Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Semifinále extraligy žien - Ružomberok - Nitra
Semifinále extraligy žien - Ružomberok - Nitra
11 April 2009 Slovenské súťaže Written by SITA
Basketbal - extraliga žien - semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá) - tretí zápas:

MBK Ružomberok - Inpek UKF Nitra 77:68 (15:19, 22:19, 22:21, 18:9) - konečný stav série 3:0

Najviac bodov: Chapdelaineová 16, Lukačovičová 15, Podešvová 14 - Kubátová 18, Oravcová 17, T. Williamsová a Sujanová po 13

TH: 27/15 - 27/17, fauly: 25 - 24, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak, Pipíška, 400 divákov

Od začiatku to bol veľký boj s mnohými zaujímavými momentmi. Domáce favoritky si dlho nevedeli poradiť s dôraznou a kreatívnou hrou Nitraniek, ktoré boli od úvodnej minúty až na dva okamihy, kedy bolo skóre vyrovnané, neustále v miernom náskoku. Prvýkrát išli Ružomberčanky do vedenia až v 25. min (50:49) po trojbodovom zásahu Chapdelaineovej. V 28. min viedol vicemajster 57:53, ale po troch štvrtinách svietil na ukazovateli stav stretnutia 59:59 a začínalo sa od znova. Záverečné dejstvo lepšie zvládli Liptáčky, ktoré napokon zvíťazili 77:68 a po víťazstve 3:0 na zápasy postúpili do finále.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.