Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - semifinále: Nitra - Prievidza
Extraliga mužov - semifinále: Nitra - Prievidza
17. Apríl 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA

Basketbal - extraliga mužov - semifinále play off (hrá sa na 3 víťazstvá) - prvý zápas:
BK AX SPU Nitra - HBK Prievidza 67:71 (19:20, 21:13, 18:18, 9:20) - stav série 0:1
Najviac bodov: Hill 20, Tomek a Červenka po 11 - Ridzoň 20, Szalay 18, Štorcel 13
TH: 20/13 - 7/4, fauly: 14 - 23, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Sudek, J. Janáč a Ženiš, 800 divákov
Infarktový a nervydrásajúci zápas videli diváci vo vypredanej nitrianskej hale. Úvodné dve štvrtiny boli ako na hojdačke, obaja rivali sa v regionálnom derby striedali vo vedení, no ani jeden z nich si dlhšiu dobu nedokázal vypracovať viacbodový náskok. Hostí držala proti mierne favorizovanej Nitre nad vodou najmä výborná obrana a strelecká potencia Szalaya s Ridzoňom. Až v závere druhej časti “padli” trojky Hillovi a Fapšovi a domáci išli na veľkú prestávku s náskokom siedmich bodov (40:33). Po zmene strán Prievidžania zabojovali a v 26. min sa znovu dostali do vedenia (49:48). Záver tretej časti však bol opäť v réžii zverencov trénera Ľubomíra Urbana, v posledných sekundách tejto desaťminútovky Vido upravil trojkou na 58:51. Nesmierne dramatický duel, ktorý však bol plný nepresnej streľby či technických nedostatkov, vyvrcholil v poslednej štvrtine. Dôležitú trojku za HBK zaznamenal niekoľko desiatok sekúnd pred koncom Biňovský, ktorý upravil na 69:67 v prospech hostí. Na druhej strane sa pomýlil Lawrence, cenný triumf Prievidze potom ešte spečatil dvoma premenenými trestnými hodmi Pavlenda. Druhý duel tejto semifinálovej série je na programe v nedeľu 19. apríla o 17.00 h v Prievidzi.