Domov > Regionálne súťaže

24.02.2009 | SITA | Basket portál - NBA

NBA: V pondelok žiarili Nate Robinson a Devin Harris

NEW YORK 24. februára (SITA) - Rozohrávač New Yorku Nate Robinson pokračuje vo výborných výkonoch, v pondelňajšom stretnutí proti Indiane nastrieľal 41 bodov a výraznou mierou prispel k triumfu 123:119. Dvojnásobný najlepší smečiar profiligy nastrieľal až 32 bodov v druhej polovici stretnutia a zároveň vyrovnal najvyšší bodový nástrel náhradníka v klubovej histórii Knicks. Robinson trafil aj dôležitý kôš 26 sekúnd pred koncom a svoje dielo dokonal dôležitým defenzívnym zákrokom. "Od Zápasu hviezd je vo vynikajúcej forme a proti Indiane predviedol ďalší zo skvelých výkonov,“ pochválil svojho súpera rozohrávač Indiany Jarrett Jack. Robinson už v štyroch z ostatných šiestich súbojov zaznamenal aspoň 30 bodov, hoci iba v jednom nastúpil v základnej päťke.
Strelecký koncert s krásnou bodkou predviedol aj Devin Harris z New Jersey. Dvadsaťročný tvorca hry nastrieľal proti Philadelphii (98:96) 39 bodov vrátane víťazného koša z polovice ihriska spolu so záverečným klaksónom. Harris vyvážal loptu z vlastnej polovice, pričom ho veľmi tesne bránil Andre Iguodala. Tomu sa dokonca podarilo prvý pokus domáceho rozohrávača o streľbu zblokovať, no okamžitá opakovaná strela z poliacej čiary bola úspešná. "Hráči v NBA sú takí talentovaní, že dokážu trafiť aj takéto neuveriteľné strely. Neviem, či si to Devin trénuje v telocvični, ale dnes boli basketbaloví bohovia s ním,“ skonštatoval tréner Nets Lawrence Frank.
Do zostavy New Orleans sa v pondelok po 16-zápasovej pauze vrátil Tyson Chandler, ktorého minulý týždeň takmer vymenili do Oklahoma City. Oba kluby sa už na trejde dohodli, no Chandler neprešiel zdravotnými testami. Hornets zvíťazili v Sacramente 112:105 a prvý center hostí prispel k triumfu 15 bodmi (10 v záverečnej štvrtine) a 10 doskokmi. "Také niečo (nevydarená výmena) sa nestáva často. No náš center je späť a to je podstatné. Pozná systém našej hry a na druhej strane my vieme, čo môžeme od neho očakávať. Sme radi, že sa vrátil na ihrisko,“ povedal po stretnutí líder Hornets Chris Paul.
Denver utrpel v súboji proti Bostonu jednu z najhorších domácich prehier v histórii, keď úradujúcemu šampiónovi podľahol vysoko 76:114. Celtics pritom už v druhom zápase v rade chýbal Kevin Garnett, ktorého trápi pravé koleno. "Chceli sme hrať dobre najmä v obrane, čo sa nám podarilo. Keď nás porazili u nás doma, hrali s oveľa väčším nasadením ako my. Chceli sme im to oplatiť a hrať naplno. Boli sme pripravení na to, že to bude tvrdý a vyrovnaný boj,“ poznamenal kormidelník Bostonu Doc Rivers.
Utah si doma poradil s Atlantou 108:89, no fanúšikov Jazz určite najviac potešil návrat Carlosa Boozera do zostavy. Americký reprezentant sa vrátil do basketbalového kolotoča po 44 vynechaných stretnutiach a hoci v prvom súboji neočaril (21 min, 2 body, 5 doskokov a 2 asistencie), spoluhráči mu výrazne pomohli. V poslednom pondelňajšom súboji triumfovali LA Clippers nad Golden State 118:105 a v tabuľke Západnej konferencie poskočili na 13. priečku pred Oklahoma City.
Výsledky - pondelok:
New Jersey - Philadelphia 98:96
Najviac bodov: Harris 39, Dooling 16, V. Carter 10 - Iguodala 21, A. Miller 17 (10 asistencií), W. Green a T. Young po 14, štvrtiny: 19:31, 32:20, 23:24, 24:21, 13 236 divákov
Los Angeles Clippers - Golden State 118:105
Najviac bodov: Z. Randolph 27 (11 doskokov), E. Gordon 27, B. Davis 25 (10 asistencií) - S. Jackson 28, Watson 16, Crawford 15, štvrtiny: 27:27, 33:28, 29:24, 29:26, 15 383 divákov
Utah - Atlanta 108:89
Najviac bodov: R. Brewer 19, Millsap 16 (12 doskokov), Korver 16 - J. Johnson 15, Horford 14, Murray 13, štvrtiny: 31:24, 35:28, 27:17, 15:20, 19 911 divákov
New York - Indiana 123:119
Najviac bodov: N. Robinson 41, A. Harrington 27, D. Lee 20 (13 doskokov) - Jack 33, M. Daniels 28, Murphy 19 (21 doskokov), štvrtiny: 23:20, 28:31, 42:36, 30:32, 17 283 divákov
Denver - Boston 76:114
Najviac bodov: J.R. Smith 19, C. Anthony 18, Kleiza 10 - R. Allen 26, Pierce 22, Powe 16, štvrtiny: 20:29, 17:31, 21:26, 18:28, 19 784 divákov
Sacramento - New Orleans 105:112
Najviac bodov: Kevin Martin 32, Nocioni 19, Garcia 17 - Paul 27 (13 asistencií), David West 24, Stojakovič 18, štvrtiny: 24:29, 23:32, 27:23, 31:28, 11 633 divákov

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.