Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov: Pezinok aj Nitra postúpili do semifinále
Extraliga mužov: Pezinok aj Nitra postúpili do semifinále
11. Apríl 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

V semifinále slovenskej extraligy mužov sa napokon predsa len predstavia štyri najvyššie postavené tímy v tabuľke po základnej časti. K mužstvám HBK Prievidza (3.) a 04 AC LB Spišská Nová Ves (4.) sa v sobotu vo štvrťfinálových sériách pridali AB Cosmetics Pezinok (1.) a BK AX SPU Nitra (2.), hoci úlohu favorita zhodne potvrdili až v rozhodujúcich piatym zápasoch - o 14 a 29 bodov.

Na vlastných palubovkách naplno a suverénne využili výhodu domáceho prostredia proti Chemosvitu Poprad (8.), resp. MBK Rieker Komárno (7.). Pred svojimi fanúšikmi by Pezinok a Nitra hrali aj prípadný rozhodujúci piaty zápas semifinálových sérií. Od 15. apríla sa v nich - opäť na tri víťazstvá - stretnú obhajca titulu Pezinok so Spišskou Novou Vsou a Nitra s Prievidzou.

AB Cosmetics Pezinok - Chemosvit Poprad 82:68 (32:20, 14:10, 19:11, 17:27) - konečný výsledok série: 3:2, do semifinále postúpil Pezinok
Najviac bodov: Whisby 24, Williams, Mičuda a Lukjanec po 12 - Sedmák 24, Grier 17, Laco 14
TH: 25/18 - 16/12, fauly: 20 - 18, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Brziak, Ženiš, Szibilla, 600 divákov

Domáci Pezinčania nenechali nič na náhodu a od úvodu diktovali tempo rozhodujúceho stretnutia. Kľúčom k ich úspechu bolo ubránenie Inglesa, ktorý dal do 34. min len 2 body (celkovo napokon 9). Pezinok si víťazstvo poistil výbornou hrou v tretej štvrtine, takže v závere sa už nemusel obávať o výsledok a mohol zvoľniť.

BK AX SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 84:55 (23:11, 18:13, 19:17, 24:14) - konečný stav série 3:2, do semifinále postúpila Nitra
Najviac bodov: Lawrence 19, Votroubek 16 (4 trojky), Pohánka 14 - Seman 13, Gibson 11, Jurík 9
TH: 31/21 - 23/13, fauly: 22 - 32, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Sudek, Janáč, Lukáč, 900 divákov

V rozhodujúcom zápase tejto štvrťfinálovej série domáca Nitra od začiatku diktovala tempo, strelcov hostí k ničomu nepustila a zodpovedne pristúpila k obrane už v prvej štvrtine. Komárno si vykresalo iskierku nádeje v tretej časti, keď dokázalo znížiť na rozdiel 11 bodov na 38:49 z jeho pohľadu. Hostitelia potom opätovne zabrali a zápas bez problémov doviedli do víťazného konca.

Skupina o 9. až 12. miesto:

Slávia TU Košice - MBK Handlová 80:69 (19:20, 22:11, 18:18, 21:20)
Najviac bodov: Probala 15, Lutter 15, Utľak 14 - Rice 26, Paraík 11, Bičvič 10
TH: 18/11 - 14/9, fauly: 15 - 20, trojky: 5 - 10, rozhodovali: Zubák, Karniš, Hrabuvčin, 400 divákov

V zaujímavom zápase domáci Košičania síce viedli v 25. min sľubne o 16 bodov 47:31, ale napokon padlo definitívne rozhodnutie v ich prospech v súboji s Handlovčanmi až v záverečnej štvrtine.

BK Dolný Kubín - Inter Bratislava 111:71 (25:22, 25:17, 26:19, 35:13)
Najviac bodov: Štefanac 18, Jugo 14, Dubovský 12 - Polakovič 25, Kachlík 15, Homola 9
TH: 18/10 - 16/9, fauly: 19 - 16, trojky: 9 - 3, rozhodovali: Hlinka, Kukelčík, Kuska, 580 divákov

Kubínčania od úvodných minút v domácom išli rezolútne za víťazstvom. Interisti dokázali odolávať náporu domácich iba v prvom polčase. Po "veľkej prestávke" si domáci v 25. min vybudovali 25-bodový náskok, ktorý do konca zápasu ešte zvýšili a prikrášlili aj trojciferným skóre (o prekonanie hranice sa postaral Ondrejka).

SITA © 2008, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.