Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - súhrn stredajších zápasov
Extraliga mužov - súhrn stredajších zápasov
02 April 2009 Slovenské súťaže Written by SITA

Štvrťfinále play off - druhé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

Chemosvit Poprad - AB Cosmetics Pezinok 77:80 (19:21, 23:20, 16:15, 19:24) - stav série 1:1

Najviac bodov: Grier a Sedmák po 21, Bílik 17 - Williams 21, Whisby 16, Snopko 14

TH: 11/8 - 32/20, fauly: 25 - 15, trojky: 13 - 8, rozhodovali: Brziak - Kúkelčík, Tomašovič, 1000 divákov

Súperi nenechali nič na náhodu a po celý prvý polčas sa držali svorne vedľa seba. V prvej štvrtine síce Snopko troma a Williams dvoma trojkami pohrozili domácim, tí sa v ďalšej časti revanšovali trojkami Griera, Inglesa a Sedmáka. Potom odskočili v 16. min hosťom o päť bodov, ale pred prvopolčasovou sirénou bol stav stretnutia na ukazovateli znova tesný. Aj na začiatku II. polčasu ušli domáci Pezinčanom na 48:41, ale hostia nezložili zbrane. Keď v polovici štvrtiny hostia vyrovnali a ťažili z rastúcich chýb domácich, razom bolo v 28. min 50:56. Bílik trojkou znížil na 53:56, ale tretina štvrtina patrila domácim. V záverečnej časti 5 minút pred sirénou viedli hostia už 74:66. V pokoji udržali skóre a vyhrali aj vzhľadom na nepomer faulov a trestných hodov.

MBK Rieker Komárno - BK AX SPU Nitra 93:95 po dvojnásobnom predĺžení (15:23, 16:13, 13:14, 27:21 - 9:9, 13:15) - stav série 1:1

Najviac bodov: Závodný 16, Jurík 15, Majoroš 14 - Hill 25, Lawrence 19, Fapšo 13

TH: 34/26 - 44/28, fauly: 28 - 32, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Sudek, Kuzmiak, Szibilla, 550 divákov

Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, vyznačovalo sa obrovským nasadením a bojovnosťou. Hostia z Nitry mali mierny náskok, ktorý sa Komárňanom podarilo zlikvidovať až v poslednej minúte riadneho hracieho času. V predĺžení mali viac šťastia hostia a vyrovnali stav série.

Skupina o 9. až 12. miesto (34. kolo):

Inter Bratislava - MBK Handlová 108:111 (18:29, 21:28, 28:17, 29:22 - 12:15) po predĺžení

Najviac bodov: Polakovič 32, Cramer 22, Stojanovič 16 - Štefánik 30 (9 trojok), Klátik 25, Bičvič 24,

TH: 36/25 - 17/13, fauly: 19 - 30, trojky: 5 - 14, rozhodovali: Zubák, Doušek a Macura, 200 divákov

Handlovčania kráčali dlho k víťazstvu a v 21. min viedli až o 20 bodov 59:39. Domáci tím sa však nevzdal a najprv vyrovnal v 36. minúte na 81:81, a potom necelú štvrťminútu pred koncom zásluhou Cramera na 96:96. Muselo sa predlžovať. V predĺžení sa najprv súperi striedali vo vedení, ale vo finiši hostia opäť rozhodli presnejšou strelou.

BK Dolný Kubín - Slávia TU Košice 86:79 po predĺžení (16:10, 14:17, 14:31, 25:11 - 17:10)

Najviac bodov: Savovič 21, Žilík 19, Futo 17 - Baťka 31, Harris 11, Demečko 10

TH: 37/27 - 24/15, fauly: 21 - 33, trojky: 7 - 6, rozhodovali: J. Janáč, Hančík a Šramko, 580 divákov

Domácim hráčom vstup do zápasu vyšiel, na palubovke jednoznačne dominovali. Hostia nevedeli nájsť účinný recept na efektívnu obranu Kubínčanov. V druhom polčase Košice postupne ukrajovali náskok domácich a v 25. min otočili stav vo svoj prospech. Tretiu štvrtinu vyhrali o 14 bodov. V štvrtej štvrtine domáci začali famóznu stíhaciu jazdu, keď vyrovnávací kôš Futa padol zároveň s klaksónom. V predĺžení kubínski hráči dotiahli zápas napokon až do víťazného konca.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.