Domov > Novinky > Basket portál > NBA > Boston nedožičil New Jersey prvé víťazstvo v sezóne
Boston nedožičil New Jersey prvé víťazstvo v sezóne
08. November 2009 NBA Autor: SITA

Podpriemerným streleckým výkonom, ale skvelou obranou sa v sobotu dopracoval najlepší tím basketbalovej NBA Boston k víťazstvu na palubovke najslabšieho New Jersey (86:76). Celtics v piatok prehrali prvý raz v sezóne a navyše pred domácimi priaznivcami s Phoenixom a Nets mali byť ideálnym súperom na rozbehnutie ďalšej série. Po troch štvrtinách hostia prehrávali, ale držali si svojho súpera na dostrel a v závere udreli plnou silou. Do útoku zavelil Ray Allen, ktorý dovtedy premenil iba jeden pokus z poľa, ale osem zo svojich 12 bodov si nechal práve na poslednú dvanásťminútovku. "Predpokladal som, že nám budú chýbať sily, preto som základnú zostavu šetril tak dlho, ako sa len dalo. V závere som ich poslal na ihrisko a stačilo nám to na víťazstvo," priblížil svoju stratégiu tréner Bostonu Doc Rivers. Jeho tím nastúpil v plnej sile, zatiaľ čo Nets trápia zranenia a pridala sa aj prasacia chrípka, ktorá vyradila krídelníka Chrisa Douglasa-Roberta. Bostončania sa po piatkovom výbuchu so Suns vrátili k skvelej obrane, dovedna získali 20 lôpt - najviac v sezóne a 24 strát domácich potrestali 19 bodmi. Aj preto neprehrali v New Jersey už 7 zápasov v rade. Presne toľko prehier majú na konte Nets v tomto ročníku a na svojho divízneho rivala nenašli recept v 10 stretnutiach bez prerušenia.

Na rozdiel od Bostonu sa z ukončenia svojej päťzápasovej šnúry bez prehry nespamätal Denver a utŕžil vysokú prehru 100:125 v Atlante. Nuggets síce opäť zabrali tradičné opory Carmelo Anthony (30 bodov) a Chauncey Billups (27), ale nedočkali sa podpory svojich spoluhráčov, akú mali dvadsaťbodoví Josh Smith a Joe Johnson na druhej strane. "Výborná odpoveď na našu piatkovú prehru v Charlotte. Skalp druhého či tretieho najlepšieho tímu Západnej konferencie v minulej sezóne je cenný. Zdvihne nám to sebavedomie," komentoval Smith. Hawks sa v tomto ročníku môžu spoľahnúť na Jamala Crawforda, ktorý ašpiruje na titul najlepšieho "šiesteho" hráča v súťaži. V sobotu bol striedajúci rozohrávač s 25 bodmi najlepším strelcom domácich.

Chicago na domácej palubovke zdolalo Charlotte 93:90 a vo svojej tretej sezóne sa čoraz väčšmi presadzuje pivot Bulls Joakim Noah (21 bodov, 16 doskokov). V zostave Dallasu prvý raz v ročníku figuroval Josh Howard, ktorý sa 16 bodmi pridal k streleckému predstaveniu Mavericks proti Torontu (129:101). V Memphise sa naopak zrejme definitívne skončila krátka éra Allena Iversona. Na rozohrávačovi zostalo hviezdne už iba jeho meno, za Grizzlies naskakoval do zápasov iba z lavičky, rýchlo pochopil, že iná ako sólová úloha mu nesvedčí, a opustil mužstvo, ktoré už bez neho utrpelo proti Los Angeles Clippers piatu prehru v rade (110:113) a v tejto sezóne stále čaká na prvé body zo súperovho ihriska. Milwaukee zvládli aj druhý domáci zápas v tomto ročníku, poradili si s New Yorkom 102:87 a nemalú zásluhu na tom mala spolupráca jednotky draftu 2005 Andrewa Boguta s nováčikmi Brandonom Jenningsom a Jodiem Meeksom. Svoj potenciál prvý raz v premiérovej sezóne ukázal rozohrávač Sacramenta Tyreke Evans. Štvorka tohtoročného draftu využila absenciu zraneného Kevina Martina (zlomenina zápästia) a 32 bodmi sa postarala o nečakané víťazstvo Kings v Utahu.

Výsledkový sumár - sobota:

Atlanta - Denver 125: 100

Najviac bodov: J. Crawford 25, Joe Johnson a Josh Smith po 20- C. Anthony 30, Billups 27, Hilário 12, štvrtiny: 33:24, 27:26, 30:24, 35:26, 17 801 divákov.

Chicago - Charlotte 93:90

Najviac bodov: J. Salmons 27, Noah 21 (16 doskokov), Deng 14 (11 doskokov)- Diaw 20, Felton 14 (10 asistencií), T. Chandler 13, štvrtiny: 26:28, 20:25, 25:17, 22:20, 21 108 divákov.

Dallas - Toronto 129:101

Najviac bodov: Nowitzki 29, J. Terry 19, Marion 18 - Bosh 26 (12 doskokov) Bargnani 22, Calderón 13, štvrtiny: 26:25, 29:23, 30:22, 44:31, 19 977 divákov.

Los Angeles Clippers - Memphis 113:110

Najviac bodov: C. Kaman 26, C. Smith 18, R. Butler 17, - R. Gay 33. Zach Randolph 19 (12 doskokov), M. Conley 16, štvrtiny: 23:29, 32:31, 27:22, 31:28, 15 399 divákov.

New Jersey - Boston 76:86

Najviac bodov: B. Lopez 23, R. Alston 20, B. Simmons 10 - R. Rondo a P. Pierce po 16, R. Allen 12, štvrtiny: 19:18, 21:21, 21:20, 15:27, 16 119 divákov

Milwaukee - New York 102:87

Najviac bodov: Bogut 22, J. Meeks 19, B. Jennings 17 - D. Lee 18, T. Douglas 16, Gallinari 15, štvrtiny: 40:22, 26:13, 17:23, 19:29, 15 486 divákov.

Utah - Sacramento 99:104

Najviac bodov: Deron Williams 29 (15 asistencií), Okur a Boozer (17 doskokov) po 16 - Tyreke Evans 32, Udrih 15, Nocioni 14, štvrtiny: 30:19, 25:36, 13:30, 31:19, 18 825 divákov.

SITA © 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.