Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Cleveland prehral o bod s Chicagom
Cleveland prehral o bod s Chicagom
06 November 2009 NBA Written by SITA

Vo štvrtok v noci boli v zámorskej basketbalovej NBA na programe iba dve stretnutia. V súboji tradičných rivalov z Centrálnej divízie vyhralo Chicago na pôde favorizovaného Clevelandu 86:85, keď dovolilo domácej hviezde LeBronovi Jamesovi nastrieľať "len" 25 bodov. Druhú prehru v sezóne si pripísali hráči San Antonia, ktorí podľahli na horúcej pôde Utahu vcelku jasne 99:113.

V Clevelande mal víťazstvo vo svojich rukách úradujúci MVP James, no v posledných sekundách sa nedokázal presadiť cez brániacu dvojicu Luol Deng, Joakim Noah. Domáca hviezda sa hnevala na rozhodcov, že mu neprisúdili trestné hody za faul, no arbitri i hráči súpera to videli inak. "Mám pocit, že náš zákrok sa ani len nepribližoval faulu. Vôbec som sa neobával, že rozhodcovia zapískajú, veď tam nebol žiaden kontakt," povedal Noah, ktorý nechal pod košom voľného Shaquilla O'Neala, aby vypomohol Dengovi. "Bol to súboj, po ktorom som čakal odpískaný faul. Cítil som kontakt od Denga a z vrchu od Noaha. Bolo to dosť, aby ma rozhodcovia poslali na šestky? Áno. Ale pánmi na ihrisku sú vždy arbitri," kontroval James.

Jazz si už v prvej štvrtine vytvorili 12-bodový náskok a v ďalšom priebehu stretnutia ho kontrolovali. Kvalitný výkon po slabšom vstupe do sezóny predviedol Carlos Boozer, ktorý zaťažil konto súpera 27 bodmi a pridal aj 14 doskokov. Rovnakým počtom bodov prispel aj tvorca hry "jazzmanov" Deron Williams a navyše sa zaskvel aj 9 asistenciami a 6 doskokmi. "Dnes som bol hrdý na náš výkon. Všetci hráči výborne spolupracovali a pomáhali si," pochválil družstvo kormidelník Jerry Sloan.

Výsledky - štvrtok:

Cleveland - Chicago 85:86

Najviac bodov: L. James 25, S. O'Neal 14 (10 doskokov), Varejao 12 (13 doskokov) - Deng 15, D. Rose 14 (11 asistencií), Salmons 14, štvrtiny: 27:25, 16:21, 22:17, 20:23, 20 562 divákov

Utah - San Antonio 113:99

Najviac bodov: Boozer 27 (14 doskokov), D. Williams 27, Kirilenko a Matthews po 12 - T. Parker 21, T. Duncan 15 (13 doskokov), R. Jefferson 14, štvrtiny: 32:20, 28:30, 33:30, 20:19, 19 797 divákov

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.