Domov > Regionálne súťaže

22.02.2009 | SITA | Basket portál - Slovenské súťaže

Extraliga mužov - 26. kolo - sobota - súhrn

BRATISLAVA 21. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola basketbalovej extraligy mužov (nadstavbová časť):
Skupina o 1. - 6. miesto
AB Cosmetics Pezinok - ŠKP Banská Bystrica 69:64 (19:17, 17:13, 16:22, 17:12)
Najviac bodov: Whisby 23, Niparavičius 9, L. Williams 7 - Škara 20, Dorazil 14, Pipíška 10
TH: 22/17 - 22/13, fauly: 17 - 18, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Zubák, Margala a Kovalčík, 400 divákov
V bojovnom stretnutí, ktoré neprinieslo pre divákov veľmi pekný basketbal, sa v závere presadili šnúrou 15:2 favorizovaní domáci Pezinčania, keď upravili skóre z 54:58 na 69:60 a rozhodli o svojom vydretom víťazstve.
04 AC LB Spišská Nová Ves - Astrum Levice 99:68 (17:15, 27:14, 25:14, 30:25)
Najviac bodov: Pešta 21, Madaj 19, Avalič 12 - Miloševič 20, Živický 16, Lutovský 10
TH: 34/21 - 22/16, fauly: 24 - 33, trojky: 10 - 11, rozhodovali: Sudek, Pipíška a Tomašovič, 900 divákov
Po rýchlych akciách s Nuberovým autorským podpisom Spišiaci v úvode rýchlo viedli 11:2. Do konca prvej štvrtiny však hostia vedení istou Miloševičovou rukou náskok stiahli. Na začiatku druhej časti sa domáci bodovo odtrhli, náskok vďaka presnej kombinačnej hre neustále zvyšovali a po dlhom čase pokojne a vysoko zvíťazili.
HBK Prievidza - Casta SPU Nitra 66:77 (22:18, 9:20, 17:16, 18:23)
Najviac bodov: Bosák 17, Szalay 16, Livajič 10 - Lawrence 19, Vido 17, Fapšo 16
TH: 10/8 - 13/12, fauly: 19 - 15, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Ženiš, Šarišský a Šramko, 2200 divákov
Hostia mali síce nevydarený začiatok, keď za nich Fapšo zaznamenal prvé body až v 5. min, no úplne sa im vydarila druhá štvrtina, ktorú vyhrali o 11 bodov. Prievidžania neskôr vyrovnali na 41:41, ale potom už súper bodovo viditeľne unikal, keď domáci tím HBK hral akoby bez obrany. V 35. min mali Nitrania už 16-bodový náskok (68:52) a zápas s prehľadom dotiahli do víťazného konca.
Skupina o 7. - 12. miesto
MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 101:64 (27:19, 18:13, 30:14, 26:18)
Najviac bodov: Majoroš 27, Barišič 17, Gibson 15 - Vojtek 13, Rice 11, Bičvič 9
TH: 37/28 - 19/16, fauly: 12 - 28, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Hlinka, Kuzmiak a Špirka, 480 divákov
Handlovčania dokázali držať krok s domácimi hráčmi iba v prvom polčase. Po obrátke Komárno jednoznačne dominovalo a rozhodujúci náskok si vytvorilo v tretej desaťminútovke. Záverečná štvrtina priniesla viac-menej exhibičnú hru domáceho tímu.
BK Dolný Kubín - Slávia TU Košice 100:60 (21:13, 21:15, 23:14, 35:18)
Najviac bodov: Žilík 21, Štefanac 18, Futo a Savovič po 14 - Probala 20, Krajewski 12, Harris 9
TH: 33/20 - 22/17, fauly: 19 - 27, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Kukelčík, 650 divákov
Domáci pred plným domom od úvodných minút nenechali nič na náhodu a podali kolektívny, koncentrovaný výkon, kde hosťom nedávali ani v jednej minúte šancu na obrat a "zápas pravdy" dotiahli do víťazného konca. Kubínčania v záverečnej štvrtine prikrášlili výsledok zápasu na 40-bodový
Chemosvit Poprad - Inter Bratislava 107:97 (37:27, 24:28, 28:24, 18:18)
Najviac bodov: Ingles 31/8, Sedmák 28, Bílik a Grier po 17 - Cramer 25, Polakovič 20, Míčka 17
TH: 17/15 - 27/20, fauly: 22 - 21, trojky: 17 - 7, rozhodovali: Lukáč, Bohucký a Luxová, 950 divákov
Podtatranci nastúpili bez operovaného Klariča proti kompletnému súperovi. Obe mužstvá si boli vedomé dôležitosti zápasu, bojovalo sa o play off. Chemosvit v tejto sezóne ešte Inter nezdolal, preto mal pre domácich súboj zvláštnu príchuť. Hra sa Popradu v prvom polčase darila, keď jeho hráči premenili až 13 trojok a udržiavali si od hostí odstup. Inter v druhej polovici doťahoval a v 24. min viedol 64:63. To bolo však z jeho strany všetko, lebo na palubovke držali taktovku domáci, ktorí napokon triumfovali 107:97.

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.