Domov > Regionálne súťaže

01.12.2008 | SITA | Basket portál - Slováci v zahraničí

Palušná vo Valencii až do roku 2011

VALENCIA 1. decembra (SITA) - Devätnásťročná slovenská basketbalová nádej Regina Palušná síce vynechá pre zranenie kolena celú sezónu 2008/2009, vedeniu španielskeho klubu Ros Casares Valencia to však nebránilo v tom, aby s rodenou Trnavčankou predĺžilo zmluvu až do konca sezóny 2010/11.
Palušná sa s Valenciou dohodla po pôsobení v MBK Ružomberok už počas leta, v júni sa však podrobila artroskopii problémového kolena a v septembri aj plastike, po ktorej prišla vzhľadom na šesť až osemmesačnú liečbu o celú sezónu. Napriek tomu sa zrodila dohoda s Ros Casares o vynovenej zmluve. "Palušná má z mladých európskych basketbalistiek pred sebou najväčšiu budúcnosť. Sme veľmi spokojní s faktom, že predĺžila zmluvu až do roku 2011,“ cituje internetová stránka fibaeurope.com slová generálneho manažéra španielskeho klubu Carmeho Lluverasa.
Palušná začína doma v Košiciach pomaly s posilňovacími cvičeniami, využíva cyklotrenažér a čoskoro pridá aj plávanie. Ak bude koleno v poriadku, niekedy na jar môže začať so špeciálnou basketbalovou prípravou.

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 


spankbang