19)
Najviac bodov: Pešta 19, Avalič 14, Lozančič 13 - Bosák 21, Ridzoň 9, Boor 8
TH: 27/16 - 17/12, fauly: 13 - 28, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Turčina, 900 divákov
Spišiaci začali ofenzívne a v prvých troch minútach nedovolili hosťom skórovať. Potom sa však k excelentnému výkonu rozstrieľal hosťujúci Bosák a keďže za domácich mu dokázal sekundovať len Lozančič, do kabín sa šlo za nerozhodného stavu 33:33. Tretia štvrtina priniesla urputný boj o každý kôš. V jej druhej polovici si domáci obrovským nasadením vypracovali až 15-bodový náskok. "Baníci" však nezložili zbrane a päť minút pred koncom sa dotiahli na rozdiel troch bodov (53:56). Záver však nezvládli a domáci napokon triumfovali 68:60.
AB Cosmetics Pezinok - BK AX SPU Nitra 105:71 (42:19, 18:23, 20:11, 25:18)
Najviac bodov: Mičuda 20, L. Williams 18, Snopko 18 (6 trojok) - Hill 29, Lawrence 27, Tomek 8
TH: 17/12 - 20/14, fauly: 17 - 20, trojky: 11 - 5, rozhodovali: Janáč, Ženiš a Margala, 550 divákov
Domáci spustili na Nitru v prvej štvrtine ofenzívnu smršť. Osem trojok im zabezpečilo pohodlné vedenie, ktoré do konca zápasu s prehľadom kontrolovali a v celom stretnutí zaslúžene dominovali.
Astrum Levice - ŠKP Banská Bystrica 76:66 (26:17, 15:14, 16:16, 19:19)
Najviac bodov: Klein 18, Lutovský 17, Miloševič 11 - Merritt 15, Znanec 13, Škara 8
TH: 30/19 - 26/16, fauly: 27 - 28, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Zubák, Pipíška a Bohucký, 1500 divákov
Domáci začali stretnutie dobre. V úvodných minútach získali desaťbodový náskok, ktorý si udržiavali. Od druhej štvrtiny bol duel vyrovnaný. Hostia sa doťahovali, ale bližšie ako na rozdiel siedmich bodov sa nedostali. Levice s prehľadom dotiahli zápas do úspešného konca.
Skupina o 7. - 12. miesto:
BK Dolný Kubín - Chemosvit Poprad 75:78 (28:25, 19:16, 17:19, 11:18)
Najviac bodov: Štefanac 27, Jugo 14, Dubovský 10 - Sedmák 21, Bílik a Laco po 17
TH: 21/16 - 28/21, fauly: 21 - 22, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Sudek, Fuska a Perečinský, 540 divákov
Domáci do zápasu vstúpili vlažne, no v prvom polčase dominovali a vytvorili si sľubný náskok. Po veľkej prestávke sa hrala vyrovnala. O výsledku sa napokon rozhodlo až v záverečných sekundách, dvoma trojkami sa o triumf Popradu postaral Ingles.
MBK Rieker Komárno - Inter Bratislava 75:72 (19:22, 11:16, 23:13, 22:21)
Najviac bodov: Gibson 15, Sulovič 14, Majoroš 13 - Cramer a Polakovič po 19, Míčka 15
TH: 24/18 - 13/11, fauly: 20 - 22, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Hlinka, Hančík a Doušek, 500 divákov
V prvej polovici stretnutia sa domáci trápili najmä v útoku, nedokázali zakončiť ani zo stopercentných pozícií. To využil Inter a viedol už o 10 bodov. V druhom polčase nastal zvrat, domáci strelci sa predsa len zobudili a najmä presnými trojkami otočili vývoj zápasu. V úplnom závere ich "podržali" aj trestné hody a nad Bratislavčanmi zvíťazili
Slávia TU Košice - MBK Handlová 83:76 (19:18, 20:17, 22:24, 22:17)
Najviac bodov: Lutter 23, Demečko 17, Baťka 16 - Vojtek 20, Bičvič 15, Štefánik 13
TH: 23/14 - 18/16, fauly: 17 - 26, trojky: 7 - 8, rozhodovali: Karniš, Kukelčík, Hrabuvčin, 150 divákov
V stretnutí, ktoré nemalo vysoký náboj, sa viac bojovalo ako hralo, hoci treba podotknúť, že hostia sa veľmi snažili. Domáci však počas celého duelu udávali tempo, v 39. min vyhrávali už o 11 bodov (82:71) a zápas napokon dotiahli do víťazného konca.