Domov > Novinky > Basket portál > Mládežnické súťaže > Historický víkend pre ŠBK Lúky Bratislava
Historický víkend pre ŠBK Lúky Bratislava
21. Apríl 2009 Mládežnícke súťaže Autor: Patrik Polcer

Uplynulý víkend bol najúspešnejším v histórii dievčenského basketbalového klubu ŠBK Lúky.

Kadetky a žiačky nenašli na finálových turnajoch majstrovstiev Slovenska premožiteľov a zaslúžene sa stali majsterkami Slovenska.

14-ročné zverenkyne úspešnej basketbalistky Beaty Rennertovej porazili na ceste za zlatými medailami postupne Aboviu Košice 74:27, Cassoviu Košice 54:49, Ružomberok 70:36, Starú Turú 82:38 a UMB Banská Bystrica 57:39. Turnaj Final Six v Starej Turej vyhrali pred Cassoviou Košice a UMB Banská Bystrica.

Kadetky odohrali svoj Final Four v Košiciach. Zverenkyne Martina Pospíšila postupne zvíťazili nad UMB Banská Bystrica 65:59, Cassoviou Kočice 61:49 a Maxima Broker Košice 50:49. Na druhom mieste skončilo družstvo UMB Banská Bystrica a tretie sa umietnili domáce basketbalistky Maxima Broker Košice.