Domov > Novinky > Basket portál > Reprezentácie > Slováci v kvalifikácii ME podľahli Švédom
Slováci v kvalifikácii ME podľahli Švédom
21 August 2009 Reprezentácie Written by Denník Šport

Slovenskí basketbaloví reprezentanti prehrali v stredajšom zápase B-divízie kvalifikácie ME v Norrköpingu s domácim Švédskom 58:64 a výrazne si skomplikovali šance na postup. Naopak Švédi si udržali neporazenosť a upevnili si pozíciu na čele C-skupiny.

C-skupina:

Švédsko - Slovensko 64:58 (33:21)

Zostava a body SR: Gavel 19, Novák 16, Szalay 10, Červenka, Sýkora (Miklošík 5, Rerko 4, Majoroš 2, Baťka, Kozlík, Grznár) - najviac bodov: Kjellborn 18, Grant 16, Levin 12, TH: 14/19 - 6/11, trojky: 4:8, fauly: 20:20

Aj keď si Slováci na začiatku zápasu vypracovali náskok 5:0, domáci hráči podľa predpokladov prebrali taktovku hry. Postupne si vypracovali výraznú prevahu a po desiatich minútach vyhrávali už 24:16. Švédi do konca polčasu zvýšili na 33:21 a pohodlne kontrolovali priebeh zápasu. V druhom dejstve však zverenci kormidelníka Milana Černického pridali a postupne sa na súpera dotiahli. Desať minút pred koncom vyrovnali na 44:44 a neskôr na 55:55. V záver však opäť zabrali favorizovaní severania a nakoniec vyhrali o šesť bodov 64:58.

tréner SR Milan Černický: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, keď ešte tri minúty pred koncom bolo 55:55. V závere rozhodla väčšia skúsenosť domácich hráčov. Niekoľko stratených lôpt a premenené trestné hody domácich nám zmarili šancu na víťazstvo. Našich hráčov treba určite pochváliť za veľmi dobrý výkon hlavne v obrane. Tento zápas naznačil, že bolo správnym rozhodnutím poskytnúť príležitosť mladým hráčom a verím, že podobný výkon zopakujeme aj v ďalších zápasoch."