Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Phoenix vyhral nad Denverom
Phoenix vyhral nad Denverom
24. Marec 2009 NBA Autor: SITA

Basketbalistom Phoenix Suns sa podarilo v pondelok v dôležitom zápase NBA vyhrať nad Denver Nuggets 118:115 a na postupové ôsme miesto tabuľky Západnej konferencie chýbajú "slnkám" momentálne tri stretnutia. V záverečných minútach vyrovnaného duelu sa blysol inak trápiaci sa Grant Hill, ktorý trafil 59 sekúnd pred koncom kôš z výskoku a šesť sekúnd pred klaksónom premenil aj svoj trestný hod. Celkovo v zápase nastrieľal 23 bodov a doskočil 10 lôpt, no zároveň šesť lôpt stratil. "To bol asi jediný pokus z výskoku, ktorý som premenil. Nemal som z mojej hry dobrý pocit. Veľa lôpt som stratil, minul som mnoho zakončení z dvojtaktu. Snažil som sa ale naďalej hrať aktívne," zhodnotil svoj výkon 36-ročný krídelník. V závere mal víťazstvo pre Denver v rukách Carmelo Anthony, ktorý však svoj trojbodový pokus z ľavého krídla nepremenil. "Škoda tohto zápasu, mysleli sme si, že ho môžeme vyhrať. Ale nebudeme na seba určite vytvárať tlak," povedal Anthony. Denver je vo vyrovnanej hornej polovici tabuľky Západnej konferencii na štvrtom mieste. Suns momentálne ťahajú najdlhšiu víťaznú sériu v sezóne, keď trpkosť prehry neokúsili už päť zápasov.

V Portlande muselo o víťazstve jedného z tímov rozhodnúť až predĺženie, v ktorom boli o šesť bodov úspešnejší hostia z Philadelphie. "Sixers" tak ukončili víťazstvom svoj povšimnutiahodný výlet po ihriskách súperov, počas ktorého zvíťazili v troch z piatich duelov vrátane tých proti Lakers a na horúcej palubovke Portlandu. Hráči 76ers pritom museli zmazať polčasový 16-bodový náskok súpera. "Myslím si, že to svedčí o raste nášho tímu. Vyhrať v Los Angeles proti Lakers a potom prísť sem a zhrabnúť tu víťazstvo po predĺžení, to je výsledok našej zlepšenej hry najmä na konci duelov," vyjadril pochvalu svojmu mužstvu kouč Tony DiLeo.

Najúspešnejší tím v zostrujúcom sa boji o postupové miesto vo Východnej konferencii Chicago Bulls vyhral vo Washingtone dvojbodovým rozdielom a zvýšil svoj náskok pred deviatym Charlotte na 1,5 zápasu. Chicago najskôr zmazalo mierny náskok domáceho mužstva z prvej štvrtiny, na začiatku druhého polčasu sa dostalo do vedenia a hoci v závere zakopli Bulls tesne pred cieľovou páskou, predsa len dokázali získať štvrté víťazstvo z posledných piatich duelov. "Samozrejme, že tu je istá nervozita pred záverom sezóny. Je to čisto o tom, či budeme zápasy vyhrávať alebo prehrávať. Dnes sme odviedli dostatočné kvantum práce. Možno sme mali v závere aj trochu šťastia, no povinnosť sme splnili," opísal svoje pocity tréner Bulls Vinny Del Negro.

V ďalších štyroch zápasoch sa žiadne prekvapenie nekonalo. Atlanta dokázala zdolať na svojom ihrisku Minnesotu 109:97 a Hawks tak pred svojimi divákmi nezaváhali v ôsmich dueloch v rade, čo je pred play off určite potešujúca vizitka. V dobrej fazóne hrá aj Orlando, ktoré zvíťazilo z posledných 15 duelov v jedenástich, pričom v pondelok odchádzali Magic s výhrou "vo vrecku" z ihriska New York Knicks. Obhajca titulu trochu vystrašil svojich fanúšikov výkonom v druhej štvrtine proti Clippers, no mužstvo vedené Rayom Allenom ich upokojilo hneď v nasledujúcej 12-minútovke a napokon sa Celtics tešili z výhry 90:77. Jednoznačné víťazstvo sa zrodilo v Miami, kde domáci Heat v druhej polovici zápasu už iba kontrolovali náskok z prvých 24 minút a napokon vyhrali nad Memphisom 94:82.

Výsledky - pondelok:

Atlanta - Minnesota 109:97

Najviac bodov: Murray 30, J. Johnson a Bibby po 20 - Foye 19, Love 17, Carney 13, štvrtiny: 23:18, 35:18, 23:28, 28:33, 13 425 divákov

Washington - Chicago 99:101

Najviac bodov: Jamison 34 (12 doskokov), Crittenton 18, Blatche 15 (13 doskokov) - B. Gordon 21, Salmons 19, D. Rose a Hinrich po 12, štvrtiny: 27:19, 20:22, 20:33, 32:27, 15 421 divákov

New York - Orlando 102:106

Najviac bodov: N. Robinson 19, Q. Richardson a W. Chandler po 17 - D. Howard 29 (14 doskokov), C. Lee 22, Türkoglu 16, štvrtiny: 24:24, 30:26, 25:20, 23:36, 19 763 divákov

Boston - Los Angeles Clippers 90:77

Najviac bodov: R. Allen 20, Rondo 14, Perkins (13 doskokov) a Garnett po 12 - Z. Randolph 17 (14 doskokov), B. Davis 13, Thornton 11, štvrtiny: 31:18, 13:24, 26:18, 20:17, 18 624 divákov

Miami - Memphis 94:82

Najviac bodov: Wade 27, Beasley 17, Haslem 11 - Mayo 21, Conley 11, Warrick a Miličič po 9, štvrtiny: 30:16, 26:24, 24:22, 14:20, 18 654 divákov

Portland - Philadelphia 108:114 po predĺžení

Najviac bodov: Aldridge 24 (12 doskokov), Blake 22, Fernandez 19 - A. Miller 27 (10 doskokov), Iguodala a T. Young po 25, štvrtiny: 26:31, 18:27, 28:17, 26:23 - 10:16, 20 620 divákov

Phoenix - Denver 118:115

Najviac bodov: Grant Hill 23 (10 doskokov), Jason Richardson 22, S. O`Neal 19 - C. Anthony 29, Billups 20, Kenyon Martin 18, štvrtiny: 29:22, 34:38, 25:32, 30:23, 18 422 divákov