Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Košičanky krôčik od titulu
Košičanky krôčik od titulu
23. Apríl 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA
V druhom finálovom zápase slovenskej extraligy zvíťazili basketbalistky Maximy Broker Košice na palubovke svojho tradičného finálového súpera MBK Ružomberok 59:64 a zvýšili svoje vedenie v sérii na 2:0. K definitívnemu triumfu a šiestemu titulu slovenského šampióna za sebou im už chýba len jediné víťazstvo, ktoré môžu dosiahnuť už v sobotu o 18.00 hod na palubovke svojej domácej Infiniti Arény.

Extraliga žien - finále - 2. zápas:

MBK Ružomberok - Maxima Broker Košice 46:59 (14:16, 16:16, 11:14, 5:13) - stav série 0:2

Zostava a body Ružomberka: Podešvová 13, Kupčíková 11, Grešnerová 7, Aľoškinová 5, Chapdelainová 3 (Lukačovičová 4, Šimkuľáková 3, Novocká, Chabadová)

Zostava a body Košíc: Spencerová 12, Kraayeveldová 9, Hricková 7, Kováčová a Čarnoká 2 (Lawlessová 22, Minčíková 3, Jalčová 2, Salkausková)

TH: 10/5 - 8/6, fauly: 12 - 12, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Janák, Šarišský a Karniš, 2500 divákov

Od začiatku sa hral vyrovnaný a kvalitný basketbal. Ružomberčanky viedli v 4. min 10:5, potom mali mierne navrch hostky. V 25. min šli Liptáčky po dvojbodovom zásahu Kupčíkovej po dlhšom čase opäť do vedenia (36:34), ale po troch štvrtinách svietilo na ukazovateli 46:41 pre ich súpera. V záverečnom dejstve bola prevaha jasne na strane Košičaniek, ktoré päť minút pred koncom viedli už o 11 bodov (54:43) a o osude duelu bolo prakticky rozhodnuté.

Hlasy:

Anton Panis (tréner MBK Ružomberok): "Som hrdý na to, ako dievčatá tento zápas odohrali. So srdcom a veľkým nasadením. Veľkého favorita sme poriadne potrápili a minimálne 30 minút to bola vyrovnaná partia. Potom Košičanky ukázali svoju úroveň a v ťažkých momentoch, keď sa zápas lámal, sa dokázali strelecky presadzovať, zatiaľ čo my nie."

Štefan Svitek (tréner Maxima Broker Košice): "Ružomberok rovnako ako v prvom zápase aj v tomto veľmi dobre bránil. Z našej strane to v útoku bolo trochu nervózne. O našom víťazstve rozhodla dobrá práca v obrane. Súpera sa nám darilo držať na jeho polovici, čím sme mu cestu k nášmu košu poriadne sťažovali."

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.