Domov > Novinky > Basket portál > Slovenské súťaže > Extraliga mužov - Pezinok vyhral v Nitre
Extraliga mužov - Pezinok vyhral v Nitre
06. Máj 2009 Slovenské súťaže Autor: SITA
Obhajcovia titulu, basketbalisti AB Cosmetics Pezinok, zvíťazili v druhom súboji finále play-off extraligy mužov nad tímom AX SPU Nitra 80:78 (44:33) a vyrovnali stav série na 1:1. Pezinčania odplatili Nitranom na ich pôde sobotňajšiu prehru z domácej palubovky a vyhli sa tak prvému majstrovskému mečbalu súpera. Nitrania zostali verní nechcenej tradícii a ani do tretice v play-off nevyhrali úvodné domáce stretnutie. Tretí zápas série hranej na tri víťazstvá je na programe v sobotu 9. mája od 18.00 h v Pezinku.

Basketbal - extraliga mužov - finále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá) - druhý zápas:

AX SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 78:80 (16:23, 17:21, 28:24, 17:12) - stav série 1:1

Najviac bodov: Lawrence 24, Pohánka 15, Červenka 13, Tomek 12, Hill 0 (Votroubek 11, Fapšo 3, Vido a Ivan 0) - L. Williams 31, Niparavičius 19, Mičuda 6, Snopko 6, Kozlík 5 (Houston 7, Urland 6, Brliť a Grznár 0)

TH: 16/11 - 23/17, fauly: 21 - 19, trojky: 11 - 7, rozhodovali: Janáč, Brziak, Kukelčík, 1200 divákov

Zápas mal dva rozdielne polčasy. V tom prvom dominovali hostia z Pezinka, no po veľkej prestávke takmer stratili dvojciferný náskok, ktorý si pomerne ľahko vybudovali. Tón udal úvodnou trojkou skvelý Williams, v 8. min viedli hostia spod Malých Karpát 20:9 a v 15. min už 40:26. Americký rozohrávač v drese Pezinka bol opäť na neudržanie a celkovo zaznamenal 31 bodov, z toho 19 v prvom polčase. Po veľkej prestávke však vyšiel z Williamsovho tieňa jeho krajan na rozohrávke Lawrence a Nitra najmä jeho zásluhou začala postupne skresávať z náskoku hostí. V 28. min znížil Červenka na radosť beznádejne nabitej haly na 59:60, ale hostia potom znova bodovo odskočili a do záverečnej desaťminútovky išli so 7-bodovým náskokom (68:61). V nej sa však rozstrieľal spoza trojkového oblúka domáci Votroubek a necelú minútu pred koncom Pohánka ďalšou trojkou dokonca vyrovnal na 78:78. V nervóznom závere oba tímy stratili niekoľkokrát loptu, no výsledkovú definitívu a konečnú radosť pre Pezinok stanovil 24 sekúnd pred koncom 2 bodmi Niparavičius. Pezinčania vrátili Nitranom požičané a v sobotu sa v sérii začne opäť akoby odznova.

Hlasy:

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Konečné skóre vyzerá veľmi vyrovnané, ale v dnešnom zápase sme my ťahali za kratší koniec. Naša obrana bola príliš deravá, Pezinok si vytvoril komfortný náskok a potom ho udržiaval neuveriteľnou hrou Williamsa."

Milan Černický (tréner Pezinka): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Počas celého stretnutia sme však dobre bránili a škoda, že sme premrhali desaťbodový náskok. Záver už bol o šťastí a keby tam padla Nitre trojka, bol by to pre nás veľmi smolný zápas."

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.